Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Óvónő kollégák, kedves szülők!...

Óvónő kollégák, kedves szülők! Mit csinálnátok egy ilyen gyerekkel?

Figyelt kérdés

Szeptemberben jött hozzànk, nagycsoportosként. Próbàl beilleszkedni, de nem játszanak vele a gyerekek, mert megveri őket. (Felhívtuk többször is a figyelmét erre, hogy így nem lesznek baràtai) Rendszeresen, naponta többször. Figyelünk rà természetesen, de egész nap nem foghatom a kezét. Emellett nem fogad szót, csúnyán beszél, szemtelen. Tönkreteszi a többiek jàtékàt.

Ha ezt az édesanyjànak elmondjuk, akkor ő azt mondja erre, állítsuk sarokba. (Minden sarok tele van játékkal, ez nem akkora büntetés). Anyuka egyébként nem partner, szülőire nem jàr, nem kérdez a gyerekről, elszalad vele, úgy kell elkapni, ha valqmit mondani akarunk neki.


Meg nem verhetem, nem is tenném soha. Ki nem küldhetem, akàr mennyire is lehetetlenné teszi a foglalkozàst.


A családi körülményeikben làtom az okot, ideiglenes szàllason élnek az anyukàval és 2 idősebb testvérrel.

A tapasztaltabb kolléganők szerint ez a hely is hozzájárul, azt mondjàk, aki eddig talpra àllt, és onnan eljött, annak röviddel ezutàn megvàltozott a gyereke.


Kérlek, adjatok tanàcsot, hogy hogyan lehet bànni egy ilyen gyermekkel.


2015. nov. 12. 08:51
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom írták-e már, de adj neki plusz feladatot, felelősséggel, bízz rá kicsiket (akár egyet csak, mondjuk kísérje ki kezet mosni) vagy legyen ő a teafelelős az uzsonna alatt (a többieknek meg kellene köszönniük amikor teát tölt nekik)és este hazavihetne egy csomagolt filteres gyümölcsteát ennek emlékeként. Ilyesmik. Nem vagyok pedagógus, de gondolom ha különlegesnek érezheti magát, jobban be tud majd illeszkedni. Remélem tudtam segíteni... de tényleg, ezt hogy lehet,hogy nem tanítják?...
2015. dec. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

én csináltam olyat,hogy rábiztam egy levelet,hogy vigye át a másik csoportba.(egy hatalmas dühkitörés-rombolás közben,után-hirtelen egy mozdulattal tarolt le órákig épitett házat)

a levélben az volt,hogy tartsák ott a másik csoportban pár percig,amig lenyugszik,beszélgessenek vele ők is kicsit-hátha idegen óvónénitől jobban elfogadja.

aztán elmentem érte,megnyugodott-és visszaállt a játékba.

ezt mondjuk sokszor nem lehet eljátszani,de egy esetben nagyon jól jött.

2015. dec. 29. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!