Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ha láttok az utcán egy hisztis...

Ha láttok az utcán egy hisztis gyereket, vagy bármi más szitut rokonságban például, ahol az anyuka nem ura a helyzetnek, mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Nekem az a tapasztalatom, hogy mindenki egyből ferdén néz, rokonok meg teszik a megjegyzéseket, hogy az anyuka nem tud gyereket nevelni.

Sajnos egyre több a problémás gyerek, adhd, autizmus.

Az én fiam adhd-s, 5,5 éves, most diagnosztizálták. Teljesen képtelen vagyok kezelni, sokszor hozott kellemetlen helyzetbe, már inkább sehova sem megyek vele. Több helyen voltam vele kivizsgáltatni, de általában azt mondták, hogy nehéz természet, én meg nem tudok bánni vele. A rokonoktól (persze jórészt gyermektelenek) meg állandóan megkaptam, hogy mekkora sz.aranya vagyok. Még a védőnő is ezt a tábort erősítette, pedig neki is többször szóltam, hogy szerintem gond van. De szerinte meg velem volt gond.

Már pszichológusnál is voltam, hogy feldolgozzam, hogy képtelen vagyon az anyaszerepre.

Egyébként én amióta gyerekem van, és jelentet látok az utcán inkább arra gondolok, hogy szegény szülők, jól kifogták.

Senki nem akar hisztis, neveletlen gyereket. Mindenki rájuk szól,és próbálkozik a legjobb tudása szerint.

Most beszélgetek más szülőkkel, akiknek adhd-s a gyereke, és mindegyik szenved, van aki nyugtatókat szed, és a környezet hozzáállása bizony sokat ront a helyzeten.


2015. szept. 20. 19:37
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
Volt, csak nem voltak diagnosztizálva. Az autizmus bizonyos formáit nem tudták diagnosztizálni megfelelő szűrőteszt hiányában, így ezek a gyerekek a rengeteg nehézségükkel együtt ellátatlanok maradtak.
2015. okt. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
Egyébként az "annyi" az 1%! 100 emberből 1 autista és 1 hiperaktív. A többi viselkedési zavara más miatt van!
2015. okt. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:

Vannak különböző nézetek, hogy miért lett ennyi autista, hiperaktív, diszlexiás stb. gyerek.

Az egyik nézet azt hajtogatja, hogy azelőtt is volt, csak nem tudták diagnosztizálni.

Mások a kötelező védőoltásokra fogják.

Megint mások a sok tévére. Mások a rohanó, stresszes életmódra.

Nem tudni mi az igazság.


Egy biztos, a diszlexia pl. nagyon domináns gén, olvastam olyan családról, ahol apuka diszlexiás volt, és a 8 gyerekből 7 örökölte!


Azt nagyjából mindenki elfogadja, hogy az autistát hiába pofozod meg, attól nem javul meg.

Az ADHD-val kapcsolatban viszont a legtöbb ember azt gondolja, hogy ez egy csinált betegség, és tényleg csak jól "helyre" kéne tenni a gyereket. Pedig ez náluk sem használ.

2015. okt. 2. 14:20
 24/30 anonim ***** válasza:
45%

Vagy azért,mert a gyerekek 5-6 évesen már egész nap el voltak foglalva a ház körül és nem volt idejük cirkuszolni.Libát őriztek stb.

Szerintem sok gyereknél diagnosztizálnak hiperaktivitást és társait,akik pedig csak el vannak nevelve.

2015. okt. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
66%

Utolsó. Mind az ADHD-nak, mint az autizmusnak nagyon szigorú diagnosztikai kritériumai vannak! Az autizmus diagnózisra sokszor éveket "vár" a gyerek, mert csak akkor adják, ha tényleg egyértelmű.

Tehát 100 gyerkből 1 autista, 1 hiaperaktív. Ez a szám világszerte kb ennyi. Ezt hívják egy betegség prevelencájának. Ez akkor is ennyi, ha egy képzetlen ember ezt nehezen hiszi el. Több milliós tanulmányok bizonyítják, melyek részletes esettanulmánnyal szolgálnak.

Nos írtam annyit már, hogy megértsd egy normáls szintű intelligenciával, hogy ezek az idegrendszeri állapotok nem szüntethetőek meg szigorú neveléssel, házkörüli munkával, veréssel. Természetesen könnyebb bűnbakot keresni az egyszerű embernek, mert ha van felelős, akkor a hibát meg is lehet szüntetni. Autisták és ADHD-vel diagnosztizált gyerkek és felnőttek örülnének annak, ha ezek ilyen egyszerűen megszüntetehetőek volnának.

A hiperaktív gyerkenek óriási szerencséjük van, mert jó részüknél hatásos a pszichostimuláns adása. A tünetek 1 órán belül drámaian lecsökkennek. A stimuláns a nyugtató ellentéte, stimulálja az agyat, pótolja azt a neurotranszmitter (ingerület átvivő anyag), ami hiányzik ennél a rendellenességnél. Ez egy nevelési hibánál egyáltalán nem használ, míg egy hiperaktív viselkedészavarnál igen. 1937 óta használnak stimulánst hiperaktivitásra sikeresen. Mióta létezik FMRI készülék, azóta agyi képalkotó vizsgálattal kimutatható ez az idegi rendellenesség.

Szóval bármilyen fájó ez, meg kell érteni, hoyg az ember nem mindenható, nem tud mindent korrigálni a neveléssel.

2015. okt. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

Kérdező, a védőoltás teória már régen megdőlt, hiszen a mai oltásokban már higany sincsen, amire ezt korábban ráfogták.

Semmiféle stressz és tévé nem okoz fejlődési zavart. A fejlődési zavar már a magaztai korban megjelenik túlnyomórészt. Az előfordulást összehozták még a szülés körüli sérülésekkel is. (a hiperaktivitást)

Nálunk apai ágon domináns az ADHD-nak a figyelemhiányos tüneteggyüttese. Már pici korunktól kezdve jelen voltak a tünetek. Emiatt mindannyian számtalan hátrányt szenvedtünk a tanulásban, mert sokszor a figyelemzavar miatt kaptunk rossz jegyet, nem a tanulás hiánya miatt. Szerencsémre volt egy két jobban képzett pedagógusom is, akik ezt felismerve mindig szóban feleltettek. (kitűnőre)

Arra is emlékszem, hogy naponta jártam edzésekre. Ez is sokat segített.

2015. okt. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:

24-esre szándékosan nem is reagáltam, tudtam, megteszik ezt mások helyettem is. Egy ilyen tájékozatlan válaszadóval nem kell foglalkozni.

26-os: Nem mondtam, hogy így van, de ilyen teóriák vannak. Én is nagyon sokat olvasok most ebből a témából, és szerintem is a tévé és a nevelési hiba teljes mértékben kizárható. A tévé és a számítógép a modern kor mumusa, nem tudják miért ilyen az új nemzedék, hát rájuk lehet ezt fogni.


Az oltásokról nem vagyok meggyőződve, ugyanis állítják, hogy bevizsgálták, de tkp csak egy összetevőjét vizsgálták meg, és vannak olyan szülők, akik állítják, hogy az oltás beadása után lettek tünetei a gyerekeknek. Az orvostudomány ezt mint lehetőséget sem hajlandó mérlegelni, mert annak nagyon súlyos következményei lennének rájuk nézve.


Az ADHD-val kapcsolatban a 2 fő nézet az a genetika kontra az anya stresszes állapota.

Dr. Máté Gábor a Szétszórt elmék című könyvében nyíltan vallja, hogy ez utóbbi az oka. Persze rosszul esik ezt beismerni a szülőknek, inkább mindenki tagadja.

Azt viszont ő is beismeri, hogy bizonyos gyerekek túlérzékenynek születnek, és ha az anya ezt nem jól kezeli, abból lehet ilyen probléma.

A fene tudja.

Az én fiam valószínűleg oxigénhiánnyal született, de nem túl súlyossal, ezért sokáig tagadták. Viszont rémálom csecsemő volt, sem szopni, sem aludni nem tudott. A másik gyerekem 1 évvel idősebb nála, így az első időben napi 3-4 órát aludtam. Dr. Máté Gábor szerint a gyerek idegrendszerének a fejlődésének nagyon rosszat tesz az, ha az anya stresszes. És tény, hogy a mai világban egyre többen vagyunk így. Én pl. teljesen egyedül voltam, nagymamák nincsenek, a férjem meg napi 12 órát dolgozott, és éjjel sem volt hajlandó segíteni nekem, mert hogy ő másnap megy dolgozni. Így én elismerem, hogy amikor a fiam éjszaka már ötödször kelt fel, akkor nem mosolyogva gügyögve közelítettem a kiságyhoz.

2015. okt. 2. 21:44
 28/30 anonim ***** válasza:

A stressz semmiképpen nem okoz fejlődési zavart! Aki ilyet állít az nem szakember! ADHD már az ősidőkben is volt és hasznát is vették. Kiváló vadászok voltak a feljegyzések alapján. Sajnos a mai civilizáció nem kedvez nekik és az iskolarendszer sem. És ez bizony nagy kár, tekintve, hogy ezek a gyerekek általában jó képességűek, sokszor kiemelkedőek.


Az autizmusra meg jellemző, hogy bizonyos fajtái pont másfél éves kor táján jelennek meg, akkor mutatnak tünetet. Ez az agy érési szisztémájával van összefüggésben. Az agyban vannak ún. visszametszések, pruningok, amikor bizonyos idegpályák felszámolódnak.

Pont az első ilyen másfél éves kor körülre esik. Pontosan, amikor az MMR oltás van, amire az autizmust fogták.

Azonban az autizmus a nem oltottak körében is pont ekkor mutat tünetet, és az oltás megjelenése előtt is voltak autisták, akiknél hasonló időszakban kezdett látszani a fejlődési eltérés.

2015. okt. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
azt hogy regen nem volt ennyi idiota retardalt es felrenevelt kolyok.
2016. júl. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Utolsó, jól megértetted, amit eddig magyaráztak, biztos régen nem tanítottak az iskolában szövegértést, na meg helyesírást sem.
2016. aug. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!