Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 3,5 éves fiammal gond lehet,...

3,5 éves fiammal gond lehet, vagy ez még normális?

Figyelt kérdés

Ahogy írtam, 3,5 éves. Nem tudja fogni rendesen a ceruzát, ha mégis akkor markolja, és csak görcsösen szorongatva föl-le firkálgat a lapra. Kérésre vonalat, és karikát tud rajzolni. Nem hajtja magát hintánt, nem tud pedálozni, néha csúszdánál előrehajol és akkor a végén nem csúszik, hanem esik, habár a csúszdázás terén javult mostanában. Mászókán kissé ügyetlen, segítségre szorul. Verseket egy csomót megtanlut az oviban, de soha nem hibátlanul mondja. Rengetegszer visszakérdez hülyeséget. Pl. ma, hogy hol van a pékség, amikor pontosan tudja, hiszen minden nap arra megyünk. Nagyon szeret úgy játszani, hogy értelemtlenül kiborítja a játékot a szoba közepére, majd a következőt is, de rendeltetés szerűen nem játszik velük. Borzasztó maszatosan eszik, harapja a kanalat, gyakran kiönti az ételt, leissza magát. Képtelen vagyok megtanítani a fogmosásnál, hogy köpje ki a fogkrémet és öblögessen. Orrot fújni sem tud. Mostanában "nyávogva beszél", nehéz megtalálni, hogy mi lenne jó neki.

Viszont egyedül összeépíti a sinkészletét, imád vonatozni. Memóriajátékokat, egyes társasjátékokat sőt még a 6 éves bátyja kártyajátékát is érti, szereti, s játszik vele. Szeret gyúrmázni, szeret nekem segíteni, pl. együtt ki-be pakolunk a mósogépből, vagy szeret port törölni, sepregetni a kis takarító készletével. Testvérével egész jól elvannak a szerepjátékokat is szereti. (indiános, rendőrös, kirándulósakat szoktak leginkább). Szeret táncolni, szeret pörögni, ha zene megy. Igényli a meseolvasást, egész hosszú történeteket képes megjegyezni, ha visszakérdezek emlékszik. Egyedül tud többnyire öltözni-vetkőzni, óvodában nem panaszkodnak rá, pl. karácsonyi műsornál sztem teljesen olyan volt mint a többi. Későn tanult meg beszélni, 2 éves már elmúlt, de szinte egyik-napról a másikra beszélt. Szineket is későn tanulta meg, már-már azt hittem színtévesztő lett, de végül azt is megtanulta. Szobatiszta 3 éves kora előtt valamivel, de egyik napról a másikra az is, és éjszakára is.

Szerintetek ezek normális tulajdonságok a gyerekemnél?


Csak azért gondolkoztam ma el, mert csak a bátyából tudok kiindulni, aki a fent említett dolgokat, ilyenkor már régen tudta. Tapasztaltabb szülők véleményét kérném, he lehet..


2016. febr. 6. 18:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
84%
Nem vagyok se tapasztalt, se szülő, viszont a párom óvónő. Olyan kompetenciákat soroltál fel (ceruzatartás, fogmosás-evés, stb) amik egymástól totál függetlenek. A ceruzatartáshoz, hintázáshoz teljesen más finommotoros kompetenciák kellenek, mint a logikai játékokhoz, társasjátékokhoz. Minden gyereknél más sorrendben fejlődnek ezek, sőt, a legtöbbnél még rá is kell segíteni egyikre-másikra. Az óvodában úgyis kell róla írniuk fejlődési naplót, biztos fel fog tűnni nekik is, és javasolnak rá valami fejlesztő foglalkozást majd.
2016. febr. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
13%

4,5 éves a fiam, amit kiemeltél, hogy tud, a vonatsínt összeépíteni az sztem olyan két éves tudománya....

A hintán hajtást a fiam sem tudta 3,5 évesen, a ceruzát illik normálisan fogni, vegyél háromszög alakú ceruzát, és egy zsepit rakj a kis és gyűrűs ujjához, és a maradék ujjacskákkal fogja a ceruzát. ez egy jó gyakorlat.


Az én fiam 3,5 évesen szépen rajzolt, ő ebben ügyes.

Az nem baj, ha hibásan mondja el a verset.


Szerintem van mit javítani nálatok, én megnézetném egy szakemberrel, és elmennék vele tmst tornára.

2016. febr. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
66%

nagy gondot nem találtam a leírásodból, egyetlen amin fennakadtam ez a játék kiöntős. ez annyira "tipikus" :) de egyből rá is cáfoltál azzal, hogy szerepjátékozik. igaz nem fejtetted ki, de feltételezem észrevennéd ha csak utánozná a nagyot, szóval így már nem aggódnék, bár én megmutatnám egy szakembernek, nekem is vannak hasonló problémájú gyerekeim, mindig azt tanácsolom a szülőknek, hogy vigyék el, mutassák meg, ha gond van akkor az most derüljön ki, óvodás korban nagyon gyorsan meg lehet ezeket oldani, a korai fejlesztés aranyat ér. viszont ha majd az iskolaérettségi teszten derül ki, hogy fejlesztésre (gondolok itt pl. tsmt tornára vagy logopédiára, gyógypedagógiára) szorul, akkor olyan miatt kell maradni, amit már ki lehetett volna küszöbölni.

arról nem is beszélve, hogy ha minden rendben, akkor pedig megnyugszol és ne kattog ezen többet az agyad szabad perceidben :)

2016. febr. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
83%

szerintem normális kisgyerek.

a ceruzafogásról sem kell aggódni:

[link]


szerintem igazából a 6 éves bátyjához hasonlítgatod..

2016. febr. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
87%
Kedves 2-es, ilyenek teszik tönkre a gyerekek életét, mint Te az állandó teljesítménykényszerrel......... Szerintem teljesen normális, olvassál már utána, hogy mikor kell 'jól' tudni fogni a ceruzát. Elárulom neked, hogy a hozzád hasonlók írták rám is, hogy én "milyen fejletlen' vagyok ebben-abban amabban (óvodás koromban), aztán csak mérnök lett belőlem.
2016. febr. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
80%

Ez csak engem irritál, hogy pici gyerekek szülei, ahelyett, hogy hagynák a pici gyereküket a saját ütemükben fejlődni, és sikerélményeket adnának neki, azt vizslatják árgus szemekkel, hogy miben gyengébbek?

Majd ha 6 évesen sem fogja rendesen a ceruzát, akkor elkezdhetsz aggódni. De 3,5 éves kisgyereknél?

Visszakérdez hülyeséget??? Kommunikálni próbál, és ha tudja is hogy hol a pékség, tessék vele beszélgetni róla !!! Azt nem tudja még megkérdezni, hogy „és mondd, anya, mely kompetenciám jelentős fejlődése volna leginkább kedvedre való?”…

Egy sereg olyan dolgot leírtál, ami miatt én állati büszke lennék a 3,5 éves gyerekemre. A többi pedig még ráér. (És ha egy kisfiú két éves kora után tanul meg beszélni, az egyáltalán nincs későn, a fiúknál ez az átlag.)

Boldog gyereket akarj nevelni, ne mindenben egyformán tehetségest!

Egy kevésbé tapasztalt szülő, aki annál valamivel tapasztaltabb szakember

2016. febr. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Oké, már látom, hogy nem csak engem...
2016. febr. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Kedves 7-es! Mi a fenéből szűrted le azt, hogy nem adok a gyereknek sikerélményeket? Szerintem az "árgus szemmel vizslatom a gyengeségeit" és a "figyelemmel kísérem a fejlődését" között elég nagy különbség van.

Ezek szerint akármit csinál az ember lánya akkor sz'ranya.

Ha figyelek a gyerekemre, azért, ha nem , akkor azért, ha tanítok neki valamit, akkor erőltetem, ha játszani hagyom akkor meg nem foglalkozok vele, vagy hogy is van ez?

A hülyeségeket kérdez, erős megfogalmazás volt részemről, ezt elismerem, de saját magához viszonyítva gondoltam. Kommunikálni próbál, igen. Rendszeresen kommunikálunk is, rendes normális választ kap, neki igyekszem türelmesen válaszolni mindig.

És igen, óhatatlan, hogy összehasonlítom a bátyjával, de nem a 6 éves bátyjával, hanem azzal, amikor a bátyja 3,5 éves volt.

Bizony nekem nem megy elvonatkoztatni, hogy látom, hogy valami nagyon nyögve-nyelősen jön, sztem nincs anya a földön, akinek nem ugrana be, hogy jééé Pistike ezt már ilyenkor réges régen tudta. S ez nem azt jelenti, hogy listán pro-contra vezetném a gyerekeim erősségeit, gyengeségeit.

Hány olyan szülőt ismerek, aki "hagyja a gyerekét fejlődni, vagy "hagyja kibontakonzi" közben meg az van, hogy a gyerek azt csinál amit akar, nincs szabály, nincs tanítva, háát köszönöm én nem olyan vagyok. Engem meg ez irritál. De azért zöld kezet nyomtam, ha már megtiszteltél a válaszoddal.

Na, mindegy...

2-es válaszoló! Köszönöm szépen. Meg fogom mutatni a gyerekem. Teljesen igazad van abban is, hogy ha nincs gond megnyugszom, azonban ha van a korai fejlesztés aranyat ér. Szerinem még annyi lehet, hogy egyszerűen a gyerekem később tanul meg dolgokat, de azért szeretnék ebben biztos lenni.

2016. febr. 7. 07:36
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Nem az a baj, hogy „figyelemmel kíséred a fejlődését”, hanem hogy a gyengeségeire koncentrálsz. Melyik az a hiányossága a gyerekednek, amelyik miatt úgy gondolod, hogy korai fejlesztésre szorul? Mert amiket leírtál, az egy tökéletesen egészséges, normális kisgyerek jellemzése. És igen, ne haragudj, de engem zavar (úgy általában, és nem kizárólag a te esetedben), amikor a szülők túlzásokba esnek. Az meg különösen, amikor egészséges gyerekek kapcsán okos tanácsadók akarják szakemberekhez küldözgetni az ember gyerekét. (Pl. a lányom mindenben nagyon gyorsan fejlődik, egészséges, jókedvű kisgyerek, de amióta lábra állt, többen Dévény tornára akartak már küldeni minket, mert időnként lábujjhegyen jár, és olykor billeg, főleg, ha fáradt. A szakorvos szerint meg tök egészséges). Hidd el, nagyon nem jó az, amikor laikusok egymást riogatják azzal, hogy valami baj van a gyerekkel. A fentiek alapján talán kiderült számodra, hogy nem a te kérdéseden akadtam ki elsősorban, hanem az egyik válaszon. (A kifejtésedben egyedül a „hülyeségeket kérdez” soron döbbentem meg). Az óvodában pedig szakemberek dolgoznak, ahogy már más is írta, ha gond lenne a gyerekeddel, már jelezték volna, és ők küldtek volna további vizsgálatokra.

A hagyja vki a gyerekét fejlődni pedig normálisan nem azt jelenti, hogy hagyja, hadd nőjön, mint a dudva, mert az meg a másik véglet.

Ami pedig azt illeti, ahogy a napokban olvastam, mindenki szaranya, csak nem tud róla… :)

[link]

A pozitív értékelést köszönöm.

2016. febr. 7. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
5-os válaszoló vagyok. Az előző válaszoló a szívemből szólt. fejlesztés nagy üzlet ám, van egy ismerősöm, aki egyébként gyógypedagógus (volt) és elege lett abból, hogy sok gyereket problémássá nyilvánítottak, pedig szerinte egyáltalán nem voltak azok! Amúgy nekem van egy kisfiam, aki három (!) évesen kezdett el mondatokban beszélni, két éves korában két szót mondott. Ma öt éves, nagyon okos kisfiú, mindenki elcsodálkozik. Az óvodában sincs semmi baj vele.
2016. febr. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!