Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 19 hónapos kislányom rendkívül...

19 hónapos kislányom rendkívül zárkózott, viszont rendkívül hisztis és le is van maradva a fejlődésben. Baj van?

Figyelt kérdés

Enyhe hipotóniás, emiatt még csak nemrég tudott felállni, de pár lépés után összecsuklik és elesik. Mivel félünk, hogy összetöri magát ,valakinek mindig figyelnie kell rá. Illetve emiatt sokat van kézben, ráadásul annyira hozzászokott, hogy igényli is, hogy felvegyük folyton, hogy ölbe vagyük. Sétálni is, ha megyünk napközben, a babakocsiban hajlandó csak ülni / feküdni. Tornára járunk, de csak minimális a javulás..

Az a baj, hogy rajtam - az édesanyján, anyukámon, apukámon kívül másra nem merem hagyni még pár órára sem, mert egyből ordítani kezd és nem is hagyja abba. Még az apukájától is fél, nem mer vele kettesben maradni.

Plusz, már születése óta nagyon hisztis, mindent azonnal akar és sajnos rá is szoktattuk, hogy azonnal meg is kapja. Szüleim folyton telepakolják a játszószőnyegét, épp, hogy csak nyúlnia kell érte, minden ott van. Rossz alvó is, minden neszre felébred, és olyankor ismét 15-20 perc, mire megnyugszik és visszaalszik. Baba kora óta keveset alszik, éjszaka ugye 3 óránként keltünk szopizni, de napközben is csak 15-15 percekre aludt el.


Lehet valami fejlődési rendellenessége? Kezd aggasztani ez a lemaradás, más babaája már egyévesen szaladgál, szépen alszik, szavakat mond, nálunk meg semmi...


2016. júl. 14. 12:37
1 2 3 4 5 6 7
 41/63 anonim ***** válasza:
74%
Jó ég..ugy nyitottam meg ezt a kérdést hogy na egy ujabb aggodos anyuka,erre én kezdtem el aggodni szegény gyerekért!😕😕😕19 honaposan a lányom szinte mindent evett,reggeli,tizorai,ebed,uzsi,vacsi plusz cici és ha kért rágcsa!! Most 2 éves és hús nélkül nem hajlandó semmilyen köretet megenni,bele se tudok gondolni hogy megvonjam töle,15 hetes terhes vagyok,akkora hus undorom van hogy megfogni is nehéz de falba verném a fejem ha az én kényelmemért nem enne a gyerekem! Biztos vagyok benne hogy sulyos hiányosságai vannak taplálkozás téren ami kihat a fejlödésére! Isten ne adja történik valami a gyermekeddel majd még te leszel felháborodva hogy pedig te mindent elkövettél hát nemmm követsz el semmit!!
2016. júl. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/63 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez félelmetes. Azt hittem, hogy valami szektások a világtól elzárva. De csak szimplán inkompetens szülők. Szegény gyerek...

Kérdező, anyukád veletek él? Neki nem esik le, hogy nem kap a kislány rendesen enni és valami nem stimmel? Elvileg felnevelt egy gyereket, azt ne firzassuk, mekkora sikerrel, de végülis élsz. Nem találkoztok emberekkel, akik szólnánal, hogy valami nem jó?

Légyszi írd le a napirendeteket és a napi étrendjét.

2016. júl. 14. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/63 anonim ***** válasza:
100%

A védőnő még nem jelentett fel téged kiskorú veszélyeztetéséért???

Mert ez már az a kategória. Hol van a gyerekvédelem ilyenkor?


A napi étrendre, és a napirendre én is kíváncsi vagyok!

2016. júl. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/63 anonim ***** válasza:
76%

Én nem is gondoltam, hogy szó szerint érted, hogy CSAK zöldségpépet és gyümölcspépet eszik. Azt hittem, úgy érted, hogy pépesítesz neki minden ételt, kivéve a húst, mert azt ugye nem kap egyáltalán. Hiába alig van foga, az apró ételdarabokat, pl puhára főtt répát azért le tudja nyelni, kenyérhéjat szét tudja szopogatni. Valamivel dúsítod legalább a gyümölcs- és zölsdégpépeket, pl túró, gríz, kukoricadara?


"Rossz alvó is, minden neszre felébred, és olyankor ismét 15-20 perc, mire megnyugszik és visszaalszik" - biztos éhes.


Attól nem kell félteni, hogy elesik. Ilyen korban mindenki lépten-nyomon esik. Nagyobb korban veszélyesebb, de az ő csontjaik még puhák, nem könnyen törnek.


Védőnő, orvos nem kezdeményezte még az alaposabb kivizsgálást? Ha alig használt a Hóra-torna, miért ezt erőlteted, miért nem keresel mást?

2016. júl. 14. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/63 Snorri ***** válasza:
93%
Én vegetáriánus vagyok. Soha, de soha nem jutott eszembe, hogy ne adjak a gyerekemnek húst! Pláne egy mozgásfejlődésben elmaradt apróságnak!Tudod milyen komoly hiánybetegsége lehet így, hogy még csak nem is figyelsz arra, hogy normálisan táplálkozzon? Mert megkaphat minden fontos tápanyagot úgy is, de te nem figyelsz oda! Te pedig rosszul vagy a hústól, de azért 2-3 naponta leküldesz egy kicsit? Most ez komoly? Ne már!!! Egy ekkora gyerek nem csak gyümölcsöt és zöldséget eszik pürésítve, hanem már mindent! Tejtermékeket, tojást, pékárut! Ne szórakozz, szerintem konkrétan a gyereked alultáplált, belebetegedett a helytelen táplálkozásba. Az ő igényeit nem fedezi már az anyatej! Nincs anyag, amiből energiát, vitaminokat nyerhet, akkor hogy fejlődjön, erősödjön? Ezt az orvos tudja? Én ezt nem hiszem el, hogy ennyire buta vagy. Ne haragudj, hogy ezt mondom, de ez tényleg veszélyeztetés, még akkor is, ha tudatlanságból ered.
2016. júl. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/63 rrrrrreennnnn ***** válasza:
89%

No, a hússal kapcsatban meggyőztetek,ezentúl kapni fog,anyukâmmal összedobjuk neki...

Iszonyat ostoba vagy. Téged,mint felnőtt nőt,felelősségteljes anyát a gyakori kérdéseken kell “meggyőzni “ idegen emberek kommentjei alapján. Mi az,hogy anyáddal összedobjátok neki?????

A többiek mindent elmondtak a táplálkozásâval kapcsolatban. Annyit fűznék hozzâ,hogy gondolj már bele,egy életerős fiatal felnőtt,ha minden tápanyagtól megvonja magát,kb.egy hónap mulva dolgozni sincs ereje. Te erre csak anyatejet adsz a gyereknek.

Mindenre szüksége van!!!!

Nem hiszem el,hogy minden orvos,védőnő azt mondja,hogy minden ok.

Ha látod,hogy nem javul az állapota,miért nem váltottál már rég más tornára, de főleg életmódra?????

2016. júl. 14. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/63 anonim ***** válasza:
77%

igen, szerintem nagy gond van! ugye 18 korig kéne elindulni, a tied akkor állt fel és még most is összeesik.

azt gondolom a leírtakból, hogy sok probléma tőletek ered, de azért az alap gond se lehet kicsi, egy enyhén hypotón gyerek is feláll 1 évesen és elindul 1,5 éves korára.


itt többen írták, hogy feljelentenének téged, hát én a védőnőt és a gyerekorvost jelenteném fel! nekik kötelességeik vannak a gyerek védelmére és semmi nem történik? az orvosnak kötelessége lett volna elküldenie már legalább fél éve neurológushoz, és korai fejlesztőbe is! a védőnőnek meg minimum annyit el kellett volna mondania, hogy hogyan tápláld a babádat, mert úgy látszik, hogy 6 hónapos korától ezen a téren se törtnt változás, pedig 1,5 évesnek nem kielégítő már a bébipapi anyatejjel :(


én mindig reménykedek az ilyen kérdéseknél, hogy kamu... :(

egyébként most hány kiló és hány centi a gyerek?

a szakorvos jól sejtem, hogy sarlatán és nem diplomás doktort jelent?

2016. júl. 14. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/63 anonim ***** válasza:
100%

Úristen! Nem hiszem el, hogy senki nincs a környezetedben, aki azt mondaná, hogy elég volt, rosszul csinálod!

Amit el lehet rontani, azt elrontottál. Nem megfelelő táplálod, nincs napi rutin, nem alszik jól a gyerek, le van maradva a mozgása, nem viszed megfelelő szakemberhez és még hosszan sorolhatnánk. Talán azért kel fel állandóan, mert éhes, mert nem a korának megfelelő ételt adod neki. Talán azért van lemaradva minden téren, mert alultáplált, nem tudja magát kialudni, ami az idegrendszer fejlődéséhez létszükséglet lenne. Azonnal menj el a gyerekorvoshoz és mond el töviről-hegyire, amit itt leírtál és kérj segítséget. Ezenfelül vidd el magán neurológushoz vagy pedagógiai szakszolgálathoz (beutaló sem kell ide), és segíteni fognak. A gyereked beteg és szenved, nem pedig hisztis!

2016. júl. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/63 anonim ***** válasza:
87%

"egy enyhén hypotón gyerek is feláll 1 évesen és elindul 1,5 éves korára"


Minden savazás oké (én kezdtem az 1-es válasszal), de ez sajnos nem igaz. Egészséges babának kell 18 hónapos korára elindulnia. A mi kezelt, fejlesztett enyhén hipotónunk (sose volt rongybaba kinézetű, 5 hónapos koráig fel se tűnt az orvosoknak az izomtónusgyengeség, addig csak a csípőfeszességet látták) se fog felállni 1 éves korára. Örölünk ha kúszásból átvált addig mászásra és végre felül. És ő neurológiailag rendben van, csak a periféria rendben.

2016. júl. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/63 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sürgősen kell a segítség a kicsinek,mert a nem megfelelő táplálkozás nem csak a mozgásfejlődést lassíthatja,hanem az agyi fejlődést is.Minél előbb meg kell szüntetni a hiányállapotot!
2016. júl. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!