Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Örökbefogadott ADHD- s imádott...

Örökbefogadott ADHD- s imádott fiamon tudna segíteni egy kineziológus?

Figyelt kérdés

A gyógyszeres megoldást már ismerem, gyomorfájás, étvágytalanság, fejfájás,,sápadtság és bamba arckifejezés kényszeredett mosollyal.

Sokat javult az évek alatt az önkontrollja, de gyakran nyugtalan, nincs meg a lelki konfortérzete.

9 éves a fiatalember.



2015. aug. 30. 19:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%

Nem.

Gyerekpszichológust keress fel, ők sem írnak fel gyógyszert, és hatékonyak. A kineziológia egy humbug, még érettségi nélkül is elvégezheti bárki. Szakembert keress fel.

2015. aug. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Pszichológushoz, pszichiáterhez idáig is rendszeresen jártunk.

Kinéztem egy kineziológust aki egyben pszichológus is... bár nem dolgozik olcsón.

2015. aug. 30. 21:50
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerintem is egy kineziológus többet árt mint használ... - én óvva intenélek tőle... :(
2015. aug. 31. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A kineziológus-pszichológus valószínűleg maga is egy humbug.

A szakmában nem nagyon szeretik, ha valaki áltudományok révén szeretné keresni a kenyerét. Most arról lehet vitatkozni, hogy ez jó-e vagy sem, de egy magára adó pszichológus nem fog kineziológusként praktizálni, akkor sem, ha érdeklődik az alternatív dolgok iránt. Mellesleg, ha a szakmában jó, és ezért "jól megy az üzlet", akkor az idejébe se nagyon fér bele.

Ezt gondold át, mielőtt elviszed hozzá.

Én inkább másik pszichiátert ajánlanék, a Ritalinon kívül van más gyógyszer is ADHD-ra, amit megfelelő indoklással ki lehet próbálni, hátha segít. Itt most a gyerek gyógyszeres kezelés alatti állapota megfelelő indoklásnak tűnik.

2015. szept. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Mi voltunk kineziológusnál a hiperaktív gyermekünkkel, kimondottan a fiamon nem tudott segíteni, mert az első elbeszélgetésükkor azt mondta, itt nem a gyereket kell kezelni, hanem a szülőknek kell megtanulniuk őt kezelni. Így mivel én állok hozzá lelkiekben a legközelebb, én jártam. Ennek már jócskán 2 éve, nem mondhatni, hogy változott a helyzet, de ahogy feltérképezte a családi kapcsolatokat, (nálunk nem volt egyszerű, a dédnagymamáig vissza kellett menni a problémák megoldása végett) nagyon sokmindenre jöttem rá, és másképp csinálok, talán nyugodtabb is vagyok. Tényleg nem olcsó, de én ajánlom.
2015. szept. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Hasonló a helyzet, mint az 5-ösnél. Nálunk is én jártam, egy darabig. Elfogadom, hogy ha a gyereknél valami nincs egyensúlyban, akkor arról valószínűleg én is tehetek.

De sok értelme nem volt. Nem tetszett, hogy nem jegyzetel, egy csomószor ugyanoda lyukadtunk ki. Kicsit olyan érzésem volt, hogy meghatározott sémák mentén dolgozna, és adott helyzetre adott séma megoldás van, de mintha a háttértudás nem lenne meg (ami mondjuk egy pszichiáternél, pszichológusnál megvan).

Barátain gyereke is hiperaktív gyanús, ők is voltak egy másik kineziológusnál, ott is anyuka járt tovább, és nagyjából ugyanerre az álláspontra jutottak. Teljesen ugyanazokat a dolgokat vázolta fel neki, mint amiket az nekem az enyém. Ebből gondolom, hogy ezek ilyen tanult sémák, nem személyre szabott terápiák.


Már én is vittem gyerekpszichiáterhez a fiamat, de nem tetszett. Viszont alapvetően nem a pszichiáterekkel van bajom, hanem ez a doktornő nem jött be. Most keresek másikat.

2015. szept. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én is felkerestem egyet. Ő azzal kezdte, hogy ilyenkor az anyukát kezeljük. 2,5 órát voltam nála, és nekem valóban sokat segített, oldotta a gyerek állapota miatt érzett lelkifurdalásomat. Nyilvánvalóan ha az anyuka kiegyensúlyozottabb, akkor a gyerek is ezt érzi, és ezért könnyebben kezelhető lesz. Szerintem ennyi értelme van, több nem, alapvetően a gyerek állapotán nem tud segíteni.

Én inkább a személyes varázsának tudtam be a pozitív élményt (autista iskolában tanító főállásban), és jól ki tudtam beszélni magam. Viszont maga a kineziológia, hm, hát engem sem győzött meg. Nem is voltam nála többet.

Egy pszichológus óradíjának törekékét kérte, nem tudom nálatok mennyi, szerintem azért egy próbát megér, de vagyonokat ne fizess érte.

2015. szept. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Barsumus válasza:

Kedves Anyuka!


Sokak hisznek és sokaknak segítenek is az alternatív módszerek, de azt gondolom, hosszútávú eredmény ezekkel semmiképpen nem érhető el. Ha a gyógyszer nem vált be, léteznek más, megbízható, tudományosan alátámasztott módszerek is. ADHD-s gyerekeknek sokszor ajánljuk a mozgásterápiát, mivel az Ön gyermeke már 9 éves, ezért az Alapozó Terápia ami vélhetően leginkább működne nála. Érdemes széleskörűen képzett szakembert keresni (olyat, aki lehetőség szerint pszichológus is, így ebből az irányból is tud segítséget nyújtani szükség esetén), itt olvashat az alapozó terápiáról: [link]


Üdvözlettel,

H.E., pszichológus

2015. szept. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

nem talaltal normalis gyereket orokbefogadasra?

Nem, a kineziologus nem tud rajta segiteni.

2015. nov. 4. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Bár nem az én gyerekem, azért eléggé bántó így is az utolsó hozzászóló.

1. Amikor egy csecsemőt örökbe fogadsz, akkor nem látszik, az ADHD-t kb. 5 éves korban tudják csak dianosztizálni. Akkor adja vissza az árvaháznak 5 éves korában, vagy mi?

2. Az ADHD nem szellemi fogyatékosság, hanem viselkedészavar. Normális ember! Orvosok, mérnökök küzdenek ilyen problémákkal, kezelhető, csak nem egyszerű.

Egyébként a saját, vér szerinti gyerekednek is bármi baja lehet, ennél sokkal súlyosabb is, akkor azzal mit tennél? Árvaházba adnád?

2015. nov. 4. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!