Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ez dackorszak? Hogyan kezeljem...

Ez dackorszak? Hogyan kezeljem? Idegileg padlón vagyok!

Figyelt kérdés

21 hónapos, alapjában véve vidám, barátságos kisfiú!

A történet:

Általában 7 körül kel, vidáman. Jön a pelenkacsere, rúgkapál, ellenkezik, pedig már próbáltam állva, ülve, sehogy nem tetszik neki. Ilyenkor ha valamit a kezébe adok, 10 mp-re talán elfoglaja magát.

Reggelit eldobálja, nem hajlandó enni.

Indulás előtt nem akar felöltözni, sikít, ha a kabátját ráadom, rugdalózik a cipő felvétele közben.Sapkát nem viseli el, egész úton azzal szórakozunk, hogy ő leveszi én meg visszarakom a fejére.

Sétálni képtelenség vele, mert ha megfogom a kezét, inkább ordítva összecsuklik a földön. Ő egyedül akar menni, amerre csak ellát. Ilyenkor sajnos nem lehet a figyelmét sem elterelni, mert csak az érdekli, hogy mehessen egyedül. Ami azért is veszélyes, mert folyton az úttestre szaladna.

A játszótéren a homokozós játékok max 10 percre kötik le.Csúszdázni, hintàzni szeret, de hamar megunja. Azzal szereti magàt elfoglalni, hogy minden vackot felszed a földről (eldobált szemét, kiköpött rágó, cigicsikk), és a szájába venné, ha hagynám. Ha elveszem tőle, megintcsak sikít. A dobd el! kifejezést ismeri, csak már nem érdekli :(

Innen a hazaindulàs sem egyszerű, mert nem akar beleül i a babakocsiba. Feszíti ki magát, hihetetlen ereje van.Közben megint ordít.

Otthon szinte mindenért nyafog, vergődik. Szinte soha semmi nem tetszik neki. Házimunkát lehetetlen mellette elvégezi, mert ha egy percig nem rá figyelek, hisztizik. Eddig aludt napközben, de màr azt sem akar. Este 10-ig ébren van.

Mindezek ellenére természetesen nagyon szeretem és sok türelmem van hozzá, de ma elszakadt a cérna. Minden nap ugyanaz és nem látom, hogy javulna valamit a helyzet.


Anyukàk, mit csináljak vele? Van még így valaki?

Ha esetleg tudtok tippeket írni, szívesen fogadom.



2015. nov. 14. 02:13
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

A közösség ereje nagyon nagy, rengeteget számít. Bár nálunk nem lett jobb tőle, mert a bölcsiben / oviban semennyit se hisztizik, és amit ott nem ad ki, azt kiadja itthon, jupppiiiii.


Azt vedd figyelembe, hogy egy autista gyerek, egy enyhe is érezhetően furcsa, más, mint a többi, és ez az alap zavaró érzés egy anyukában sztem megjelenik a dackorszak előtt, attól függetlenül is.

2015. nov. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!