Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Problémás/bajkereső gyerekek...

Problémás/bajkereső gyerekek szülei: miért teszi azt a fiatok, amit?

Figyelt kérdés

Ha megkérdezitek, miért bántott valakit v rongált meg vmit, mit mond?

Fiam osztályában van egy ilyen gyerek, kikapta a fiam kezéből a kis elefánt szobrát és földhöz vágta, persze rommá tört. Miért tesz ilyet egy gyerek? El sem tudom képzelni, h az én fiam valaha ilyesmire vetemedjék...


2016. szept. 21. 10:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
38%
Van egy mondás: csak hülye szülőnek van hülye gyereke...
2016. szept. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
60%

otthon nem kapott rendes nevelést..

A tanár mit reagált? kapott valami büntit?

2016. szept. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Nem kapott büntit, mikor kérdőre lett vonva, csak röhögve mondta h "nem érdekli".
2016. szept. 21. 10:54
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

ez már baj.. mert így sem otthon sem a suliba nem korlátozzák-akkor nem lesz jobb a helyzet

(kisebbségi?) mert felénk azokkal vannak ilyen problémák

2016. szept. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Igen, tudom sajnos h a dzsippóknál ez tipikus - de ez a fiú nem az, sőt az iskolában is alig van (nekem ez szempont volt suliválasztásnál). Nem is tudom sajnos, h az ilyen gyereket hogyan lehet(ne) megfékezni.... :/
2016. szept. 21. 11:09
 6/15 anonim ***** válasza:
84%

nálunk úgy sikerült,hogy a szülők közösen összefogtak,és elmondták neki a véleményüket.

de nálunk más volt a szitu (ő piszkálta ütögette a társait,és kisebbségi volt)


De ebben az esetben lehet inkább a szülőhöz fordulnék ( a stílusra odafigyelve) hogy: ne haragudj hogy szólok de a Zoli fiad rendszeresen tönkre teszi az oszt.társai dolgait-és ez miatt többen dühösek rá..-kérlek beszélgess el vele erről.


mondjuk ez egyértelműen az osztályfőnök dolga lenne. nálunk ezt meg is teszik

2016. szept. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

"A négy tévhit és a négy téves cél

1. Indokolatlan figyelemfelkeltés - Tévhit: csak akkor tartozom hozzád, ha figyelsz rám.

2. Rosszul használt hatalom - Tévhit: csak akkor tartozunk egymáshoz, ha én vagyok a főnök, de legalábbis nem engedem, hogy te legyél a főnök.

3. Bosszúállás - Tévhit: eltaszított magától, de legalább én is bánthatom.

4. Vélt alkalmatlanság - Tévhit: úgysem tartozhatom senkihez, inkább feladom.

Minden ember elsődleges célja, hogy valahová tartozzék, és fontosnak érezhesse magát. A gyerekek (és számos felnőtt) a fenti tévhitek valamelyikének az áldozatai, mert azt hiszik, hogy

• Az indokolatlan figyelemfelkeltés vagy a rosszul használt hatalom hozzásegíti őket ahhoz, hogy valahová tartozhassanak, és hogy fontosnak érezhessék magukat.

• A bosszú némi elégtételt jelent azért a fájdalomért, amely a kitaszítottsággal és a jelentéktelenséggel jár.

• A feladás az egyetlen lehetőség, mert valóban hasznavehetetlennek érzik magukat."

/idézet Jane Nelsen - Pozitív fegyelmezés c. könyvéből/

Ha megkérdezed tőle, miért tette, nem fog tudni reális választ adni rá, mert nem tudatosul benne, hogy miért rosszalkodik. Nincs tisztában vele, hogy azért tett rosszat, mert nem érzi elég fontosnak magát, úgy érzi, nem szeretik, nem kap elég figyelmet, megbecsülést, elismerést, törődést, szeretetet, és nem tudja, hogyan kaphatná meg ezeket hasznos tevékenységgel, jó tettekkel. Amíg ezt nem tanítja meg neki valaki (tanár és/vagy szülő), vagy nem tanulja meg magától (ez nehezebb és hosszabb folyamat), folytatni fogja a rosszalkodást.

2016. szept. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Van aki akkor érzi jobban magát, ha másnak fájdalmat okoz. Mivel ő alapból rosszul érzi magát a bőrében, szeretné, ha más is úgy érezné. De soha nem a gyerek a hibás, mindig oka van ennek. Család, szülő, kezeletlen pszichés gondok, stb.

Persze téged és a gyerekedet ez nem vigasztal, de talán könnyebb megérteni, ha végiggondolod így. A lányomnak legalábbis segített, őt is piszkálták.

2016. szept. 21. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2016. szept. 21. 18:49
 10/15 anonim ***** válasza:
65%

Nekem lányom van és nem rendbontó, de amit az első válaszolók írtak az titikusan a szűk látókörűség, ítélkezés, primitív gondolkodás, ha ugyan lehet gondolkodásnak nevezni az ilyet. Felteszem, nincs is gyerekük.


Én azt látom pl barátnőm gyerekén, hogy

1. haragos, dühös, főleg mert apukája nem tölt vele elég időt pedig imádja apukáját + folyamatosan rivalizál a tesójával és szeretetlenségnek éli meg ha épp a tesóval foglalkoznak

2. tele van mozgásigénnyel, amit nem tud levezetni és ettől folyamatosan feszült

3. tele van frusztrációval a folyamatos negatív visszajelzések miatt (habár ezek indokoltak, de ő persze másképp látja)

4. nem tudja adekvátan kifejezni az érzelmeit

2016. szept. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!