Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Segítség, mit csinálhatnék...

Segítség, mit csinálhatnék ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

A 7,5 éves lányom most megy 2.-ba, és úgy gondoltam most már elég nagy hozzá, hogy bevezessem nála a zsebpénzt. Adtam neki 200 Ft-ot, és megmondtam neki, hogy ha jól viselkedik stb., akkor minden héten fog kapni ennyit, vagy lehet akár többet is. Persze ő ennek nagyon örült, számára ez teljesen új. És persze rögtön elújságolta az 5 éves húgának, aki most majd' megpukkad az irigységtől. Nem tudom mit tegyek. A kicsi egész nap puffog, hogy ő nem kap zsebpénzt, de ha adnék neki akkor meg a nagyobb akad ki, hogy akkor ő miért csak 7 éves korában kapott először zsebpénzt. De a kicsinek még úgysem akarok adni még, hisz azt sem tudja mi a különbség egy 20 Ft-os és egy 200 Ft-os között (persze azon kívül, hogy máshogy néznek ki), és amúgy sincs az óvodában büfé - nincs ahol elköltse. Egy 5 évesnek szerintem még nincs szüksége zsebpénzre, és még igényt sem tartana rá, ha a 7 éves nem olyan húú de jó és felnőttes dolognak újságolta volna el neki. Szerintetek mitévő legyek? Ti hogyan kezeltek egy ilyen helyzetet?


32/N


2015. aug. 29. 12:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mondd meg a kicsinek, hogy majd ha ő is 7 éves lesz, akkor kap ő is. Esetleg egy perselybe rakjatok a kicsinek is pénzt. A persely legyen olyan helyen, ahol nem fér hozzá, de legalább tudja, hogy neki is van. Ha meg mentek valahova, akkor el lehet vinni a kicsi pénzét, fel lehet arra használni, hogy beleül egy 100 ft-sal működő játékba pl.
2015. aug. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én ebből nem csinálnék nagy ügyet. A kicsinek nem kell és kész. Majd ha annyi idős lesz, akkor kap ő is. Mondd el neki, hogy a nagy miért és mire kapja. Meg fogja érteni (ha nem, akkor sem kap, majd ha eljön az ideje).

És az nem baj, ha a nagy büszke rá és tudja értékelni, szerintem az pont jó. :)

2015. aug. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ebből nálunk is volt zúgolódás, mert én meg egyszerre vezettem be (1,5 év a korkülönbség, de csak egy évfolyam, akkor kezdtük a zsebpénzezést amikor a nagy másodikos, a kicsi meg elsős lett).

Úgyhogy az se jó megoldás, mert akkor meg a másik akad ki teljesen jogosan. Utólag náluk is az lett volna az igazságos, ha pl. iskolakezdéshez kötöm.

Ezek után én ragaszkodnék hozzá, hogy zsebpénz 2. osztályhoz van kötve és kész.

Egyébként lesz még ilyen, a póló alatti top ugyanez a játék volt nálunk. A nagy kapott, akkor kellett a kicsinek is, erre a nagy kiakadt, hogy de nincs is melle még, ez nem igazságos, mert ő se kapott ennyi idősen mert minek...

2015. aug. 30. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én kicsinek is adnék 5-10 ft perselybe ,igy kicsi nem pufogna hogy nagy kapott ő meg nem ,nagynak meg elmagyaráznám ha durcáskodna hogy ő igy is többet kap mint a huga .de ilyenböl több is lesz ,nálunk is elöfordul ilyen mert 3 vanak,2 iskolás meg egy ovis .
2015. aug. 30. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A kicsinek én gyűjteném perselybe, annyit, mint a nagyé, aztán hó végén választhatna magának valamit , amire elég.
2015. szept. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!