Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Aki volt gyermekével családter...

Aki volt gyermekével családterápián, mit tapasztaltatok?

Figyelt kérdés

Sajnos a fiam viselkedésével súlyos gondok vannak. Voltunk pszichológusnál, nevelési tanácsadóba, még EEG-n is. Ajánlották a családterápiát, pénteken megyünk.

Mit tapasztaltatok? Megéri az árát? Hány alkalom után volt javulás? Meséljetek



2016. aug. 17. 19:46
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
En pont ezert írtam,hogy nagyon jo. ..mert nem a gyerekben van a hiba sokszor(sot) mast meg folosleges akarni megvaltoztatni,mig mi magunk nem valtozunk.Amugy ezzel egyetertek en is,h amig nem veszelyes addig nyugodtan csinalja..elvegre neki kell lila hajjal járnia,nem neked,nem? :)
2016. aug. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

És káromkodásra, fizikai bántásra mi a "legjobb módszer?

Bántja a tesóid és simán belém rúg :( illetve nagyon csúnyán beszél pl. Egyik este "dögöljek meg" mert elkellett pakolni a ruháit a szárìtórol..

2016. aug. 21. 11:39
 13/22 A kérdező kommentje:
*tesóit
2016. aug. 21. 11:40
 14/22 anonim ***** válasza:

Szerintem a fizikai bantasra egy hatarozott ," ezt nem",esetleg megakadalyozni ,ha van ra lehetőség. A " dogolj meg" szinten nem hiszem,hogy litaniat erdemel.." en tisztellek es nem beszelek igy veled,te se tedd kerlek" es itt befejezni...nekem ez mind mind figyelem felkeltesnek tunik...a jol bevalt reakciokat várja ra,kiabalast,buntetest,hegyibeszedet...ha te megvaltoztatod a reakcioid,neki sem lesz mar "érdeke" ezeket csinalni szerintem..

De mindez csak az en laikus velemenyem...a szakember az,aki valoban atlatja a problemaitokat..(es nem a fiad a probléma...)

2016. aug. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

"Nagyon csúnyán beszél"

Látod? Ezt mondtam. Ez tipikus szülői szöveg. Nekem is tele volt vele a tököm is. A káromkodás nem ördögtől való. A kulcs az, hogy a nyelv sötét oldalát is meg kell tanulni használni, nem mindegy, hogy mikor és hol , illetve mit mond.

Meg amúgy lehet a káromkodás választékos is:

https://www.youtube.com/watch?v=OqNgrsz4imc


Igen, én is mondok hasonlókat. pl. néztem az filmet, és anyu szólt, hogy vigyem ki a kukát. Ment vissza egy olyan nevetős, mosolygós hangsúllyal "Hogy rohadj meg! Épp most jön az akciójelenet."


Ne várd el, hogy úgy beszéljen, mint egy "felnőtt"(utálom ezt a szót, egy ember akkor nő fel, amikor tisztában van a cselekedeteivel, és nem akkor, amikor zoknival kezdi hordani a szandált).


A szövegkörnyezet és a hangsúly sokat elárul a beszélő szándékról(a nem nyelvi jelekről nem is beszélve). Nem mindig kell mindig mindent szó szerint venni. Létezik egy már bocsánat, de az "öregek" által nem nagyon ismert(mivel nem használják), amolyan komolytalan hangsúly.


Rúgásra, még mindig azt mondom, hogy mehet a parasztlengő. Vagy ha nem akarsz ilyen drasztikus lenni, csak gáncsold ki, hogy visszanyaljon a fagyi, ugyanis ekkor valójában a saját rúgása erejétől esik el. Minél erősebben rúg, annál jobban fáj neki az esés.


Még mindig nem azt mondom, hogy verd el, mert pl. nem mosott este fogat.


Azt mondom, hogy kapja vissza amit adott. Az utcán is így megy a szitu.

Lehet rossz példát írok, rosszul fogalmazva, de ha blicceléskor elkapnak, nem azért nem verem meg a BKV ellenőrt(pedig vagyok olyan erős), mert erősebb nálam, hanem azért, mert először is nincs jogom hozzá, másodszor meg legközelebb jönnek nyolcan, és két megálló között kivágnak a busz ablakán.

Szerintem az a baj, hogy mivel még nem kapott soha telefonkönyves sallert, sérthetetlennek hiszi magát.


Még egyszer mondom, NEM kell félholtra verni! Csak "bemutatót" kell tartani, hogy rájöjjön, hogy az a bizonyos bumeráng előbb-utóbb visszaszáll.

2016. aug. 24. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Még annyi lemaradt, hogy a 17 srác voltam. Sok sikert! :)
2016. aug. 24. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Pofon nem hatja meg, utána képes a szemembe röhögni. És az normális hogy kiboritja az ebédet a földre mert nem adom oda a laptopot? De 1 napja nyugi van mert kiosztottam miután elküldött a k.r.aanyába.
2016. aug. 24. 11:38
 18/22 anonim ***** válasza:

Re: ebéd a földön


Ha kiönti, hozz neki evőezközt, és mond meg neki, hogy akkor most szépen leül a s*ggére(nem popóka, stb), és felnyalja, amit művelt. Ha kiabál, ajánld fel neki, hogy hozol rá tejszínhabot.(nem erre a válaszra számít. Ez talán kicsit lesokkolja)

2016. aug. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Várhatok én arra mikor takarìtaná fel..szerintem 50 év múlva megcsinálná.
2016. aug. 24. 12:54
 20/22 anonim ***** válasza:
Mármint szó szerint felnyalatod vele. Ha a háta mögött állsz a telefonkönyvvel, hidd el,hogy másodpercek alatt felzabálja a padlóról, mint kacsa a nokedlit.
2016. aug. 25. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!