Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ekég a szakértői bizottsághoz...

Anyuka900213 kérdése:

Ekég a szakértői bizottsághoz mennem vagy előtte kell valamilyen diagnózis? Többi lent!

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Èrdeklődnék hogy hogyan is működik a dolog mert nem vagyok vele tisztában.

A kislányom 3,5 éves lesz.

Magán úton fejlesztèsekre járunk.

Ovibol halasztani kellett egy èvet.

Emiatt dolgozni nemtudok menni ès egy fizetèsből nehézkes.

Az ovodavezető javasolta hogy kérjünk sni státuszt hogy ha jövőre oviba meg akkor megkapja a megfelelő fejlesztèseket.

Nincs diagnózisunk ès szakvèlemènyünk sem mert a nevtanba nem adtak papírt csak megmondták hogy idegrendszeri éretlensége van,megkésett beszédfejlődés és autisztikus tünetek.

Na most ahhoz hogy emeltt csp-ot és meghosszabbított gyest kapjak elég elmennem a Szakértői bizottsághoz?

Vagy előtte máshová kell mennem?

Azt hallottam hogy ott megadják hogy sni ès hogy jogosult vagyok a juttatásokra ès azt adhatom a mák-nak .

Légyszi valaki világosítson meg.

Köszönöm.



#GYES #SNI #szakèrtői bizottság
2016. szept. 21. 16:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

tisztázzuk a dolgokat, a nevelési tanácsadó nem diagnosztizál, olyan nincs, ők megmondták, hogy ez és ez a baja. a nevtanban pszichológusok, logopédiusok és fejlesztő pedagógusok dolgoznak, nem pedig orvosok, így ő csak azt tudják mondani, hogy szerintük mi lehet a gond. ezután neked el kéne vinned orvoshoz, hogy kiderüljön, valóban ezek vannak-e a nehézségei hátterében.


vadaskertet javaslom :)

2016. szept. 21. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Vagy pedig - és ezt az óvodának tudnia kellene! - együtt az ovival beadni egy vizsgálati kérelmet a szakértőibe.
2016. szept. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Viszont akkor nem èrtem mert az egyik ismerősöm is így volt.

Elmentek a szakértőibe ahol viszont pszichiater is volt ès megkapta a papirt hogy ez ès az a baja ,kapott egy kódot meg hogy jogosult erre meg arra...

Akkor ez hogy?

2016. szept. 21. 17:03
 4/16 A kérdező kommentje:

1-ő.

Nem a nevtanról beszèlek hanem a szakértői bizottságröl.

A nevtan csak nem adott papírt (szakvèlemènyt)

2016. szept. 21. 17:13
 5/16 anonim ***** válasza:

Ha autizmus gyanú van, akkor nem a szakértőivel kezdeném. A területileg illetékes gyermekpszichiátriai rendelésre elvinném (PL SOTe, Heim Pál, Bethesda, Vadaskert), ahol megvizsgálják és kap diagnózist. Az orvosi papírral lehet igényelni az emelt családit és a GYEST.


Az SNI státuszt a szakértői bizottság állapítja meg. A legjobb, ha már diagnózissal mész hozzájuk. Ott is van orvos, de differenciáldiagnosztikai eszközük igen szegényes...

2016. szept. 21. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Én kérnék időpontot szakértőibe, úgyis fél év a várakozási idő, és közben pedig elmennék neurológushoz és pszichiáterhez.
2016. szept. 21. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Szerintetek az is jó ha a korai fejlesztőbe viszem szakvèlemènyért?
2016. szept. 22. 20:42
 8/16 anonim ***** válasza:
A Koraiban értenek hozzá legalább, nagyon alaposan vizsgálnak, videóra veszik és többen átbeszélik az esetet, ha kétség merül fel. Én nagyon meg vagyok velük elégedve minden téren, csak ajánlani tudom.
2016. szept. 23. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szèpen utolsó a választ.

Akkor oda viszem.

Már ki is töltöttem a nyomtatványt,még egy két dolgot lekell hozzá fénymásoltatnom és szedán postára is adom.

Remèlem minden simán megy majd.

2016. szept. 26. 18:50
 10/16 anonim ***** válasza:

SNI státuszt csak a megyei szakértői bizottság adhat. Diagnózist a Vadaskert is felállíthat (ezt általában elfogadja a bizottság), de ettől még nem kap fejlesztést az oviban. Úgy működik a rendszer, hogy 3 éves kor felett első körben csak a nevtanba lehet menni, ott "megszűrik" a gyerekeket, és csak azt küldik tovább a megyei szakértői bizottsághoz, akiről valószínű, hogy kódot fog kapni. A nevtan tehát nem adhat diagnózist, hiába látják, hogy mi a probléma, mert nekik ehhez nincs jogosultságuk.

A megkésett beszédfejlődés miatt lehet, hogy érdemes lenne elvinned hallásvizsgálatra, ezt néha kérni szokták, de egyébként nincs szükség más vizsgálatra, elég elmenned a szakértőibe. Emelt csp-t és meghosszabított gyest viszont csak igazán súlyos problémákra adnak, ne éld bele magad túlzottan.

2016. szept. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!