Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy lehet kíméletesen közölni...

Hogy lehet kíméletesen közölni a gyerekekkel, hogy imádott nagymamájuk elhunyt?

Figyelt kérdés

6 és 3.5 évesek,nagyon szerették a mamát.Rákos volt,azt tudták hogy beteg :(

A temetésen nem lesznek ott szerintem ahhoz még kicsik.



2014. okt. 3. 06:44
 1/8 A kérdező kommentje:
Most látom,hogy rossz a kategória,teljesen kész vagyok :(
2014. okt. 3. 06:46
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Részvétem.

Mondhatod, hogy a mama végleg elaludt, mert nagyon beteg volt. Nem tudom vallásosak vagytok e, mert akkor mondhatod azt is, hogy innentol a mennyországból néz le rajuk.

En a gyerekemnek anno azt mondtam, hogy a dédi nagyon beteg volt, mar sajnos nem tudott meggyógyulni, de mostmár nem faj semmilye, fent van a felhők kozott, onnan figyeli ot.

2014. okt. 3. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Őszinte részvétem!


Legjobb azt mondani, amit te magad is gondolsz a meghalásról.

Mi reformátusok vagyunk, így hitünk szerint azt mondtuk a gyerekeknek (nemrég sajnos), hogy a papa Isten mellett van, de lesz feltámadás, amikor majd találkozunk vele újra. Meg hogy a papa fogja Jézus egyik kezét, mi meg a másikat, így Jézus által újra kapcsolatban leszünk. Ugyanakkor hozzátettük, hogy sokáig nem látjuk a papát, ezért szomorúak vagyunk.

Mi ezt valljuk, úgyhogy a gyerekeknek sem mondunk mást.


Sokszor megemlítik, egyik nap pl. a 4 éves elém állt, és komolyan azt mondta: "szerintem a papa új hajtást hoz"...

2014. okt. 3. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
51%

Nagyon sajnálom. A "meghalt a nagymama"-t mindenképp ki kell mondanod és a gyászt ők sem tudják elkerülni, ami sajnos természetes. Keríts rá valamikor nappal sort, amikor viszonylag nyugi van és utána jól meg tudjátok ölelgetni egymást.

Hogy miképp magyarázod... hát hitetek szerint. Gondolom, a nagyobbnál már biztos szóba került a halál témája. Az elalvással nem szerencsés összefügggésbe hozni, pláne a kicsinél. Próbáld meg arra irányítani a figyelmüket, hogy az a fontos, hogy ismerhettétek, szerethettétek egymást és hogy közös a szomorúságotok.

A temetőbe én sem vinném őket, csak jóval később, ha szűkebb körben látogatni mentek, de ha lesz valami halotti tor féle, ahol találkoztok mindazokkal, akik szintén szerették, szerintem talán oda érdemes őket is vinni (de te ismered a körülményeket, résztvevőket).

2014. okt. 3. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
54%

Részvétem.

Nem könnyű. Amire vigyázz, főleg a kicsinél, hogy inkább azt mond, hogy a mama már nagyon öreg volt, és azért halt meg. Sajnos mi is ezt mondtuk, hogy beteg volt a mama és azért meghalt, el is fogadta nem volt gond. Míg a következő náthájánál előállt a 4 éves lányom azzal, hogy ha ő most beteg akkor meg fog halni, mint a mama?

2014. okt. 3. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
48%

Nem kell neki hazudni utolso. Egyaltalan nem biztos, hogy azert halt meg, mert öreg volt, mellesleg az kérdező is említette, hogy a gyerekek tudtak a betegségről.

El lehet mondani egy gyereknek, hogy vannak könnyen kezelhető betegsegek, mint pl a nátha es vannak olyanok, amiket sajnos nem tudnak kezelni. Nem kell azt nevelni belé, hogy csak az öregek halnak meg.

2014. okt. 3. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Sajnálom, kérdező!


"Gyerekek most egy nagyon szomorú dolgot kell elmondanom. Felkészültetek? A mamáról van szó. Tudjátok a mama nagyon beteg volt, olyan betegsége volt, amit nem tudtak meggyógyítani az orvosok. Mindent megtettek érte, de a mama is tudta, hogy ezen nem lehet segíteni. Tegnap éjjel (vagy amikor történt) a mama meghalt. Nem találkozhattok már vele többet, de a szívetekben örökké élni fog. Nagyon szomorú vagyok én is és mindenki a családban, mert nekünk is nagyon hiányzik. Van-e most bármilyen kérdésetek?"

Itt hagynám, hogy sírjanak, hogy kérdezzenek bármit. Nagyon fontos, hogy ki tudják mondani, amit gondolnak, éreznek.

A temetésre a nagyot én mindenképpen elvinném, mert nagyon fontos része a gyászfolyamatnak. Nem szabad a halálból tabut csinálni, mert ez az, ami növeli a szorongást. Ha mégis úgy döntesz, hogy nem viszed őket, akkor mindenképpen fogalmazzatok együtt közösen a gyerekekkel egy levelet, ami a mamának szól. Gyújtsatok egy gyertyát az emlékére. A levelet fel lehet olvasni a temetésen is.

2014. okt. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm.Nagyon nehéz napok következnek :(
2014. okt. 3. 17:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!