Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Érdemes e diagnosztizálni a...

Érdemes e diagnosztizálni a lányom vagy sem?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Lànyom 3 èves múlt màjusba.

Súlyos idegrendszeri èretlensège van ès autisztikhs tünetei.

Mèg csak pàr szót tud mondani.

Oviban halasztani kellett.

Diagnózisa mèg nincsen.

Jàrunk tsmt re ès gyógypedagógushoz is.

Nemtudom eldönteni hogy mi legyen.

Vigyem hogy kapjon diagnózist vagy vàrjak ès mèg ne??

Nagyon okos ,mindent tud mindent megèrt.

Csak egy kicsikèt furcsa.

Ha èpp nincs rajta hiszti akkor olyan mint a többi gyerek csak ugye a beszèd.

Viszont vannak azèrt furi dolgai ès van hogy az sem mindegy mit mondok mert akkor kitör a hiszti.

Remek memoriàja van.

Tud pàrosítani ès formabedobózni is.

Szemkontakt is van.

Utasítàst vègrehajt,ezekkel semmi gond nincsen.

Szereti a gyerekeket,szerepjàtèk is megvan.

Szerintetek mit tegyek?

Volt aki azt mondta ha nem muszàj ne kapjon diagnózist...

Viszont van arra 1 èvünk hogy a viselkedèst rendberakjuk mert addig ide nem veszik fel oviba.

Illetve mèg nem szobatiszta.

Tudnàtok nekem tanàcsot adni?



#óvoda #viselkedés #autizmus #Asperger #autisztikus #problèmàs #idegrendszeri èretlensèg
2016. aug. 21. 18:35
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
A kerdezo szerintem azt varja, hogy megerositsuk abban, hogy amiket o leirt az normalis (is) lehet es nincs gond a gyerekevel. Az idegrendszeri eretlenseg onmagaban nem olyan hatalmas problema ami ne alakulna, fejlodne es lehetne rajta segiteni. Irtad is, hogy tsmtztek. Az irod autisztikus tunetek, de az alatt mit ertessz, mert lejebb meg irod h van szemkontaktus es h amugy a hisztit leszamitva olyan mint mas gyerek. Az en lanyom 2 eves es o is olyan hisztiket tzd lecsapni h hajajj. Amugy meg sokszor a szulo rontja el, hogy nem megeleloen kezelni a hisztit, rahagyja stb h majd kinovi. Az en lanyom se beszelt meg 3 evesen, 4 szot mondott ossz vissz. Ahogy oviba bekerult 3 honap alatt behozta. Unokatesom fia meg 3 evesen nem volt szobatiszta es megsem autosta. Szoval lehet peldakat hozni erre is arra is. Lanyom pl oxigenhiannyal szuletett 4es apgarral feltem, hogy mi lesz vele es lekopogom gyongyoru a fejlodese sot. En ha tehetnem eloszor elvinnem magan uton olyan szakemberhez aki kivizsgalja, meg ha fizetni is kell erte es annak fenyeben dontenek. De semmikepp ne t3 dontsd el, mert nem vagy szakember es elfogult is az ember a sajat gyerekevel szemben.
2016. aug. 27. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom ugyanez,csak 2,5 éves. Most fogok idopontot kérni neurologushoz,maganba. Előbb utóbb úgyis kiderül ha baj van.szerintem ha nem egyértelmű a diagnózis,akkor nem mondják rá. Hallasvizsgalat esetleg volt? Oda is megyunk a héten. Szoval azt javaslom h vmerre lepj,nem véletlen emlegetik a korai fejlesztést.
2016. aug. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
100%
Engem gyerekként nem vittek sehova, nem kaptam diagnózist, pedig emlékszem, hogy mindig is fura voltam. Felnőttként derült ki az autizmusom. Így visszagondolva az életemre sokszor azt kívánom, bárcsak kiderült volna kiskoromban és hordtak volna fejlesztésre a szüleim. Akkor tudtam volna, miért vagyok annyira más, mint a többi ember és talán könnyebben tudtam volna barátokat szerezni.
2016. aug. 28. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!