Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogy viseljem el az élettársam...

Hogy viseljem el az élettársam gyerekét, ha egyszer kibírhatatlanúl idegesítő?

Figyelt kérdés

A páromnak van egy hat éves fia előző kapcsolatából.Szegényke borzasztó eleven és elkényesztetett és ráadásul dadog is aminek lelki oka van szerintem!Nem szeretném a páromat elveszíteni da ha 1 rossz szót is szólok a gyerekére,csak a veszekedés van belől.

A gyerek minden hétvégén nálunk van,bár azt már sikerült elérnem hogy legalább minden 2.szombatot kettesben

tölthessünk a párommal.A párom nem szeretne tőlem gyereket mert hogy nekimár van:-(Ez nekem borzasztóan fáj és gyűlöletet érzek a kisfiú iránt:-(

Mit tegyek?


2008. szept. 30. 10:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
96%

mondd el a párodnak, hogy ez neked fáj. Az hogy neki már van egy gyereke az nem azt jelenti, hogy neked nem lehet. mondd neki, hogy te akarsz gyereket, ugyanis te még nem szültél közöset!

elég rossz helyzet ez, mert ha megpróbálod fegyelmezni, ha nincs ott a párod, akkor lehet visszamondaná az apjának és abból megint probléma lenne.

ha a párod szeret/ne téged, akkor komolyan venné azt a tényt, hogy téged idegesít, zavar a gyereke viselkedése és megpróbálná megnevelni, stb...

beszélj vele őszintén , ha meg nem akar tőled gyereket akkor állítsd döntés elé. Vagy akar vagy mén mennék és szülnék olyannak aki szeretne tőlem gyereket, aki szeretne maradéktalanul. Én ezt tenném, dehát te tudod mennyire szereted, mit nézel még el neki, meddig engedsz. remélem jól döntesz,légy határozott.

2008. szept. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
77%

Szia!


A páromnao két nagy fia van az előző házasságból és az egyi velünk él. És bár elég jólnevelt, engem is idegesít néhány húzása. És az én párom is rögtön kiakad, ha csak utalást teszek arra, hogy nem helyeslem a fia valamelyik döntését, tettét. Azt hiszem ez természetes. Megpróbálom elgogadni a dolgot úgy ahogy van, mindent megteszek, hogy függetlenítsem magam a fia terelgetésétől. MEgpróbálok nem véleménytalkotni semmiről, amit tesz vagy mond. Lehet, hogy struccpolitikának tűnik, de működik. Azt hiszem a gyerek személyiségén, viselkedésén érdemben változtatni úgy sem tudnék, akkor minek idegesítsem magam és keltsem fel a páromban az "anyatigrist", aki úgy véli, hogy támadás érte a fiát?

Persze a párom sem akart közös gyereket, hiszen neki már van kettő, és különben is ő már 46 éves. Én akkor azt mondtam, hogy jól van, aztán fokozatosan szépen puhítgattam, alakítgattam, 3 év után állapotos lettem és a kezdeti pánik ahngulat után az én párom már megbarátkozott az újabb gyerek gondolatával és boldogan simogatja a hasam, mert 3 napja már ő is érzi, ha a 20 hetes magzatunk rugdos.


Ez az én technikám. Nem mondom, hogy mindenkinél bejön, de mi nagyon boldogan élünk!

2008. szept. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
84%
Amikor ott van nálatok, csinálj magadnak valami külön programot. Nem fontos, hogy te is otthon legyél. Nem igaz?
2008. szept. 30. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
71%
Elég önző párod van, biztos, hogy szeret Téged? Elgondolkodnék rajta...
2008. okt. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
95%
Eleinte én sem tudtam elviselni a párom fiát.Az sem tetszett ahogy a párom bánt vele.Én mindig elvonultam mikor ott volt hogy kettesbe lehessenek mondván rég találkoztak érezzék jól magukat.Rosszat mondani a gyerekére TILOS.Szerintem ha tudja hogy igazad van akkor sem veszi jó néven nálunk így volt.Majd ha kialakul valami bizalom féle a párod és te közteda gyerekével kapcsolatban probálj velük játszani megnézni egy filmet és végig vágj jó képet.Ha ez megy találj valami olyan dolgot amiért a párod veszekszik a gyerekével és probáld megoldani.Nálunk ez az evés volt.Rengeteg édesség után nem akart enni a gyerek és csak a vita volt belőle.Én ebéd idő elött egyszer mondtam csak kaja után ehet édességet és bevált.Azóta eltelt 2-3év a gyerekkel jóban vagyunk sok titkot is csak nekem mond el, és ha nálunk van én vagyok a főnök már nem apa
2008. okt. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
96%

Ismerős probléma...

Először is, próbálj belegondolni,hogy szerencsétlen gyerek nem tehet arról, hogy létezik. Képzeld el, milyen lett volna, ha téged utálnak gyerekként egy ilyen szituban. Nehogy azt hidd, hogy kioktatlak, én ugyanígy utáltam a párom gyerekét, csak leírom, mivel próbáltam/próbálom meggyőzni magam, mert szégyellem magam amiért ilyen vagyok. Én nem bírtam ki, hogy ne szóljak rosszat a gyerekre, pedig tudtam, hogy TILOS. Nagyon nehéz volt feldolgozni, hogy van valaki, aki elé nem kerülhetek (a gyereke), míg az előző kapcsolataimban mindig a párom és én voltunk az a kis külön összetartozó világ, amibe senki más nem tartozhatott! Nekünk megszületee a közös babánk nemrég, és a helyzet még rosszabb lett. Már nem csak magam miatt voltam féltékeny, hanem a babám miatt is. Nekem végül mégis a baba segített. Egyrészt nem akartam már annyira birtokolni a párom (itt van helyette a baba :)) , másrészt a kisbabám szeretni fogja a féltestvérét, az pedig már most nagyon aranyos vele. Ráadásul velem is az. De mire ide eljutottam, az 2 évbe került, állandó harccal magammal szemben, és majdnem ráment a kapcsolatunk az utálkozásomra.

Szerintem próbáld megbeszélni a pároddal a gyerekkérdést. Ha egymást választottátok, miért nem lehet közös babátok? Feletted nem uralkodhat,nem foszthat meg az anyaságtól! Mennyire komoly a kapcsolatotok? Ha neki nem fontos, hogy anya lehess, hanem elvárná azt az áldozatot, hogy ne legyen gyereked, akkor el kell gonolkodnod, hogy megéri-e ezt az áldozatot meghozni érte? Hogy akarsz élni? El tudod képzelni az életed úgy, hogy 60 évesen nem fog hiányozni a gyerek, amit már nem tudsz megváltoztatni?

2008. okt. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
84%
Egy ismerősőm egyszer, mikor már nem bírta tovább a párja gyerekének csínytevéseit, és a sok fegyelmezés, ordítás, fenyítés hatástalanságára ráunva, lelkileg összetörve, hogy most mitévő legyen, egy hirtelen gondolattol vezérelve, egyszer csak egy csinytevés, bosszantás után nem megszidta a gyereket, hanem magához ölelte, a következő szavakkal: Kisfiam, te már olyan rossz vagy, hogy téged csak szeretni lehet."
2008. okt. 12. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
... Azóta a gyerek soha nem bosszantotta többé akarattal a mostoha anyját, sőt. Elválaszthatatlan jóbarátok. Néha csak egy ölelés, egy kedves szó hiányzik. Az a szerencsétlen gyerek lehet így próbálja felhívni a figyelmeteket erre.
2008. okt. 12. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
38%
Barmit tesznek is a felnottek ne a gyerek igya meg a levet. O meg kicsi szeretni kell es nevelni. Nem kerte az eletet.
2008. okt. 14. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
64%

Nézd, valahogy el kell fogadnod a gyereket, tetszik, vagy sem, hozzá tartozik a párodhoz. Ez a legfontosabb. Ha látja a párod, hogy kezditek megszeretni egymást a gyerekkel, akkor hidd el, hajlani fog a közös babára is. De ne feledd, hogy ő neki sajnos mindig a gyerek lesz az első és emiatt nem szabad rosszul érezni magad, mert ha majd neked is lesz babád, meg fogod érteni az álláspontját. A gyerek eleven. De minden gyerek eleven. Szerinted milyen lesz a sajátod? Ő se fog egyhelyben ülni egész nap. Dadog, na és. Valaki dadog, valaki sejpít.


Én ismerem a helyzetedet elég közelről és hidd el, hogy ha erőszakot veszel magadon és megpróbálsz örülni annak a kis porontynak, akkor minden helyre fog állni. Ha pedig megsértődsz és gyűlölködsz, akkor az se neked se a párodnak, és a gyereknek se jó. És neked vagy a párodnak kisbaba helyett max egy szakítás lesz, ami nehéz, de kiheverhető. A kicsinek egy életre sebet okozol. Ezt sose feledd. És ne legyél önző. Mindennek eljön az ideje. Türelem....Türelem...

2008. okt. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!