Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ha láttok az utcán egy hisztis...

Ha láttok az utcán egy hisztis gyereket, vagy bármi más szitut rokonságban például, ahol az anyuka nem ura a helyzetnek, mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Nekem az a tapasztalatom, hogy mindenki egyből ferdén néz, rokonok meg teszik a megjegyzéseket, hogy az anyuka nem tud gyereket nevelni.

Sajnos egyre több a problémás gyerek, adhd, autizmus.

Az én fiam adhd-s, 5,5 éves, most diagnosztizálták. Teljesen képtelen vagyok kezelni, sokszor hozott kellemetlen helyzetbe, már inkább sehova sem megyek vele. Több helyen voltam vele kivizsgáltatni, de általában azt mondták, hogy nehéz természet, én meg nem tudok bánni vele. A rokonoktól (persze jórészt gyermektelenek) meg állandóan megkaptam, hogy mekkora sz.aranya vagyok. Még a védőnő is ezt a tábort erősítette, pedig neki is többször szóltam, hogy szerintem gond van. De szerinte meg velem volt gond.

Már pszichológusnál is voltam, hogy feldolgozzam, hogy képtelen vagyon az anyaszerepre.

Egyébként én amióta gyerekem van, és jelentet látok az utcán inkább arra gondolok, hogy szegény szülők, jól kifogták.

Senki nem akar hisztis, neveletlen gyereket. Mindenki rájuk szól,és próbálkozik a legjobb tudása szerint.

Most beszélgetek más szülőkkel, akiknek adhd-s a gyereke, és mindegyik szenved, van aki nyugtatókat szed, és a környezet hozzáállása bizony sokat ront a helyzeten.


2015. szept. 20. 19:37
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
95%
Semmi extrát nem gondolok. Max annyit, hogy "jajj, de sz@r ez a szitu".
2015. szept. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
66%

Míg nem volt gyerekem baromira idegesített az ilyen.

Mióta a lányom is ebbe a korba lépett, azóta az jut ilyenkor eszembe, hogy egyrészt szar lehet az anyukának és sajnálom, másrészt valamilyen szinten örülök, hogy látom, nem vagyok egyedül az ilyen szituációkkal :)

2015. szept. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
64%
Én is csak addig voltam "okos", amíg nem lett gyerekem. Azóta őszintén sajnálom az anyukát, akinek a feje felett épp összecsapnak a hullámok. Drukkolok neki, hogy mielőbb békével kikeveredjen a szituból, és minden ítélkező tekintetű embert le tudnék ütni közben.
2015. szept. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
64%
Én nem gondolok rosszat, ha hisztiző gyereket látok. Örülök, hogy nem az enyém hisztizik épp :D
2015. szept. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
50%
Semmi különöset, max hogy rossz lehet a szülőknek és hogy milyen jó, hogy nincs gyerekem.
2015. szept. 20. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
50%

Én örülök, hogy nem csak az enyém csinál ilyet, és érdeklődve (lehetőleg nem túl feltűnően) figyelem a szülőket, hogyan oldják meg a helyzetet.

Általában a más gyerekének hisztije sokkal kevésbé idegesít, viszont némelyik szülő reakciója annál inkább.

2015. szept. 21. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 Lencsibaba0121 ***** válasza:
Én még akkor is sajnáltam az ilyen helyzetben lévő szülőket, amikor nem volt gyerekem. Azóta meg pláne! Főleg, hogy 2 éves a kicsim és egyre gyakrabban próbál meg úgy elérni valamit, hogy hisztizik. Rám is néznek csúnyán sokszor, de pont lesz@rom, hogy ki mit gondol. Sőt, szoktam mondani a kicsimnek, hogy üvöltsél hangosabban, ott az a néni még nem hallja kristály tisztán, hogy mi a bajod! Egy-kétszer elmondom ezt neki és utána hangosan nevet, hogy miért nem hallotta a néni! :D
2015. szept. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
Szia! Az én fiam is ADHD-s, amikor kisebb volt, én is ugyanúgy voltam, mint te, nagyon kínos volt vele bárhova elmenni, mert nagyon nehéz volt őt kezelni és mindig zavart, hogy ugyan mit gondolnak rólam, akik látják a viselkedését, biztos rossz anyának ítélnek, aki nem képes a gyerekét megnevelni, holott belülről én tudtam, hogy ez nem így van. Azóta már 10 éves lesz a fiam és mostanra bárhol nyugodt szívvel meg tudok vele jelenni, mert mostanra elértünk egy olyan szintű javulást, hogy szinte nem különbözik egy normál, átlagos 10 éves gyerektől. Úgyhogy neked is kitartást kívánok, idővel biztosan könnyebb lesz vele, azzal pedig ne foglalkozz, hogy a kívülállók mit gondolnak, mit mondanak, az a lényeg, hogy te magadban tudd, hogy igenis jó anya vagy és nem a te hibád, hogy ő ilyen.
2015. szept. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem érdemes elmenni szülőtréningre, mert a viselkedésterápiás módszerekkel sokkal többre mehet a szülő, mint a hagyományos nevelési eszközökkel.


Ha valakinek a gyermeke eltérő fejlődésű, akár autista, akár ADHD-s, ez mindenképpen rontja a szülői kompetenciát, mert a hagyományos módszerekre ezek a gyermekek nem reagálnak.

Az én kisfiam aspergeres autista. Okos, magasan funkcionáló, a kivülálló annyit vesz észre, hogy látszólag neveletlen, nem fogad szót. Ez a szót nem fogadás azonban nála a meg nem értésből fakad. Abból, hogy nem érti a másik érzelmeit, észre sem veszi, a szociális interakciók sérülése miatt, nem tud úgy együttműködni, mint a kortársai. Az egész nap küzdelem, mert ő nem azért csinál meg valamit, hogy anya örüljön, hanem azért, hogy a jutalmat megkapja érte. (itt pl egy zeneszám is jutalom, nem kell nagy dologra gondolni)


Szakmabeli vagyok, ennek ellenére én is kapom a megjegyzéseket. (bezzeg a saját gyerekét nem neveli meg...) Aki viszont többet van velünk látja, hogy mekkora küzdelem, energia, szülői kreativitás és rengeteg tanulás kell ahhoz, hogy normálishoz közeli életet tudjunk élni.


Ezeknek a gyermekek szüleinek meg kell tanulni a külső laikus kritikáktól elvonatkoztatni. Tanácsot meg szakembertől szabad elfogadni. Az ADHD is egy idegrendszeri zavar, ami organikus, sajátos nevelési igényű gyermeket takar. Egy organikus eltérés kezelése meg lényegesen nehezebb egy nevelési zavarnál. (ez utóbbit is nehéz korrigálni)


Engem soha nem zavart más hisztiző gyermeke. Az már igen, ha a szülő erre a megengedettnél agresszívabban reagált, vagy engedett a hisztinek. A véleményemet azonban soha nem mondtam el ebben az esetben sem, hiszen nem kérdezték, semmi közöm más életéhez. (kivétel, ha súlyosan bántalmazza a szülő a szemem láttára)

2015. szept. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:

Semmit, ugyanis én is voltam a gyerekemmel olyan helyzetben, hogy mások csak néztek. Az én gyerekem képtelen volt bármiféle minimális várakozásra is, alig lehetett vele elmenni a nővéréért az oviba, mert azt a 10-15 perc várakozást sem bírta, hogy kiadják a tesóját ebéd után. Sírt, visított, ugyanígy reggel, amikor bekísértük a tesót oviba, és gyorsan átöltöztettem, a fiamnak pedig a padon kellett addig ülnie. Mintha disznóvágáson lettünk volna, akkora sivítás volt. Más hasonló korú kistesó tök éretten, normálisan viselkedett. Ugyanígy orvosnál, már kinézett az asszisztens, hogy mi van, ki visít ennyire.

Nekem szerencsém volt, mert ezt kinőtte, és most fél évvel később már gyönyörűen tud várni, engedi magát lefoglalni, stb. De ha ráadásul más is van, nem simán "elkényeztetett", stb. a gyerek, hanem idegrendszerileg olyan amilyen, akkor hiába mond bárki bármit, vagy néz csúnyán, azzal a gyerekkel nem lehet mit kezdeni, esetleg a nehézséget okozó szituációkat a minimálisra csökkenteni.


Kitartás, bármennyire nehéz is!!! Nem vagy egyedül!

2015. szept. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!