Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Magatartás zavar? Bővebben alul.

Magatartás zavar? Bővebben alul.

Figyelt kérdés
Szeretném kikérni az Önök véleményét is 5 éves középsős kisfiunk viselkedésével kapcsolatban. Az Ovónénik szerint nincs elmaradva társaitól, okos, segítőkész, illemtudó kisfiú. Társaival játszik, feladatait rendesen elvégzi. Viszont aggaszt, hogy vannak napok, mikor nem figyel látszólag, és nagyon nehezen fogadja el amit a felnőttek kérnek tőle. Olykor a társaival is "agresszív"- játékait nagyon félti, van hogy össze is verekszenek, és Őt ez nagyon bántja, sokszor sír is. Főleg ha nem az Ő elképzelései szerint alakulnak a dolgok. Az ilyen napokon nem figyel a mesékre, mondókákra sem. Pedig nagyon szereti a meséket általában. Sokszor kiabál, és fenyegetőzik, de csak szóban. Másnap pedig mintha kicserélték volna. Nagyon szeret építőzni, sokszor órákig képes rakosgatni, nagyon kitartó. Színeket, irányokat, számokat ismeri, de nem hajlandó önállóan rajzolni. Színezni szeret, de csak festékkel. Hogyan tudnám segíteni gyermekünket? Kérem mondják el kóros-e a viselkedése, vagy még az életkori sajátosságok közé lehet sorolni?
2010. ápr. 16. 17:01
 1/9 anonim ***** válasza:
70%
Szia! Szerintem a kisfiaddal az ég világon semmi baj nincs! Csak olyan férfi és ember lesz, mint bárki más. Természetesen védi a tulajdonát (ami neki ebben az esetben a játék), ez valahol elég férfias tulajdonság... és természetesen vannak jobb, türelmesebb és rosszabb napjai. Ez teljesen normális! Ha egész héten antiszoci lenne, akkor el kellene rajta gondolkodni, de így nem kell aggódni! Ahogy nekünk sem mindegy, milyen napunk van és, hogy Kivel vagyunk épp konfliktusban, úgy neki sem. Szerintem azért is sír, mert sok volt közben benne a feszültség és így adja ki, és biztosan bántja is, hogy igy viselkedett. Szerintem csodás kis fiad van! :) Mi még csak várjuk a miénket... L28
2010. ápr. 16. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Valószínűleg későn érő típus, elsősorban pszichésen. Nagyon ragaszkodó, főleg a játékait, tárgyait félti. Szereti a társaságot, de nem központi helyet tölt be- kissé visszahúzódó és a saját világában érzi legjobban magát. Igazából csak arra kellene figyelni, hogy lehet visszahúzódó, csak ugyanakkor tudjon kommunikatív lenni és csoportban is játszani.
2010. ápr. 16. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi a megnyugtató válaszod. Szerinted nem baj hogy nem szeret rajzolni? Van egy 3 éves kishúga is és ő már most többet és szebben (felismerhetőbben) rajzol, mint ő.... Nem erőltetem, mert nem akarom frusztrálni, ha nem szeret rajzolni, hát ne rajzoljon, csak félek, hogy nehezen tanul meg írni, vagy ilyesmi.
2010. ápr. 16. 17:11
 4/9 anonim ***** válasza:

A viselkedesere: mikor születettt es milyen gyakran ter vissza ez a viselkedese? nezd meg van-e rendszeresseg benne.A kisfiam teliholdkor született es meg most is 2,5 eves minden honapban meg van örülve elötte nap es telihold napjan. Ezzel nem lehet mit csinalni csak megkönnyiteni neki, es hogy beszelje ki magabol, hogy rossz a közerzete.

A rajzolas meg valoban fontos es kellene, hogy rajzoljon. Persze eröltetni nem lehet, de nagyon fontos lenne.

2010. ápr. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nálunk pontról pontra ezek voltak. Kistestvérrel meg mindennel. Végül elmenten egy gyerekpszichológushoz és nekem rengeteget segített, hogy kezeljem a gyereket, illetve rávilágított egy csomó dologra, amit nem értettem. Azóta a gyerek csodásan rajzol!!! és az óvónénikkel is sokkal jobb a viszony. Nem mondom, hogy minden jóra fordult, de a kapott ötletekkel, játéktippekkel rengeteget tudtam korrigálni a dolgon.

Sok sikert nektek is!

2010. ápr. 18. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem nincs semmi baj, nem lehet hogy a problémás napokon más az étrendje, a napirend.

Esetleg az oviban valami cukros dolgot eszik, vagy otthon valaki korában kell amire felébred és nem alusza ki magát.

Az is lehet hogy csak próbálkozik feszegeti a határokat.

2010. ápr. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Lehet,hogy hangulatember lesz.Amúgy így "látatlanban2 azt mondanám nincs vele gond,az meg szerintem normális hogy ki akarja sajátitani a játékai.Ilyenek a gyerekek,majd megtanulja hogy nem mindig az van amit ő szeretne.
2010. ápr. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam nyáron lesz 6 éves,de ő is ilyen.Szerintem semmi baja nincs a kisfiadnak,csak néha rossz napja van.A rajzolással kapcsolatban,az én kisfiam még 2 hónappal ezelőtt sem volt hajlandó rajzolni,még az oviban sem nagyon.Amikor megkérdeztem tőle miért nem szeret rajzolni,azt mondta,hogy mert nem tud szépen.Pedig ezt senki nem mondta neki,legalábbis itthon.Én olyan gyakorlókat vettem neki,amikben a számozott pontokat kell összekötni,(Pontról pontra 50-ig,75-ig,100-ig,Kösd össze és színezd ki!)és úgy jön ki a forma,és ezt az első pillanattól szereti csinálni,és még ki is színezi,amit eddig szintén nem csinált.Úgyhogy a rajzolás terén nálunk ez bevált,mert mostanában már magától is leül rajzolni.
2010. ápr. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ajánlom figyelmedbe szeretettel: *****

* Automatikusan eltávolított tartalom.
2010. ápr. 21. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!