Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » ADHD milyen változást remélhet...

ADHD milyen változást remélhetek? Lehet belőle normális felnőtt?

Figyelt kérdés

5 éves a fiam, egészen baba kora óta nagyon nehéz vele. 3 éves kora óta viszem mindenhova, és eddig csak annyit mondtak, hogy a beszédfejlődésben van elmaradva, ez okoz nehézségeket, de alapvetően bennem van a hiba, mert túl türelmetlen vagyok vele. Szóval általában a sz.aranya volt a diagnózis. Emiatt is tiszta idegroncs voltam, én tényleg annyira próbálkoztam, de sokszor kiakasztott, az igaz.

Az óvoda szerint autista.

Most kaptam végre egy diagnózist, hogy ADHD. Fejlesztést nem tudom mikor fog kapni, alapvetően itt bármit kiharcolni évek.

Logopédushoz jár 2 éve, én sok fejlődést látok.

A legnagyobb baj az vele, hogy mindenféle fejlesztésnek ellenáll, de nagyon-nagyon durván. Mivel szakembert nem kaptunk, magánt nem találtam, ezért jobb híján itthon próbálkoztam vele én, GMP-vel főleg, meg csináltuk a TSMT-t is. Voltak korszakok, amikor egészen együttműködő volt, máskor meg teljesen leálltunk vele, mert egyáltalán nem volt hajlandó csinálni.

Az a legnagyobb baj vele, hogy semmire nem hajlandó, ami kicsit is megerőltető számára. A Vadaskertben gyakorlatilag semmilyen vizsgálatot nem tudtak vele megcsinálni, mert nem volt együttműködő.

10 percnél tovább nem tud figyelni, de nem is akar.

Nem tudom, hogy ezt hogy a fenébe lehetne belőle kinevelni, hogy nem akar csinálni semmit, állítólag a tsmt jó rá, de én nem látom az ilyen irányú fejlődést. (Viszont tiszta izom a gyerek, azt már látom.)



2015. szept. 13. 20:51
 1/8 anonim ***** válasza:
En 29 eves ADHDval diagnosztizált felnott no vagyok.Ki fogja noni,persze h lehet vele normálisan elni.Ha ez nem autizmus akkor annak örülj sztem.Vannak fokozatok lehet az övé súlyosabb.Beszelgess Adhd s gyerekek szüleivel,hogyan tudnál a legjobbat tenni neki.
2015. szept. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Barsumus válasza:

Kedves Anyuka!


Engedje meg, hogy pszichológusként válaszoljak.

Az ADHD diagnózis mögött sok minden lehet, pláne, hogy ennyire hosszú volt az út a diagnózis megszületéséig és hogy egyéb nehézségek is felmerültek. A „sz.aranya” diagnózist szerintem nyugodtan vegye le magáról, nagyon nehéz egy hasonló problémákkal küzdő gyermek szülőjének lenni (és nem jó az az ellátórendszer, ami után a láthatóan sok próbálkozás ellenére így kell éreznie magát).

A mozgásterápiát ajánlanám, viszont, mivel írja, hogy az otthoni fejlesztés (és általában a fejlesztés) nehézségekbe ütközik, semmiképpen nem TSMT-t, hanem a viselkedésterápiás elemekkel kiegészített Alapozó Terápiát. Úgy érzem, fontos lenne a többoldalú megközelítés, ezért legjobb volna olyan alapozó terapeutát találnia, aki egyben pszichológus is – így lehetőség nyílna kisfia nehézségeit komplex módon értelmezni. Ha gondolja, tudok ilyen szakembert ajánlani (Budapesten, magánban).


Kérdésére rákanyarodva, igen, lehet belőle normális felnőtt. Szerencsés kisfia, ugyanis Önt láthatóan foglalkoztatják nehézségei, idejében elkezdett utánajárni a fejlesztéseknek, megoldási lehetőségeknek. Ahogy az előző válaszoló írta, az ADHD-s tünetek egy részét ki is lehet nőni, ugyanakkor nem mindegy, hogy a gyermek a felnövekedés során milyen tapasztalatokat szerez önmagáról, hogyan alakul az énképe. Ezért mindenképpen fontos, hogy segítséget kapjon.


Sok erőt kívánok mindehhez!

H.E.

2015. szept. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Biztosan kiszűrték az autit? OLyan szakemberek vizsgálták,akik értenek az autizmus szűrásáhez? ADOS-t, vagy más autizmus szűrő tesztet felvettek vele?


Ha "csak" ADHD-val álltok szemben, akkor nem lenne ilyen fokú együttműködési nehézség. Az ADHD-t jól lehet kezelni pszichostimulánsokkal a viselkedésterápia mellett. Ezt ki is szokták a Vadasban próbálni. Ha használ, az kiderül pár óra után.

Az együttműködési nehézség okát kellene méág feltérképezni és ez valóban pszichológusi munka. Oka lehet részképesség zavar, sorozatos sikertelenségek, motiválatlanság, szorongás. Értelmileg rendben van?

2015. szept. 14. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. Sajnos nem a fővárosban lakunk, azért itt nem találtam fejlesztést, már elég sok szakembert felhívtam, akit csak tudtam, de mindenhol elutasítottak.

Az alapozó terápiát én is jónak találom, az oviban csinálta is vele egy szakember, akit azóta elbocsájtottak, magánban meg nem áll velem szóba. Esetleg valaki Székesfehérváron ismer ilyen szakembert?

Elsősorban autizmus gyanúval mentünk oda, ezért gondolom, és nagyon bízom benne, hogy csináltak vele ilyen jellegű teszteket. A beutalón is az szerepelt, hogy Asperger gyanú, szóval én azt gondolom, hogy megnézték alaposan az 1 hét alatt.

2015. szept. 15. 18:14
 5/8 A kérdező kommentje:
IQ tesztet csináltak vele, azt mondták, hogy az jó lett. Szorong, igen, tisztában van vele, hogy mi az ami neki nehéz, és azt nem is akarja csinálni. Én is gondoltam, hogy elviszem gyerekpszichológushoz, de egyelőre most ezt szüneteltetjük, mert az egy hét alatt annyira kiborult a sok teszttől, hogy a házból kivinni is csak hisztik árán sikerült 2 napig. Ki kell most heverni ezt a vizsgálatot.
2015. szept. 15. 18:16
 6/8 anonim válasza:

Szia! Mozgásterápia kapcsán jutott eszembe, hogy ez szerintem nagyon jó lenne neki, főleg, hogy nem szeret együttműködni:


[link]


Mi is most fogjuk elkezdeni a 4 évesemmel, plusz még kap majd hetente Pfaffenrot-kezelést (masszázs, hatása a Dévény-tornáéval megegyező, de egyáltalán nem fájdalmas)

Másfél éves kora óta járunk fejlesztésekre, mert kb 1 év lemaradása volt/van a kortársaitól, de csak most állapították meg a diszfáziát (úgy kell megtanítani beszélni magyarul, mintha idegen nyelvet tanítanál, pl nem ragoz, nagyon kevés az aktív szava stb), az arcizmai is petyhüdtek + a többi izmára is bőven ráfér a stimulálás.

2015. szept. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi szépen. Sajnos nem vagyunk pestiek, így ezek számunkra nem elérhetőek.

TSMT-t próbáltunk vele 3 évesen, 1 évig szépen csinálta,aztán annyira befeszült, hogy semmire nem volt hajlandó, inkább feladtuk.

Találtam valakit, aki csinál mozgásterápiát, de csoportos, kb. 15 perc jutott egy gyerekre, nem tudom, ennek mennyi értelme lesz. De ez legalább tetszett neki, legalábbis elsőre, simán lehet, hogy jövő héten meg hisztizni fog, hogy nem akarja csinálni.

2015. szept. 20. 18:05
 8/8 anonim válasza:

Nézd csak, itt rákereshetsz, hátha van a környéketeken terepauta:


[link]


Ez ugyanaz, ha minden igaz, mint az Ayres. Érdemes kutakodni, mert nagyon sok jót olvastam róla :)

2015. szept. 21. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!