Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit tehetnék? Lesz ez valaha...

Mit tehetnék? Lesz ez valaha jobb?

Figyelt kérdés

Van egy 12 éves lányom. 4 éves kora óta hazudozik. Van, hogy komplett történeteket talál ki, van hogy azért hazudozik, mert hülyeséget csinál és menteni akarja magát. Sokszor kerültem már kínos helyzetbe amiatt, hogy hittem neki és kiderült, hogy hazugság volt. Ha nem hiszek neki, megbántódik, hiába mondom, hogy azért nem hiszek, mert folyton hazudozik.

Szinte folyton rosszkedvű. Bármit teszek érte, jó programunk van, ajándékot kap, a vége mindig az, hogy sír. Pl. vidámparkból sírva jön ki, mert várnia kellett valami miatt, nem pedig örömmel, hogy mennyi mindenre felülhetett.

Nagyon sokszor csúnyán megbánt. Olyanokat mond, hogy engem mindenki elhagy, senki sem szeret. Ez egy válásnál nem igazán esik jól az embernek. Vagy olyat, hogy én lusta vagyok, mert nem csinálok meg valamit azonnal, hogy ő kéri, nem számít, hogy épp 10 másikat csináltam meg neki. Mindezt azért, hogy visszavágjon, ha ő nem csinál rendet a szobájában vagy készül az iskolára.

Volt idő, hogy folyton veszélybe sodorta a kisöccsét.

4 éves kora óta hordom pszichológushoz/pszichiáterhez, de semmi javulás. A mostani pszichológus szerint csak az én projekcióm, hogy baj van vele. Hát, a fentik alapján, nagymama azonos visszajelzése után, iskolai galibák kapcsán én ezt nem hiszem el. Azt javasolta, hogy csak több időt kell kettesben a lányom örömére eltöltenünk, de a helyzet csak romlik.

Úgy érzem, hogy elkényeztetem, lehetőségeinket felül költök rá, mintha jutalmaznám a borzasztó viselkedését!


2015. okt. 1. 14:34
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
0%
Olvasd vissza a saját kérdésed. Nem arról van szó benne, hogy "a lányom furcsán viselkedik, hazudozik, megbánt és folyton rosszkedvű, aggódom érte, mert ez nem normális, mégis mitől lehet ez, talán valami pszichés betegsége van?" hanem "a lányom furcsán viselkedik, hazudozik, megbánt és folyton rosszkedvű, mit csináljak még, hogy békén hagyjon ez a kis görcs, hát nem igaz, hogy nem bír rendes gyerek lenni". Ha ez a hozzáállásod, mit vársz tőle? Ez rólad szól, nem róla. Ugye te se gondolod komolyan, hogy a 4 éves gyerek szadisztikus vágyaitól vezérelve hazudozott neked?
2015. okt. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó, nagyon hasznos volt, köszi....
2015. okt. 2. 15:02
 13/16 anonim ***** válasza:

Te egyszerűen nem szereted ezt a kislányt! Nem válaszoltál a kérdésemre. Milyen volt neked a saját anyukáddal való kapcsolatod?

Arra sem válaszoltál, hogy váltok-e, milyen otthon a családi légkör. A testvérére féltékeny. Ez normális, más gyereknél is! Viselkedése figyelemfelhívó. A hazugságai, mint írtam, a vágyteljesítésről szólnak. Ez a kislány boldogtalan egyszerűen, mert ő is érzi, hogy nem tudod őt elfogadni, nem tudod igazán szeretni. Az apjával való kapcsolatáról sem írtál.

Egy gyermek viselkedés zavara összetett probléma. A pszichológusok azt mondják, hogy a gyermek a tünethordozója a családnak.

Azt sem írtad, hogy mi miatt kezdétek a pszichológiai terápiát. 4 évesen miért? Milyen diagnózist kapott? Mire szerződtetek? Hogy lehet, hogy egy terápia 6 éve tart már?!

Hány terapeutánál jártatok? Miért volt a váltás? Ezer és ezer kérdés marad megválaszolatlanul.

2015. okt. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Na, és még fel sem kellett hívnom az asztrovonalat, látatlanban megkaptam a diagnózist... Köszi! Látom, felesleges is lenne a kérdésekre válaszolni.

Szeretem a lányom! Azért fordultunk pszichológushoz. Ha nem szeretném, nem érdekelne, hogy boldogtalan, hogy gondjai vannak, hogy bántja magát. Vannak gondjaim nekem is, kezeltetem magamat is, pont azért, hogy neki jobban tudjak segíteni, vele jobban tudjak bánni.

2015. okt. 3. 22:09
 15/16 anonim ***** válasza:

Nem értem a bántó hozzászólásokat. Szerintem igenis jó anyának tűnsz, és a legjobbat akarod a lányodnak.

Ez tényleg egy komplex dolog, sok mindennek lehet hozzá köze, hogy így viselkedik.

Próbáld akkor jutalmazni, ha éppen valami jót csinál, vagy legalább nem csinál rosszat. Később már egyre kevésbé lesz szükség az ilyesfajta jutalmazásra.

Azt kéne tudni, miért hazudozik. Fél valamitől? Így védekezik? El kéne érni, hogy legalább veled legyen őszinte (majd a többiekkel is az lesz). Kiben bízzon, ha nem az anyjában?

Keressetek egy másik pszichológust, de az is lehet, hogy te is meg tudod oldani.

2015. okt. 6. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Sajnos skizofréniás. Nem akarlak elkeseríteni, de véleményem szerint azok alapján amiket leírtál skizofréniáról van szó, és azt a legnehezebben gyógyítják. (ha egyáltalán tudják). Volt egy párom, annak a nővérét érte ez el 20 éves korába mikor elhagyta a barátja.ő teljesen normálisnak hitte magát, de mi tudtuk, hogy nem így van. És mivel csak a család tudta ezt, a faluban ahol laktak, kínos volt, mert mindenütt ugyanígy beszélt össze vissza, mindenki csak nézett, de nem lehetett vele mit tenni. Mikor Miskolcra befektették egy hónapra szinte látogatni sem lehetett, leszedálták, adtak neki egy lónak való kedélyjavítót, azt mondták, most már rendben lesz, persze rivotril szedése mellett. Eltelt egy hónap és azonkívül mikor a gyógyszer miatt aludt napi 15-16h-t, utána ugyanúgy nem változott semmit a betegsége.
2015. okt. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!