Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ebből tanulni fog? Vagy rossz...

Ebből tanulni fog? Vagy rossz úton járok?

Figyelt kérdés

Nem akarom azt a látszatot kelteni,hogy tökéletesnek tartom magam,de úgy érzem mindent beleadtam,hogy jó anya legyek.

Igyekeztem jó példával járni elötte.

Mindent megmutatni,megtanítani,kijavítani,ha kell,újra elmagyarázni,dicsérni és egyebek.

Viszont már eljutottunk arra a pontra,hogy minden tiszta KÁOSZ.

10 éves a lányom és nem hajlandó tisztességesen tenni a dolgai nagy részét.

Nem mos tisztességesen fogat,nem fürdik meg tisztességesen,nem törölközik meg WCs után tisztességesen,nem érdekli,hogyan áll rajta a ruha,hogy kiló csipa lóg a szeméből,hogy tiszta kajamaradék az arca.Nyafog ha edzés után le kell zuhanyoznia.

Nem érdekli a rumli a szobájában,ha szólok elrak 5 dolgot és azt mondja kész.Ha szólok elrak még 5 dolgot és nem érti,hogy miért nem jó úgy a rend,hogy még 20 dolog elöl van.

Úgy gondoltam az az élet rendje,hogy az ember megtanítja aztán lazít az ellenörizgetésen,mert megbízik a gyerekében.

Nem tudom és nem is akarom minden lépését ellenőrizni,így tudván azt,hogy valamit nem tudok megnézni azt nem csinálja meg.Pl fürdés,ha épp nem vagyok még otthon.De bármi mást is lelkiismeretfurdalás nélkül kihagy.

Nem várok tőle csodákat,nem szekálom ha ez az lemarad,de van amiből nem engedek.

Tegnap este rumli volt a szobájában.Adtam neki gyors puszit,rakjon rendet és alvás.Rendetrakot és utána vagy 20 percig sírt az ágyban,hogy én nem adok neki puszit.Mikor bementem dacoskodott,hogy neki nem kell puszi.STB.

Már elegem van abből,hogy folyton büntetni kell,kellene,egyszerűen nem megyek vele semmire.

1-2 napig rendben vannak a dolgok és kezdődik minden elölről.

Sose voltam a harag és az elfordulás pártján.sose volt rossz érzéssel ágyba bújás,de már nem tudok mit kitalálni.

Hátha hat az,hogy tudatom vele természetesen,hogy nagyon szeretem,de ennyi.

Ha rossz fát tesz a tűzre nem oldom meg azzal,hogy büntetés és kész.

Dolgozza fel magában,hogy mit csinál,miért csinálja és próbálja megoldani.És érezze igenis,hogy haragszom rá,hogy nem lehet mindent megúszni kisebb-nagyobb büntetéssel,mert bánt engem is a viselkedésével,hogy vérig van sértve és duzzog rám,aztán meg úgy csinál mintha semmi se történt volna.

Nem lesz pária és kirekesztett,meg kegyvesztett,de talán így tudok hatni a kis lelkére.

Vagy ti mit tennétek?


2015. okt. 22. 07:53
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
79%
Az én gyerekem is ilyen, csak 12 éves. Nálunk büntetés az nincs, pontosabban figyelem megvonás és kedvenc dolog megvonása -nincs számítógép, barátnőzes - a büntetés. Ez használ ideig-óráig. Akkor megfesulkodik, szépen feloltozik, osszepakol, stb. Pár napig tart, aztán újra vissza esik. Valószínűleg későn érő típus, nem alakult még ki benne az igényesseg magára és a környezetére. Azt gondolom, hogy mire középiskolás lesz be fog érni.
2015. okt. 22. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Engem az bànt a legjobban,hogy mèg ő sèrtődik meg és jàtsza a Jègkiràlynőt.Nem akarom,hogy azt higgye neki mindent lehet és màsnak nincsenek èrzèsei.
2015. okt. 22. 09:04
 3/25 anonim ***** válasza:
42%

Szerintem nem büntetni kellett volna, hanem következetesnek lenni. Vagy is igazábol a büntetésnek bünnel kell össze függenie.


Pl azért mert nem rakodott össze a szobájában, nem lehet neki tv tilalmat adni. A tv tilalom akkor lehet, ha pl olyat nézet amit nem szabad, vagy elrontotta a tv-t...

A szoba nem össze rakodására lehet pl olyat hogy bemész és megmondod neki(nagyon fontos, hogy elötte figyelmeztesd mi lesz a következmény ha...)ha nem pakol össze, az ami szanaszét lesz össze szeded és nem kapja vissza, mert akkor nincsen rá szüksége többet.


Azzal, hogy egy egy dolgot többször kell elmondani, az gyerektöl is függ. Nekem a nagynak elég 1-2x szolni, a kicsinek is könyörögni kell. De mikor mondom hogy a barbik akkor mennek el, akkor rögtön össze szed mindent.


Az affektálás már kiskamasz korban normál. Esetleg megmondhatod, hogy te ezt nem akarod látni, nézze meg magát mikor ilyet csinál, és másnál csinálhatja de nálad nem.

2015. okt. 22. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
2es!Szerinted nem próbàltuk?Jesszus hàny szemeteszsàk telt meg!!!
2015. okt. 22. 10:08
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Ez nekünk se vált be, kérdező. Az egyetlen valamennyire motiváló dolog számára, ha megvonunk tőle valamit, ami neki fontos.
2015. okt. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Megvonom.1-2-3 napig úgy ahogy döcög,aztàn kezdődik elölről.Nàlatok hogy érted,hogy nem vàlt be?
2015. okt. 22. 10:55
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
A másik hozzaszolo módszere, a szedd össze és vidd el - az nem vált be. A megvonás működik pár napig, aztán kezdődik az egész elölről.
2015. okt. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
42%

A viselkedést módosítani nem csak a büntetéssel lehet, hanem a pozitív jutalmazással is. Ennek alapja, hogy megbeszélitek azt az öt dolgot, amit elvársz tőle és önállóan meg kell csinálnia. Napi szinten. Az elvárásokat vagy rajzos, vagy írásos formában rögzíteni kell.

Nap végén egyenként átmentek rajta és pipáljátok a sikeres tevékenységet és x-elitek a sikerteleneket.

Meg kell előre beszélni, hoyg hány sikeres próbálkozás után van jutalom.

Ez a jutalom lehetőleg valami kicsi, egyszerű, de erősen motiváló kell, hogy legyen. Pl 1 túrórudi, vagy 1 matrica a kedvenc figurából, vagy egy rajzfilm stb. A motívumokat a mindennapokban tilos eljátszani! Csakis a megfelelő viselkedés esetén jár!


A jutalmat mindig szóbeli dicsérettel kell összekötni. Szép lassan le lehet majd pítenia fizikai jutalmakat, illetve növelni a jutalomhoz szükséges tevékenységek számát. mIndent írásban, avgy rajzos formában! Legyen kiszámítható, tiszta. Ha nem sikerül teljesíteni az elvártakat, akkor nem adunk jutalmat akkor sem, ha sír. Viszont bátorítani kell, hogy akkor legközelebb megkapja.

2015. okt. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
69%
Ez 6-8 éves korig működik, utolsó, afelett már nem.
2015. okt. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
46%

Nekem kisebb gyerekem van úgyhogy lehet nem jó az ötlet, de mi lenne ha másképp közelítenéd meg az egészet.


Azért nem akarja megcsinálni mert nem látja a miértet. Te felnőtt vagy, érted miért kell összepakolni, rendesen felöltözni, rendesen tisztálkodni, de benne valamiért ez nem alakult ki ergo felesleges erőfeszítésnek látja. Nem érti vagy nem fogadja el az okát, neki ez teljesen semleges. Büntetés/jutalmazás max azonnali eredményt hoz de utána minden visszaáll a régibe amint nincs büntetés/jutalmazás.


Valahogy egy olyan motivációt kellene találni amivel azonosulni tud. Általában az "anya is így csinálja" szokott működni a gyerekeknél vagy a "mesében is így csinálják" de úgy látszik nálatok ez valamiért nem.


Esetleg szerepjáték (mondjuk lesz papababa, mamababa, gyerekbaba és eljátszátok a problémát), külön problémára koncentráló mesék/könyvek...vagy esetleg ha látná a gyerek hogy nem anya tökéletes mert mindig úgy csinálja hanem anya is elrondotta, de utána kijavította mert jól szeretné csinálni.


Egyszer olvastam egy cikket hogy azok a gyerekek



[link]

[link]

[link]



Remélem van benne valami használható.

2015. okt. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!