Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Aki volt gyermekével családter...

Aki volt gyermekével családterápián, mit tapasztaltatok?

Figyelt kérdés

Sajnos a fiam viselkedésével súlyos gondok vannak. Voltunk pszichológusnál, nevelési tanácsadóba, még EEG-n is. Ajánlották a családterápiát, pénteken megyünk.

Mit tapasztaltatok? Megéri az árát? Hány alkalom után volt javulás? Meséljetek



2016. aug. 17. 19:46
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

uh...

a pszichológus ok, a családterápia kell most nagyon, kell hogy el tudd mondani vkinek, hogy mik történnek,és ő kell hogy hallja...

miért nem a nevtanba jártok ingyenesre??? :-O


én ezt tenném:

Elmondanám minden nap, hogy nekem is iszonyat, hogy apa elment, az ő nyelvén, irtó sokat beszélgetnék vele erről ráérősen...elmondanám, hogy nagyon szeretem őket, és egy csapat vagyunk, most nagyon össze kell tartani....

De! vannak szabályok ha együttélnek emberek.


kiírnám egy papírra pontokba, hogy mi az amit TILOS!

-nem bántalmazod fizikailag se tesót, se anyukát, se senkit

-nem öntünk a földre ebédet...stb.

csak ami nagyon sarkallatos.


3 húzása van. Ha nem tud együttélni, akkor pl egy családtaggal, baráttal beszélnék, hogy ott kell lakjon 2 hétig, és ezt be is tartanám...mert az hogy belerúg a tesóba, meg beléd, nem elfogadható.


Cserébe minden héten kérhet ő is valamit..illetve csinálnék is közös programot...nálunk is van a családba 12 éves, agyam durran el tőle...semmivel nem lehet rá hatni különösebben..:-(

De ha összejövünk barátok, és együtt kártyázás, vagy sütögetés, abba fel tud oldódni cirka 2 óra múlva, és akkor utána fél napig jobb a helyzet a szülei szerint...


nem tudom, lehet butaságokat írtam, de vmi gyors megoldás kell.

Én jártam a férjemmel párterápiára, és hónapok volt mire hatott, sőt az elején egyre rosszabb volt, mert ugye egymás fejéhez vagdostunk csomó mindent, amit addig nem mertünk...

szrtem az a lényeg, hogy bármilyen szörnyűséget mond a pszichológusnál majd, vagy otthon ha sikerül vele őszintén dumálnod, fogadd el, azok az ő érzései, ő úgy élte meg ahogy elmondja..ne próbáld meggyőzni, hogy nem jól érzete, vagy te azt nem úgy mondtad, meg nem is úgy volt, stb.

Csak fogadd el..kicsúszott a talaj a lába alól, az apja jó rosszkor lépett le pont..:-(


kitartás

2016. aug. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok..

a pszich jól teszi, hogy Peti(ugye Peti? )nem kérdezgeti...mert neki kell akarni, különben semmit nem ér...

ha jól megtalál egy pontot ami őt is megérinti, vagy egy jól irányzott mondattal bevonja, vagy kialakul egy bizalom, na, akkor fog tudni majd együttdolgozni veletek...

Meg amiket most esetleg mond, vagy veled mondat, te elmondasz, az benne, ha dacol is, elkezd benne dolgozni, agyalni fog rajta, érlelődik..idő kell hozzá, légy türelmes, szrtem itt 3 alkalom nem elég, ha tudod finanszírozni, akkor menjen tovább, ha érzel bizalmat a pszich iránt.

De tényxleg nem értem, mert van iskolapszichológus is, meg a nevtanba is...ingyen

2016. aug. 27. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!