Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Érdemes e diagnosztizálni a...

Érdemes e diagnosztizálni a lányom vagy sem?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Lànyom 3 èves múlt màjusba.

Súlyos idegrendszeri èretlensège van ès autisztikhs tünetei.

Mèg csak pàr szót tud mondani.

Oviban halasztani kellett.

Diagnózisa mèg nincsen.

Jàrunk tsmt re ès gyógypedagógushoz is.

Nemtudom eldönteni hogy mi legyen.

Vigyem hogy kapjon diagnózist vagy vàrjak ès mèg ne??

Nagyon okos ,mindent tud mindent megèrt.

Csak egy kicsikèt furcsa.

Ha èpp nincs rajta hiszti akkor olyan mint a többi gyerek csak ugye a beszèd.

Viszont vannak azèrt furi dolgai ès van hogy az sem mindegy mit mondok mert akkor kitör a hiszti.

Remek memoriàja van.

Tud pàrosítani ès formabedobózni is.

Szemkontakt is van.

Utasítàst vègrehajt,ezekkel semmi gond nincsen.

Szereti a gyerekeket,szerepjàtèk is megvan.

Szerintetek mit tegyek?

Volt aki azt mondta ha nem muszàj ne kapjon diagnózist...

Viszont van arra 1 èvünk hogy a viselkedèst rendberakjuk mert addig ide nem veszik fel oviba.

Illetve mèg nem szobatiszta.

Tudnàtok nekem tanàcsot adni?



#óvoda #viselkedés #autizmus #Asperger #autisztikus #problèmàs #idegrendszeri èretlensèg
2016. aug. 21. 18:35
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
92%

"Igen kèpzeld tudom ès azt is hogy mivel jàr kèpkzeld el!

Megbèlyegzèssel!!!!!!"


Ha ekkora a probléma, mint ahogy leírtad, akkor nem gondolod, hogy ránézésre tudni fogja mindenki, ha van diagnózis, ha nincs? Ha fogyatékos a gyerek, akkor a bolti pénztáros is látni fogja rajta, nem a diagnózison múlik.

2016. aug. 21. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 Baranka ***** válasza:
85%
Csináltass diagnózist. Te magyarázod/ bélyegzed meg a saját gyereked, hogy autistának titulálod diagnózis nélkül. Mert az öcséd auti és a gyereked is produkál ilyen tüneteket, nem azt jelenti, hogy az is. Ja és amiket leirtál azokat minden 3 éves megtudja csinálni.
2016. aug. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
86%

Nem teljesen értem a kérdés célját. Elvileg két lehetséges válasz van: igen, érdemes vagy nem, nem érdemes.

De a kérdező dührohamot kap, ha az első verziót írja valaki. Szóval mi is a kérdés pontosan?

2016. aug. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
91%

Nekem sem beszelt a gyerekem 3 evesen ...

Rendes oviba irattam be es szoltam h mi a gond

Most 5 eves es behozta siman a lemaradasat a beszedben



Ez meg nem akadaly az ovikezdesnek

2016. aug. 21. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
95%

A mi fiunk sem beszélt, amikor oviba irattuk (2,5 éves volt), éppen ekkor mentünk bizottsághoz is, hogy kiderüljön van-e baj. Szerencsére csak a beszédfejlődése volt megkésett és minden más problémát (dühkitörések, aggreszivitás) ez okozott. Fél évet járt gyógypedagógushoz, leendő oviban tudják a problémát (sni státuszt is japott), és várják szeretettel. Intéztek logopédust és ennyi. Nincs bélyeg, nincs hülyegyerekezés. Sima mezei falusi óvodába megy, ami integrált, így fogad sni-s, fogyatékos gyerekeket is, de nagyrészt egészséges gyerekek vannak (a legtöbb óvoda most már egyébként ukyen). Volt egyébként már autista, süket ovisuk is, nem volt semmi gond velük sem.

A legnagyobb hátráltató tényező te leszel gyereked életében ezzel a hozzáállással. Két út van előttetek. Egyik, hogy nincs diagnózis, így nem kap fejlesztést a gyerek, ő lesz az óvónők és a tanárok szemében a fegyelmezhetetlen, beilleszkedni képtelen buta gyerek (hiába nincs diagnózis, ha baj van). A másik, hogy lesz diagnózis, kap fejlesztést és a pedagógusok, akik kapcsolatba kerülnek a gyerekkel tudják, hogy mi a gond és így tudnak hozzá viszonyulni.

2016. aug. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
89%
Nincs azzal semmi gond ha van diagnózis. Pont kéne kezelni bármi is a gond. Ha külön fejlesztés kell neki, időbe kapja meg! Ne te legyél aki nem "tolja" előre és nem segíti a gyerekét. Senki nem fogja megbèlyegezni, téged viszont igen ha ennyire szégyenled ha "beteg" és lesz*rod a problémat mert szégyenled..
2016. aug. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
8%

Én értem a problemád.

Sajnis ha hivatalos papírr kapsz az örökre a nyakán marad. Mindig meg lesz bélyegezve. Nem fognak vele az oviban foglalkozni. Félre rakják egy sarokba aztán kész. Suliban eleve a legrosszabb osztályba rakják. Nem tud majd tovább tanulni akkor sem ha addigra tök jól funciónáló lesz.

Nagy kérdès hova tartoztok. Jobb helyen ennyi idősen még nem is diagnosztizálnak autizmust, de van ahol egy 1 órás vizsgálatból rámondják és vége a gyereknek. Mi majdnem így jartunk. 1 órás beszélgetes és 1-2 feladat után rámondták hogy aspergeres autista. Mi végül pár hónap után ezt nem fogadtuk el. Ott hagytuk őket. Elmentünk profi helyre. Kiderült abszolult nem autista a gyerek, csak kicsit figyelemzavaros.

2016. aug. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
91%
Ha tényleg olyan gondjai vannak, amiket csak megfelelő fejlesztéssel lehet javítani, megfelelő oviban, suliban, akkor előbb-utóbb szükség lesz a diagnózisra, ha te nem fogod megkérni a felülvizsgálatot, majd az óvónők, tanárnők megkérik helyetted, hidd el. Nekem mindkét gyerekem SNI-s. A fiam autista, nem jutott volna el idáig, ha nem diagnosztizálják nála és nem kezdik el minél előbb a fejlesztést. Most már harmadikos lesz, jó eredményei vannak a suliban, versenyeket nyer stb. A lányomnak, hasonlóan hozzátok, beszédelmaradása volt, 3 évesen mindösszesen 10-15 szót mondott, a normál oviból küldték is a felülvizsgálatra, ahol megállapították, hogy beszédfogyatékos és logopédiai intézménybe kel elhelyezni. Azóta beszél, csacsog. Nem írom, hogy öröm ez nekem, meg hogy teljes mértékben elfogadom, örültem volna, ha kimarad az életemből, de nem így lett és próbálok inkább annak örülni, hogy jó kezekben vannak és a fejlődésük biztosított. A megbélyegzésről annyit, hogy bármi miatt meg lehet bélyegezni egy gyereket. Persze én is ismertem olyanokat, akik azóta nem barátkoznak velünk, hogy a fiamról kiderült az autizmusa, mintha ragályos lenne, de ezek az emberek magukról állítanak ki bizonyítványt. Szerintem vidd el egy vizsgálatra,beszélj szakemberekkel, ahogy olvasom, annyira nem durva, amiket leírtál. Sok sikert a döntésben!
2016. aug. 22. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
87%

Értelek, kérdező, miért mondod, valamilyen szinten sajnos igazad is van. Szakembet vagyok, látom sok óvodában, hallom, ahogy beszélnek ezekről a gyetekekről az óvónők.

De sok helyen szerencsére nem ez a hozzáállás, nincs megbélyegzés.

A ti esetetekben azt gondolom, nincs vesztenivalód, hiszen a gyetek viselkedéséből mindenképp ki fog derülni, hogy gond van, ha úgy teszel, mintha nem lenne, akkor pedig te leszel az a szülő a szemükben, aki mem együttműködő. A súlyos idegrendszeri éretlenség nem apróság, de sokat lehet fejleszteni rajta, ahogy írod 1 éve van oviig. Ha bármilyen diagnózist kapsz közben, nem kell lobogtatni, járhatsz magánúton is fejlesztésre, ha jobbnak érzed.

2016. aug. 22. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
71%

Voltatok kivizsgáláson? Lehet hogy nincs is gond vele vagy szakember mondta, hogy biztos hogy baj van?

Én csupán csak érdeklődöm.

Amúgy mi a furcsa a viselkedésében?

2016. aug. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!