Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 3 éves, verekedés, , dühkitörés?

3 éves, verekedés, , dühkitörés?

Figyelt kérdés

Kisfiam 3 éves, szeptemberben kezdte az ovit. Otthon már kb. 2 éves kor óta vannak erősebb "hisztijei"

Engem, férjemet szétkarmol, bátyát is állandóan karmolja, csípi.

Mindent dobál, ha dühös, nem lehet szép szóval meggyőzni.

Nem akar felöltözni-levetkőzni...

Az oviban verekszik, minden az övé...de csak addig kell amíg megszerzi.


Az oviban az óvó néni már szólt, hogy nagyon agresszív a fiam. :(


Nagy türelemmel fordulunk felé, igaz ami igaz a következetesség nem mindig ment (sokat vártunk rá) talán kicsit el is kényeztettük, de aggaszt ez a sok dühkitörése :(

Napi szinten több...

Boltban is, idegen helyen is, otthon is...


Tanácsot kérnék tapasztalt anyukáktól, mert idegileg már nem sokáig bírom :(


2015. nov. 21. 20:13
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Hasonlo volt nalunk is a helyzet a kisfiammal 3 eves kora korul. Otthon nem volt vele gond,de az oviban.... Mar a szulok tamadtak engem is a szuloin,ahonnan majdnem zokogva jottem ki.
2015. nov. 25. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok. Szóval: Elkezdtük a kisfiam kivizsgálását,mivel ez nagyon fontos volt. Nevelési tanácsadó,neurológia,pszichiátria.

Megállapították,hogy hiperaktív és figyelemzavaros,éretlen idegrendszere van,és beszéd és nyelvértési zavara van. Nem kell ezektöl annyira megijedni,ma már nagyon szépen kezelhető betegségek ezek,mire suliba megy,már nem is fogunk rá emlékezni. DE! Csak ha kezelve van. Én TSMT tornára, Ayres tornára, logopédiára járok a gyerekkel,mellette próbálok nagyon sokat foglalkozni vele/tanítani neki szituációs gyakorlattal a helyes viselkedést. Nálunk ez működött,abszolút jóirányba haladunk. (már elég rég nem az én kisfiam a legrosszabb a csoportban) Azért írtam le a történetünket,hogy lásd,van ezekre a problémákra megoldás. A nev.tanba,az ovi is beküldhet,de az utcáról is bemehetsz segítséget kérni,neurológiára háziorvos ad beutalót. Mondd el neki a panaszokat,segíteni fog. Az időpontok miatt,jobb minél előbb elkezdeni,nekünk 1 év volt,mire mindent elintéztünk. Hidd el a gyereknek sem jó ez az állapot,de szegény nem tudja elmondani mi zajlik benne. Remélem tudtam segíteni,mielőbbi javulást kívánok! :)

2015. nov. 26. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
0%
Nincs gond a fülével?
2015. nov. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
Mintha a barátnőmet hallottam volna.Természetesen csak tippelek,hisz nem vagyok szakember.Leírom barátnőm lányának viselkedését.(egyke) oviban végig harapott mindenki.Úgy hívta fel a figyelmet,hogy elvette a játékot.Nem érti a társas viselkedést.Elmegy a beszélgetésekben és ezért nehéz is vele beszélgetni.Csak mondja-mondja amit ő akar.Szándékosan (ő nem így látja természetesen!) provokál.Nem méri föl a helyzet súlyosságát pl kitöri az üveget. Dührohamok hisztik naponta többször. Egyébként okos,értelmes,verseket,mondókákat mond,angolul énekel,de nem bír a fenekén maradni.Diagnózis ADHD.
2015. nov. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
20%

Szia

Ha szèpen elmagyarázzátok neki ès nem èrti meg, a következő hisztinél egy pohár hideg víz az arcába lehet helyretennè őt. Ha továbbra sem èrt a szèp szóból, egy anyai tasli sem fog ártani neki. Nem azt mondtam hogy verd meg.

2015. nov. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
59%

Utolsó te egy idióta vagy! Ez nem hiszti,hanem egyszerűen nem normális viselkedés. Nem leönteni és lepofozni kell azt a szegény gyereket,hanem segíteni rajta!!!! Ez manapság már népbetegség a gyerekek nagy százalékánál előfordul és lehet rajta segíteni!!!! És kell is! Forduljatok szakemberhez minél hamarabb.

Üdv: Egy anyuka,aki ugyanezt átélte és segített a gyerekén ;)

2015. nov. 29. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
24%

Nem biztos, hogy hiperaktív, egyszerűen neveletlen.Egy anyai pofon helyretenné nem lenne több dühkitörés.

Előttem lévő butaságot írt.

2015. nov. 29. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
26%
17es: akkora idióta vagy, hogy arra már nincs orvosság...
2015. nov. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
47%
16os vagyok. Nem azt irtam h hiperaktiv a gyerek,hanem hogy segitseg kell neki. Es nem megpofozni. Ha nem megy a neveles,akkor azon is segitenek a szakemberek es nem veressel. Szegeny gyereketeket de sajnalom hogy ilyen szulok vagytok!!! Mindenkeppen kerj segitseget kedves kerdezo,az idiotakkal pedig ne foglalkozz!
2015. nov. 30. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
58%
Agresszív gyereket megpofozni?... A verés félelmet szül, a düh agresszíót... ördögi kör, kedves 64%-os!
2015. nov. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!