Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Döglött béka a fagyasztóban?!

Döglött béka a fagyasztóban?!

Figyelt kérdés

A 6 éves fiú unokám döglött békát rakott a fagyasztóba.

Eredetileg a hálóba tette de ez nekem már túl sok!40 éves tapasztalatom van pedagógia terén de ez az első alkalom amikor ilyet láttam!Ni lehet ennél rosszabb?



2016. júl. 8. 13:25
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Mi mindent megteszünk hogy neki a legjobb legyen!Szinte mindegyik könyvet átnéztem vele a kérésére és elmondtam mellé az én tudásomat is.Én ennél többet nem tudok tenni!A kísérleteihez meg nem fogok külön hűtőt venni!Egyes dolokat meg kell értenie, és ő egyébként is igen hiperaktív gyerek!Nekem meg úgy hogy főznöm takarítanom kell, nem megy hogy utána szaladgáljak!A térdműtétem nem segít csak ront a helyzeten így egyfolytában le kell ülnöm.Lehet véleménye de a tapintat hiányzik a válaszából!
2016. júl. 13. 08:18
 12/25 anonim ***** válasza:
Őszintén: nem érzem át, hogy mi ebben a helyzetben az a hatalmas, helyrehozhatatlan tragédia, amit negyven éves pedagógiai tapasztalattal vagy akár - Uram bocsá' - annak hiányában, ne lehetne megfelelő reakcióval kezelni. Arról meg, ugye ezt mondanom sem kell, nem a gyerek tehet, ha hiperaktív. Bár az "eléggé hiperaktív" kifejezés felveti bennem a kérdést, hogy valóban szakértők állapították-e meg róla a diagnózist, vagy csak arról van szó, hogy mozgékony, esetleg engedetlen a gyerek. Ha valóban hipekartív, akkor nyilván megkapja az állapota által indokolt fejlesztést. Hogyha meg csak eleven, akkor egy csepp pedagógiai érzékkel megáldott felnőtt helyén tudja kezelni a dolgokat.
2016. júl. 13. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
77%
Ajjj, ön az a fontoskodó nagymama vagy, aki mindig mindent jobban tud, és tulajdonképpen óriási áldozatokat hoz az unokáért, és ezért természetesen elvárja a dicséretet, elismerést. Meghajlunk ön és 40 éves pedagógiai tapasztalatai előtt, és nekem ugyan csak 2 évem van ugyanebből, de fix, hogy nálam a hatéves gyerek nem lenne rákényszerülve, hogy békafagyasztással szórakoztassa önmagát.
2016. júl. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
12%
Mondd meg az anyjának, hogy ne lőcsölje állandóan rád a neveletlen kölykét. Érdekes, ha a nagyszülő elmondja a véleményét, ne tán nevelné is a gyerket, akkor ne pofázzon bele, de mikor állandóan oda van vágva neki a neveletlen gyerek, mert "úgy is ráér" és a műtött térdével szaladgáljon utána, meg szedegesse ki a dögöket a hűtőből, meg azt nézze, hogy a másik normális gyerekkel hogy fog kicseszni már megint... és ezek miatt még boldognak is kell lennie, mert unokázhat... az persze természetes.
2016. júl. 17. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
69%

Az utolsó válaszolónak igaza van abban, hogy a nagymamának talán a szülőktől volna érdemes tanácsot kérnie e téren. De oké, tegyük fel, hogy a szülők „nem nevelték meg” rendesen a gyereket, és nem is érdekli őket a téma. Itt jön be a „40 év pedagógiai tapasztalat”, amely során kizárt, hogy a nagymama ne látott volna több száz gyereket (hacsak nem valami NASA által a szőke, egyhelyben ülő kislányok klónjainak létrehozott intézményben szerezte a tapasztalatait) – márpedig köztük elég nagy lehetett a szórás a mindenféle típusból. És sajnos ez az a pont, ahol meg kell kérdőjeleznünk a rátermettségét, ugyanis attól, hogy 40 évig a pályán van, még lehet valaki csapnivaló pedagógus (tegye fel a kezét, aki nem ismer ilyet :)), márpedig, ha a kérdezőben nincs annyi absztrakciós képesség, hogy a béka fagyasztóba rakásának aktusán túl meglássa a gyerek indokait, és hozzákapcsolja sokéves tapasztalatainak valamelyikéhez, akkor a helyzet reménytelen.


Máskülönben pedig a nagyszülő elég felnőtt ember ahhoz, hogy nemet mondjon, ha nem bírja/akarja a gyerekeket pesztrálni. Sokkal korrektebb megoldás, mint mártírként bevállalni, majd a barátnőknek és netes ismeretleneknek előadni, mekkora áldozatot hoz ő.

2016. júl. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

Bocsánat de ha lehet ne nyilvánosan szitkozódjon!

Ha ilyet akar mondani inkább privát üzenet formályában!

2016. júl. 20. 17:20
 17/25 anonim ***** válasza:

A kérdés inkább az, hogy mitől, hogyan döglött béka meg egér.


A gyerek találta, vagy döglesztette is őket, vagy mi?

2016. júl. 20. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
54%

"formályában"?????


Milyen pedagógusnak tetszett lenni?!?!? Egy felsőoktatásban végzett ember ilyen soha életében nem ír le. Na nem a mai fizetős iskolák növendékeire gondolok, tisztelet a kivételnek, akik közül nem egy a saját nevét se tudja leírni... De Ön ilyenbe nem járhatott még. Bár úgy vélem, másmilyenbe se járt.


Ez itt a Kész átverés show... Ön maximum dajka lehetett.

2016. júl. 21. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszíró. Bölcsödevezető és óvónő voltam nem tanár pont ahogy mondja de ő csak 5 éves szóval...
2016. júl. 21. 07:19
 20/25 anonim ***** válasza:
82%
Jó, ez valami kamu. Érettségizett ember nem írja le azt a szót, hogy "formályában". Még azok az emberek sem, akiket felzárkóztató képzésen oktattam.
2016. júl. 21. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!