Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Tudtok valahol szülőtréninget...

Tudtok valahol szülőtréninget ADHD-s gyerekek szüleinek?

Figyelt kérdés
Nekem a Vadaskertet mondták, de ott csak autistáknak van, bár gondolkodom rajta, vannak hasonló tünetek. Írtam a Fimota Központnak, nem is válaszolnak.

#Vadaskert #ADHD #ADHD kezelése #szülői tréning #Fimota
2015. nov. 19. 10:51
 1/9 anonim ***** válasza:

Mivel az ADHD is az autizmus spektrumon van, szerintem sok hasznosat hallhatsz ott! Gondolom a hétköznapokhoz kellene néhány praktikus túlélési tipp.


Lehet, hogy mentorszülővel, vagy szülői közösséggel jobban járnál, több használhatót tudnak javasolni, mint a pszichológus, vagy a gyp ;)

2015. nov. 20. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az ADHD NINCSEN az autizmus spektrumon! A két zavar komorbiditása (együttjárása) magas, de teljesen két külölnböző fejlődési eltérésről van szó!
2015. nov. 21. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen, ezt én is úgy tudom. Habár sok hasonló tünet van, azért is mentünk mi is a Vadaskertbe, de az autiztmust kizárták. Viszont az egyik szobatárs fia ADHD+aszperger lett.
2015. nov. 22. 17:45
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem azért hasonlóak a tünetek, mert a két fejlődési zavar átfedi egymást, hanem pontosan a korábban leírt gyakori együtt járás miatt!
2015. nov. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hát pedig nálunk az autizmust egyértelműen kizárták.
2015. nov. 23. 17:31
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem érted:) Persze, hogy kizárták, mert ez két KÜLÖNBÖZŐ fejlődési zavar. Csak gyakran EGYÜTT JÁRNAK:) de nem mindig!
2015. nov. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
De értem. Ti nem értitek. A gyerekem nem autista.
2015. nov. 24. 20:48
 8/9 anonim ***** válasza:
Ki mondta, hogy autista a gyereked?
2015. nov. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia! A Fimotában van ilyen, hívd fel a honlapon megadott számot, és beszélj velük, nem nagyon e-mailezgetnek (bár előbb-utóbb válaszolnak általában).
2015. nov. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!