Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Aki volt gyermekével családter...

Aki volt gyermekével családterápián, mit tapasztaltatok?

Figyelt kérdés

Sajnos a fiam viselkedésével súlyos gondok vannak. Voltunk pszichológusnál, nevelési tanácsadóba, még EEG-n is. Ajánlották a családterápiát, pénteken megyünk.

Mit tapasztaltatok? Megéri az árát? Hány alkalom után volt javulás? Meséljetek



2016. aug. 17. 19:46
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

szia,igen nekünk maximálisan megérte az árát..

Nálunk könnyen orvosolható volt a probléma,így 5 alkalom után befejeztük,de ezt előre nem tudhatod előre,hogy mikor lesz javulás.

A lényeg,hogy mi felnőttek is maximálisan együttműködők voltunk,és nem vártunk csodát,...ez nem úgy megy,hogy odamész és ők kijavítják a problémát...nektek kell megoldanotok, a terapeuták csak utat mutatnak.

2016. aug. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm

És szerinted mennyire igaz hogy csak akkor hatásos ha mindkét fél akarja? (Tehát a gyerek is)

2016. aug. 17. 21:37
 3/22 anonim ***** válasza:

szerintem ha ti változtattok a hozzáállásotokon,megtaláljátok,hogy hol siklik ki a történet,akkor idővel jön a változás is..

Az igazság az,hogy mi 5 éves gyerekünkkel voltunk,szóval elsősorban a mi módszereinkben kellett keresni a "hibát",ő nem tudatosan változott.

Talán a fiatok számára is meggyőzőbb lesz,hogy "végre" nem benne keresitek a hibát,én ezért örülök,hogy sem nevtanban,sem pszichológusnál nem voltunk..nem a gyerekben volt a "hiba",hanem az egészben...ő csak hordozta a tüneteket..

2016. aug. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Nálunk az a baj hogy 4 hónapja elváltam az apjuktól aki azóta nem érdeklődik a gyerekek iránt, külföldre lelépett de voltam bìróságon emiatt.

A fiam azóta tör, zúz, tesóit bántja, már az étteremből is kizavartak minket, boltba is szóltak, káromkodik stb. Idegileg már nehezen bìrom.

Leülni nem lehet vele beszélni, csak a telefont nyomkodná ami már nincs neki

2016. aug. 17. 22:15
 5/22 anonim ***** válasza:
szerintem jót fog tenni nektek! kitartás,és szép lassan jönni fog a javulás
2016. aug. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

Hány éves?

Próbáltál vele beszélni?(nem szülőként, hanem barátként)

Szerintem ne reagáld túl! Először próbálj vele összehaverkodni! Ne támadd le!


Hogy legyen ilyen is, én a másik oldalt képviselem(17 fiú vagyok)


Nekem is voltak egy időben gondok anyuékkal, arról nem is beszélve, hogy faterom egy istencsászárnak hiszi magát, muterom meg állandóan gügyögött, meg mindenféle prüntyőnek hívott. Én meg állandóan anyáztam(az anyámat XD) érte. Meg hogy halálra idegeskedtetsem(#TheNewKazinczy) őket, állandóan balhékat csináltam. Körbejárta velem az ország összes agyfürkészét, amíg végre rá nem jött, hogy az a megoldás, amit már régen mondtam neki(Figyeljen már arra is, amit én akarok, és ne éljen helyettem a testemmel). Azóta, hogy kinyílt a szeme, újra peace van anyuval. :)


Hidd el, eléggé idegesítő egy "vénasszony", aki állandóan utánad nyomoz, széltől is óv, mindenedbe beleszól, pletykálkodik, parancsolgat, stb.


Faterrel még mindig háborúban állunk emiatt. Bevallom, még olyan is előfordult, hogy a konyha közepén összeverekedtünk XD.



Sőt még olyan is volt, hogy a telefonomon(nyári munkával keresett pénzből saját nevemre vásárolt készülék, saját névre szóló feltöltőkártyával) is kémkedtek, és ezért kénytelen voltam egy dróttal elektromosan a testemhez földelt árnyékoló alumínium dobozban hordanom a telót, amíg végül a Samsungosok is csak teljes újratelepítéssel tudták leszedni a vírust. Egyszóval minden adatom elveszett a "kedves" családom miatt, kösz anyu. Haverom jogi helyen dolgozó ismerőse szerint fel is nyomhattam volna zaklatásért, de én nem értek az esküdtszék-rekedéshez, és szemét sem vagyok.


Szóval arra kellett rájönnöm, hogy a család magában NEM ÉRTÉK.

Ha két ember nem bírja egymást, rokoni kapcsolat ide vagy oda, ott kő kövön nem marad.

Viszont idegenek is lehetnek legjobb barátok rokoni kapcsolat nélkül.


Ha jóban akarsz lenni vele, próbáljatok összebarátkozni! Viselkedj úgy, mintha NEM az anyja lennél! Az eszére próbálj hatni, ne parancsolgass!


Persze ha még kis pisis, akkor vedd fel a kesztyűt és minden balhénál támadj vissza egy kellően erős fakanállal, vagy sodrófával. Utcán pedig hasznodra lehet egy minimum Budapesti(Moszkvai jobb) Telefonkönyv és egy jól begyakorolt parasztlengő a kis pofikájára.

2016. aug. 20. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
milyen volt az első alkalom?
2016. aug. 21. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
12 éves és már milliószor probáltam vele beszélni. Illetve a gyerekemet biztos nem fogom verni. És te is mondtad anyudnak hogy dögöljön meg ha el kellett pakolni a ruhádat.
2016. aug. 21. 10:33
 9/22 A kérdező kommentje:

Másra számìtottam, de jó tanácsokat adott bár Petit nem is kérdezte, nem is beszélt vele nekem ez furcsa volt na mindegy illetve elmondta hogy kell kezelni a lázadást hát vagy én vagyok szigorú vagy én akadnék ki ha a lányom lila hajjal állìtana haza. Szakember szerint nem kell veszekedni emiatt mert nem veszélyes, meg kell beszélni.

Kifizettem előre még 2 alkalmat, majd meglátjuk

2016. aug. 21. 10:33
 10/22 A kérdező kommentje:
A 8.válaszom utolsó mondata kérdőmondat lenne
2016. aug. 21. 10:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!