Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » SNI-s gyerek (egyébb pervazív...

SNI-s gyerek (egyébb pervazív zavar F84-es), választhat általános iskolát vagy csak a körzet veheti fel?

Figyelt kérdés
Néztünk egy iskolát, de onnan elutasítottak, pedig volt még hely?
2011. jan. 19. 22:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Valószínűleg azért utasították vissza, mert a gyerek megfelelő fejlesztéséhez nincs képzett szakemberük.

Ha egy iskola elvesz SNI-s gyereket és igényli rá az emelt normatívát, akkor köteles biztosítani a szükséges személyi és tárgyi feltételeket.

2011. jan. 19. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
De az SNI gyerek több gyereknek számít, és azzal kell számolni. Nem tudom a szorzót, hogy hánynak, de lehet ennyi hely már nem volt.
2011. jan. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Igazából van gyógypedagógusuk. Az SNI-s gyerek nem nagyon kell sehová-csak baj van vele--ez van sajnos. Szép és jó az integráció, csak nem lehet mindig megvalósítani. Előítéletek mindig lesznek.
2011. jan. 21. 18:58
 4/11 anonim ***** válasza:

De figyelj, ha nem kell sehova, mert gond van vele- ez egyet jelent az az iskola és pedagógus nincs felkészülve ilyen gyerekek tanítására.

Tudom, hogy nem könnyű, de jobb lenne, ha nem erőltetnéd az "integrációt", járjon inkább kisegítőbe, ahol felkészült pedagógusok megtanítják mindenre, hogy felső tagozatban már rendes iskolába járhasson. Illetve tovább, középiskolába stb.

Nekem az a tapasztalatom, nem hozzáértő nagy károkat tud okozni, míg egy kisegítőbe, de jó pedagógus sokat ki tud hozni egy gyerekből.

Inkább olyan sulit keress, ahol megfelelően foglalkoznak ezekkel a gyerekekkel és inkább járjon 10 másik SNI gyerekkel együtt és magához képest vigye a lehető legtöbbre, mint 30 nem SNI-vel, de eltűnjön a süllyesztőben.

Mert a gyógypedagógus nem elég, én ahogy látom, a rokoni körben.

2011. jan. 22. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Gyógypedagógus vagyok. Merre laktok? Hátha tudok segíteni. Az autizmus általában 3 főnek számít, az egyéb pervazív fejlődési zavar csak 2-nek tehát dupla pénz jár érte. Az egy dolog,hogy van gyógypedagógus,de nem mindegy,hogy milyen szakon végzett, sőt az sem mindegy hogy nappalin vagy levelezőn. Iskolát ti választotok az iskolának befogadó nyilatkozatot kell küldenie és az alapító okiratban szerepelnie kell az adott fogyatékossági típusnak. Az egyéb pervazív fejlődési zavar egyébként egy elég tág fogalom, nem biztos,hogy kezelhetetlen gyermeket takar,vagy ,hogy nem tudna haladni egy többségi általános iskolában.
2011. jan. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előttem szólóhoz, bár szerintem nem az a kérdés, hogy hol végzett az illető gyógypedagógus és milyen tagozaton (főleg, hogy autizmus képzés, ami elvileg jogosít a pervazív zavarral élő gyermek fejlesztésére csak néhány éve működik). Ezen a területen sokkal inkább fontos, hogy van-e tapasztalata, türelme, elszántsága a pedagógusnak ahhoz, hogy a gyermek jövőjét kedvezően befolyásolja. És persze, mivel az egész történet a gyermekről szól, az a leges legfontosabb, hogy mi a GYERMEK érdeke. A szakértői bizottség mit javasol? Integrációt? Nem jelöltek ki intézményt? Egy másik gyógypedagógus
2011. jan. 23. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

SNi-s fiam (hiperkinetikus magatartászavar) sima kerületi suliba jár, nem körzetibe, hanem oda hol kevesebben vannak az osztályban (20-an), most negyedikes.

A körzetiben 31. lett volna az 1.osztályban.

2011. jan. 24. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én vagyok a gyógypedagógus aki írt. Azt,hogy fontos,hogy hol végzett igazából arra értettem,hogy tudtommal Szegeden pl van csak tan.ak Kaposváron meg csak az van. Nem tudom,mert nem dolgoztam még együtt olyan emberrel akinek csak tan.ak szakja van és autistákkal foglalkozik,de szerintem az ért.ak. szakirány elengedhetetlen hozzá.
2011. jan. 25. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
31%
A pervazív fejl. zavarhoz sem és az autizmushoz sem kellett soha ért.ak. szak, sőt! Mivel ezek az emberek általában értelmileg NEM sérültek (pont ezért mondjuk, hogy perv. fejl. zav.), teljesen másképp kell őket tanítani. Az ért. ak. középsúlyos értelmi sérülteket tanít! Mostmár egyébként van autizmus szak a Bárczin, gyp alapdiploma kell hozzá.
2011. febr. 1. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Jó, bár én továbbra is úgy gondolom,hogy elengedhetetlen.
2011. febr. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!