Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit tud tenni egy elsős...

Mit tud tenni egy elsős gyermek, ha az egyik osztálytársa verekedős és őt is piszkálja?

Figyelt kérdés

Volt már egy másik kérdésem, hogy kirakhat-e iskola olyan gyereket, aki zavarja az órát és bántja a többi gyereket. Mivel valószínűleg nem arra megyünk majd be hétfőn, hogy a kisfiú már nem jár oda, ezért szeretnék olyan tanácsot adni a gyerekemnek, amivel úgymond megvédheti magát.

Most egyelőre azt mondtam neki, hogy ne foglalkozzon vele és próbálja elkerülni. Ha tornaórán odamegy a közelébe, ő menjen odébb.

Azt nem akarom mondani, hogy üssön vissza, mert alapjáraton nem verekedős fajta, nem akarok belőle én agresszív embert csinálni.

Még arra gondoltam, hogy én vagy a férjem odamegyünk a problémás gyerekhez és megmondjuk neki, hogy hagyja békén, de azzal meg szerintem csak ártanánk, mert ugye nem ülünk ott egész nap, hogy megvédhessük.

Van valakinek tapasztalata, hogyan lehet leszerelni egy ilyen gyereket?

(A tanárnő telefonját leveri az asztalról, tornaórán hátba vágja a többi gyereket állítólag eléggé erősen ahhoz, hogy elsírják magukat - ezt a tanár mondta, addig lépdel a gyerekem sarkára a feladatoknál, míg szegény orraesik mert kilép a cipőjéből. A nevelőszülei annyit mondtak a tanárnak, hogy nem lehet vele mit kezdeni, ilyen és kész.)


2016. szept. 16. 12:26
 1/9 anonim ***** válasza:
59%
A menekülés sem jó stratégia, ezzel végül is hagyja magát megfélemlíteni. Fogadóórát kell kérni az ofőtől, ha ez kevés, akkor az igazgatóhelyettestől, igazgatótól. Oldják meg ők a problémát, az ő dolguk. Nem neked kell kitalálnod a megoldást. Ha összefogsz más szülőkkel, sokat javít az esélyeken, mert ha csak egyedül mész, a végén még leráznak azzal, hogy a te gyereked a szorongó és nem a másik az agresszív.
2016. szept. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Már történtek lépések, az ofő fogott össze minket szülőket, írtunk panaszt az igazgatónak, tehát az ofő is látja a problémát és segíteni akar.

Csak gondoltam addig is megkönnyítem a gyerekem életét.

Azt mondtam neki, hogy mondja a verekedősnek, hogy hagyja békén, ne foglalkozzon vele, és ha nagyon cseszegeti, akkor menjen odébb.

2016. szept. 16. 12:59
 3/9 anonim ***** válasza:
Igen, és vegye körül magát a barátaival, mindig legyenek együtt, ha lehet. Álljanak ki egymás mellett, ha az egyiket piszkálni kezdi a fiú.
2016. szept. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Abbóo bajotok is lehet ha Ti ketten mentek oda a verekedős gyerekhez, mivel vele nincsenek ott a szülei.

Nálunk is hasonló a helyzet, de én hülye hallgattam a családra és állami suliba írattam, az osztály 70%a roma gyerek, úgy kezdtük a sulit ellopták a torna felszerelését. Idáig semmi bajom nem volt velük, de nem akartunk évi 400ezret fizetni a suliért..

Most meg szenvedünk, tegnap megrugdosták tesi órán.

Ha nem oldódik meg a helyzetettek ott marad az a gyerek, váltsattok sulit vagy osztályt.

2016. szept. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy nincs válogatási lehetőség. Pici faluban lakunk, a szomszéd pici faluba jár a gyerek. Környéken nincs több iskola. Egyetlen osztály van minden évfolyamon.

Szóval remélem vagy lesz valami, vagy ha a gyermekem megpróbál határozottabb lenni, talán békén hagyja. Ma azt mondta, hogy nem bántotta.

2016. szept. 16. 15:35
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem értem a pedagógust... képtelen leszerelni és fegyelmezni egy 7 éves gyereket? Mert ezt marhára neki kellene ott kezelnie és nem nektek szülőknek önbíráskodni! Ha pedagógiai módszerekkel kezelhetetlen magatratás zavara van, akkor ki kell vizsgálni, hogy mi okozza és annak megfelelően lépni. Ennek lehet idegrendszeri oka is, ami kezelésre szorul, súlyos esetben speciális iskola is szóba jöhet, amire a szakértői bizottság tesz javaslatot.

Nekem a leírásból a pedagógus gyengesége, alkalmatlansága jön át. Határozott és nagyon következetes pedagógusra lenne szükség.

2016. szept. 17. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Gondolom azon túl, hogy rászól vagy bünteti, mást nem tehet. Ha a gyerekkel a nevelőszülő sem tud mit kezdeni, akkor a pedagógus hogyan?

Gondolom épp azért fogott össze minket szülőket, hogy elindíthassák az ügyet a Szakértői bizottság felé.

2016. szept. 17. 10:35
 8/9 anonim ***** válasza:

#6 írta:

> Nekem a leírásból a pedagógus gyengesége, alkalmatlansága jön át. Határozott és nagyon következetes pedagógusra lenne szükség.


Az ilyen verekedős gyerekek szülei agresszív roma felnőttek. Éppen elég esetről olvashattunk, amikor ilyen esetben berontottak a cigányok az iskolába, és összeverték a tanítónőt.

2016. okt. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Önvédelmi sport tanulása és használata, de csak akkor ha bántják.


Nálam bevált mikor gyerek voltam.

2016. okt. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!