Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Az asperger szindróma genetika...

Az asperger szindróma genetikailag öröklődik-e?

Figyelt kérdés

A barátommal szeretnénk gyereket vállalni, ha már adottak lesznek a körülmények. Ő teljesen egészséges, én érintett vagyok asperger szindrómában. Se az én családomban rajtam kívül, rokonságomban, se a barátom famíliájában nincs aki érintett.

Kérdésem az lenne, hogy mekkora a kockázat arra nézve, hogy a születendő gyermekünk is asperger szindrómás lesz? Előre is köszönöm a választ!


2016. márc. 23. 12:18
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Egy két dolog tisztázásra szorul. Az asperger szindróma ma már az autizmus csoport részét képezi, mint önálló entitás megszűnt. Így kár is róla külön beszélni.

Autizmus diagnózist a mai modern eljárásokkal nagyon gyakran 1,5, 2 éves kortól fel lehet állítani. Vannak olyan estetek, ahol a megkésett beszédfejlődés miatt csúszhat a diagnózis, de nem ez a jellemző.

A statisztikával kapcsolatban gond az, amit írtál, hogy nincsen mindenki diagnosztizálva.

Az viszont tény, hogy az autizmus halmozódik a családokban, illetve az ún. "szélesebb fenotípus" alá tartozó esetek gyakrabban megtalálhatók a rokonság körében. (nem éri el a spektrumot, de vannak autisztikus vonásai, szociális-kommunikációs nehézségei)

2016. márc. 30. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

# 11: Mi végigfuttattuk a családban, és közel-távol nem fordult elő autizmus-gyanú, de még csak autisztikus vonások sem. Egyetlen unokatestvéremnek volt megkésett beszédfejlődése.

Amúgy, bár az Asperger, mint önálló diagnózis valóban megszűnt, továbbra is csak a "kanneri" típust tudják korán diagnosztizálni, illetve a súlyosabban érintetteket, lévén az autizmus tünetei 4-5 éves korban jelentkeznek igazán markánsan. (Jártam 3 éves korban a gyerekemmel a Vadaskertben, fel sem merült az autizmus, még gyanúként sem. 5 évesen viszont simán megkapta a diagnózist, addigra előjött az összes tünet.)

2016. márc. 30. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Utolsó!tényleg 3évesen nem volt semmi tünet?később miből gondoltátok hogy mégis van vmi?3évesen miért vittétek vizsgálatra?
2016. márc. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de akkor a diagnosztizáló hely is tévedett! A Vadasban már nem ez az első eset. Kisgyereket jobb, ha a Korai Fejlesztőbe viszitek.

Az enyhe autizmust is lehet diagnosztizálni legkésőbb 3 éves kor körül, ha a diagnoszta tudja mit figyeljen! És erre van több alkalma. A fiam is enyhe autista (asperegeres), már másfél évesen kiszűrték bizonyos jelekből. (tekintetirány, triádikus interakciókban lévő minőségi eltérés, játéktevékenységben lévő eltérés)

2016. márc. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
14es ezek mit jelentenek amiket írtál?
2016. márc. 30. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

A tekintetirány megfigyelése azt jelenti, hogy ha a szülő a fejét egy bizonyos irányba fordítja, valamit elkezd nézni, akkor a normál fejlődésű gyermek ezt észreveszi és szintén arra tekint. Ez a készség autistáknál sérült.

A triádikus interakció két személyről és egy tárgyról szól. A gyermek fel akarja hívni a másik fél figyelmét egy számára érdekes tárgyra, erre rámutat az ujjával, majd ránéz (ellenőrzi) a másik félre, hogy figyeli-e a kívánt tárgyat.

Autiknál ez a tekintet kontroll nincsen meg másfél éves kor körül. (egészséges csecsemőnél már nagyon hamar, akár 10 hónaposan megjelenik) Az én fiam pl rámutatott a tárgyra, de nem ellenőrizte a partnerét, hogy figyeli-e. (másfél évesen)

A játéktevékenységére jellemző volt már akkor is bizonyos monotonitás (pl ajtók csukása). A szerepjáték is később jelent meg nála. A játékokat váltogatta állandóan, egyik sem kötötte le pár másodpercnél tovább.

2016. márc. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Utolsó!ti miből gondoltátok,vettétek észre hogy valami nem stimmel?leírtad hogy mit figyeltek a bizottságnál,de ez nektek is feltűnt otthon?ezért vittétek el?úgy értem hogy ezekről a dolgokról szerintem sok szülö nem is gondolná hogy "bajt" jelent.remélem érthető amit írtam
2016. márc. 31. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Nekem nem tűnt fel, mert nem tudtam, mire kell figyelni. Ami feltűnt, az az iszonyú öntörvényűség, akkori hiperaktivitás, frusztrációs intolerancia, ami miatt rengeteg nehézségünk volt. Mindennel késett (mozgások, beszéd), másfél évesen kezdett el járni. Elvittem egy vizsgálatra egy barátnőm ajánlására. Azóta is áldom érte...
2016. márc. 31. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Öntörvényűség és a frusztrációs intolarencia miben nyilvánult meg egy másfél évesnél?Azóta több tünet is jelentkezett az évek során?bocs a sok kérdésért
2016. ápr. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Semmi baj, azért van ez az oldal:) Írok privit, mert nem a kérdező kérdésére válasz:)
2016. ápr. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!