Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ezek autisztikus tünetek?...

Ezek autisztikus tünetek? Tanácstalan vagyok.

Figyelt kérdés
18 hónapos a kisfiam ( első gyermekem ) és igazából rettegek nehogy baj legyen vele. Természetesen ha baj lenne akkor is imádnám és küzdenék érte de tényleg nagyon féltem mindentől. Eddig minden rendben ment tényleg a nagykönyv szerint. Az elmúlt néhány hétben azonban furcsaságokat vettem észre. Elkezdett körbe-körbe forogni. Naponta mondjuk 2x van ilyen,kb 1 percig csinálja én inkább le se reagálom aztán abba hagyja. A másik,hogy a fejecskéjét az ajtóba ütögeti ezt is kb napi 2x 1-1 percig csinálja. Lehet csak kíváncsiság de ahogy rákerestem a goggle-ba rögtön az autizmust hozta fel lehetőségnek. A szemkontaktussal szerintem nincs baj ( bár ha nagyon molyol valamivel akkor a nevére nem figyel oda mert annyira elmélyült ) Kifejezetten bújós gyerek rettenetesen fontos neki a testi kontaktus szinte egész nap rajtam lógna ha tehetné. Gyerek társaságban ritkán van de ha van akkor barátkozó. Kisebb korában félt az idegenektől most már nyitottnak nevezném. Enni kanállal még nem tud és inni is csak cumisüvegből iszik de rendes rágós ételeket eszik darabolva. Valamint néha lábujjhegyen jár de ezt az ortopédián nem találták gyanúsnak mivel csak ritkán csinálja ( csecsemőkorában befelé forduló volt a lábfeje ) A figyelmét én nehezen tudom felkelteni ami neki tetszik azt nézi,azzal játszik. Folyamatosan kiborogatja a játékait utána nem játszik velük csak kiborítja minta ott lenne a helyük a földön. Sok helyen olvastam ezt az autó kerekeivel játszik példát. Neki is ez a kedvence. Felfordítja az autót és pörgeti a kerekeket ( azt hittem ez életkori sajátosság,tapasztalás ) Beszédével azt hiszem nincs gond mondja,hogy anya,apa,baba,cica és rengeteget szövegel baba nyelven. Szerintetek házi orvosnak szóljak ? Vagy vigyem el egy fejlesztő pedagógushoz ?

2016. ápr. 5. 13:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
77%
Ezen leírás alapján a 18 hónaposok 90 %-a autista. Teljesen normális dolgok ezek, a fiam is csinálta. Kicsit legyél lazább, ha ennyire rettegsz a dolgoktól, azzal vonzod be. :(
2016. ápr. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Gyermeked teljesen normális! Fölösleges ennyire rágörcsölni a dolgokra, mindig abból indulj ki, hogy a gyerekkel minden rendben van, ne abból hogy biztos valami baja van!

Az autisztikus tünetekről meg: az emberek kb. 90 százalékának vannak autisztikus tünetei, gyerekeknek is, felnőtteknek is. A problémát az jelenti, hogyha sok van, és az élet több területét is érinti (pl. nem is beszél, nem is játszik a többi gyerekkel, meg az evéssel is problémái vannak).

2016. ápr. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
88%

NEM AUTISTA A GYEREKED!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


A körbe forgás és a fej mindenbe beleütése is teljesen normális dolog.

Rendben van a fiad, semmi baj nincs vele!

2016. ápr. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
55%

A fiadat csak Te látod, és az anyai megérzések sokszor stimmelhetnek.

Ha aggódsz, akkor mutasd meg valakinek (esetleg a gyerekorvossal beszélj először), mert egy kivizsgálás nem árthat.

Az autizmusnak vagy Asperger szindrómának 1000 spektruma van, és ha esetleg valami nem stimmel, minél korábban felismerik, annál jobban fejleszthető.


Én a leírás alapján azt gondolom, hogy jó eséllyel nincs semmi, de lehet is.

2016. ápr. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igen kicsit túlaggódom. Sajnos volt rossz tapasztalatom a régi gyerekorvossal ( nem vette észre amikor 2 hónaposan tüdő gyulladása lett reflux miatt a kicsinek ) majd később a kruppos lett és azt kitalációnak nevezte (mert a rendelőbe nem köhögött a kicsi ) Természetesen a véleménye ellenére kórházba vittem és bebizonyosodott a gyerekorvos hanyagsága. Most már új az orvosunk :) Szóval akkor is éreztem,hogy baj van de a doki engem nézett hülyének...és ezért félek most ennyire. Valamint,hogy pont a 18 hónapot írják fordulópontnak,hogy elkezdődhetnek a tünetek. Hamarosan megyünk úgyis oltásra akkor azért megemlítem az orvosnak. Köszönöm a segítséget !!! Próbálok azért laza lenni :)
2016. ápr. 5. 13:46
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
A gyakorló játék teljesen normális ebben az életkorban. Attól, hogy sok autista pörget, ez egy élettani dolog. Inkább a játékfejlődésnek kellene utánaolvasni a google-on, nem az autista tüneteket keresni állandóan. Mondjuk nem pont te, neked feldobda, mert beírtad a fejütögetést, de te sem a normál fejlődéssel kezdted.
2016. ápr. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Laikusként én is azt mondom, hogy semmi baja a gyermekednek. Természetesen ha nagyon aggódsz, elviheted szakemberhez, legalább megnyugszol. Amiket leírtál, teljesen természetes dolgok egy 18 hónapos gyermeknél. A pörgés-forgás sokáig terítéken lesz, egyrészt tök jó játék, másrészt ösztönösen fejlesztik vele az idegrendszerüket is. Jön majd a leállíthatatlan ugrálós korszak is, ugyanezek miatt:)A fej falba verés mindkét fiamnál szintén volt, teljesen egészségesek. Hogy bújós, szintén természetes. Az, hogy nem figyel rád, ha teljesen bele merül valamibe, még 6-7 évesen is így lesz:)
2016. ápr. 5. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Semmi bajotok nincs...
2016. ápr. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Nekem van egy enyhén érintett kislányom. Ő 18 hónaposan nem sok tünetet mutatott. Nehezen etethető, altatható gyerek volt, és talán csak az volt a furcsa, hogy nem kötődött nagyon hozzánk, és előfordult, hogy nem reagált a nevére. A beszédfejlődése akadt meg ebben a korban, majdnem három éves korában indult újra. A szemkontaktus később veszett el. Sokat foglalkozom az autizmus kérdéssel, és szerintem a leírásod alapján feleslegesen aggódsz. Ha később még mutatna más tüneteket, térj rá vissza, de inkább élvezd ki a kicsid gyermekéveit, olyan hamar felnőnek!
2016. ápr. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:

Az én kisfiamnak ennyi idősen az volt a legtipikusabb autista tünete,hogy nem volt meg nála a figyelemfelhîvò mutogatás.Ha könyvben kérdeztem vmit ùgy szèpen mutatta, de magától semmit. Arra gondolok, hogy ha meglátott egy másik babát magátòl nem mutatott rá.A másik,hogy nem mindig figyelt ránk.El volt a saját kis világában.A Nevère is többszöri szòlìtás után reagált.Idegen helyen nagyon nehezen oldódott.Volt olyan is,hogy el kellett jönnünk.

A további tünetek 2,5 èves kora körül jelentkeztek.Autòk sorba pakolása, a beszédfejlődès megakadása. Ő is beszèlt szavakat,egyszerűbb mondatokat,mondòkákat.Most is az összes dalt tudja az ovibòl. Az akaratát ki tudja fejezni.De egy párbeszédet nem lehet vele lefolytatni. Kèrdèseinkre nem válaszol.És hiába vártuk nem jött nála a Mi ez?Mit csinálsz? korszak.Nagyon ritkán kèrdezi meg,hogy mit csinálsz. Őt nem èrdekli. Fél év fejlesztés után tartunk ott,hogy igen/nem-mel szépen visszaválaszol.

Nagyon félènk / zárkózott. Az ovit nem is szereti,nem barátkozik. Zavarja őt a sok gyerek zsivaja. Régen vihettük játszòházba is, de most már nem szereti.

Èn javasolnám a bölcsit/családi napközit.A többi gyerektől sokat tanulhat és ott ki fogják szűrni, ha más mint a többi gyerek.Ráadásul kisebb korban hamarabb beszokhat, mint majd 3 èvesen.

A másik ami nagyon jò a mozgásterápia. Mi Tsmt tornázunk. Az sok mindenre jò. Olvass utána.

Az èn kisfiamrá sose mondott semmit a védőnő / gyerekorvos. Majd már 3èves kora után, de most sem segìtenek semmit. Magamtól járok utána mindennek. Neurológusnál is voltunk többször, ő idegrendszeri éretlenséget mondott. Sokáig bìztam benne,hogy csak az.De most már tudom, hogy nem.

Szerintem ne vidd mèg sehova,figyelgesd te.Mèg kicsi.Tanìtgasd! Figyeld mennyire érti,hogy mit kèrsz tőle.Igen/Nem-et tudja-e majd használni.Utasìtásokat megèrti / végrehajtja-e.Elmutogat-e egy egyszerűbb mondòkákat (pl.Borsòt főztem).Ezek olyan dolgok amik 1,5-2 èvesen következnek.

2016. máj. 1. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!