Van innen visszaút?

Figyelt kérdés

Eljutottam arra a pontra, hogy lemondok lányomról. 13 éves. Én már nem bírom, ami 5-6 éve megy. Hazudik, mint a vízfolyás ezzel folyamatosan szégyenbe hozva engem és megbántva engem, mivel nekem is folyton hazudik! Tiszteletlen, rendetlen, lusta és iszonyatosan hálátlan. Nem tudok vele mit kezdeni. Eszköztelen vagyok és nem akarom minden napomat idegbetegen leélni.

Egyedül nevelem. Az apja évente-kétévente egyszer látja. Egyáltalán nem érdekli. Én dolgozom, hogy mindenünk meglegyen a családom támogat, hogy a lehetőségeinken felül meglegyen mindene. Nem, nem pénzzel próbálom nyugtatni a lelkiismeretem, hanem hogy ketten el tudjunk menni közös programra.

Amit elvárnék: mindenből legyen 2-es a suliban, ne csináljon kuplerájt a lakásból, beszéljen velem normálisan. Nem sikerül! :( Minden nap takarítok, de mire hazamegyek egy szegénytelep jobban néz ki, mint a lakásunk. :( Ha beszélek hozzá, forgatja a szemeit, pofákat vág, hátatfordít és elmegy. Van olyan, hogy nem hajlandó elmenni iskolába én meg nem tudok elindulni dolgozni, mert nem hagyhatom otthon. Nem érdekli, hogy kirúghatnak, amiért mindig kések és akkor az utcára kerülünk mert én a fizetésem állja az albérletet.

Próbáltam családterápiára járni vele, pszichiáterhez, pszichológushoz vinni, de szerintük nincs vele gond. Úgy, hogy már öngyilkossággal fenyegetőzött.

Az osztálytársai utálják, egy barátja sincs. Hiába próbáltam vele beszélgetni, hogy hogyan kéne változtatni, hogy be tudjon illeszkedni, de semmi. :(

Iszonyatosan sajnálom, amiért nem érdekli az apját és utálja az összes osztálytársa! Mellette álltam, mindenben segíteni, hogy ne legyen ilyen magányos és szomorú, de napi szinten belém rúg, fájdalmat okoz, mert direkt azt mondja, azt csinálja, amivel tudja, hogy fájdalmat okoz, úgyhogy belefáradtam! Tudom, hogy egy anyának szeretnie kell a gyerekét, de csak azt tudja, hogy milyen 5-6 éven keresztül olyannal élni, aki bántja lelkileg, aki átélte!


2016. okt. 7. 15:55
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
88%
Nagyon nehez lehet neked.en is egyedul nevelem a kisfiam de o meg picike.tudod azen velemenyem az hogy tudat alatt benne van az elutasitas miatti duh,feszultseg az apja es masok miatt amit nem dolgozott meg fel es rajtad tolti ki.mindent.veled barmit megtehet ugy gondolja te vagy az egyetlen biztos pont az eleteben,es ha te is lemondanal rolaakkor lehet hogy sulyos,ennel meg sulyosabb dolgokra lenne kepes onmagaval szembenis a vegen.ezt az egeszet tetozi a kamaszkor ,bar mar 6 eve szenvedsz de o is szenved hidd el.csakis szeretettel lehet eztmegoldani ,es sajnos csak te lehetsz az aki felelosen es idegbetegenis de megis tovabbcsinalja ezt.valakire szukseged lenne de ketlem hogy mellette tudnal ismerkedni es igy fenntartani egykapcsolatot.te is frusztralt es faradt vagy o pedig lazad es fogalma sincs mennyi mindent teszel erte.viszont lemondani rola igen nehez dontes kesobb talan megbannad. Kerlek kuzdj amig birod.es szeretettel elj.akkor is ha utalod mar az egeszet.jonni fog megoldas mert minden valtozik.o is fog.talan tortenni fog valami hamarosan ami radobbenti dolgokra.vagy eleg ha csak egy idore elmesz es rajon milyen elveszettnek lenni.megijed kicsit.sajnos fogalmam sincs..ilyenkor kellene egy apai pofonamit a fal advissza.egy lanynak foleg ,asajat erdekeben..annyira sajnalom.nemtudok segiteni erdemben de egyutterzek amnnyire tudok es gondolok ratok.remelem egyutt maradtok .mert ettol mar csak jobb lehet minden
2016. okt. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
76%

Nekem az a véleményem hogy akiknél voltál orvos/pszihológus/ családsegotő tojtak rátok csak a sablon szöveget nyomák.

Inkább komolyabban felkéne keresned Vida Ágnes egy igen jó hirű gyermekpszihológus.

Én hasonló rossz gyerek voltam anyámmal. Lázadtam, hazudtam, loptam, ittam, stb....

Egyedül nevelt fel minket a tesómmal aki szintén nehéz eset de Ő inkább antiszociális.

Nekem ugyan volt sok sok haverom.

De Én nagyon soká nőttem ki ezt a lázadó kort. Kb. 14-15 évesen kezdődött és olyan 23-25 éves koromig tartott.

Nagyon nehéz volt velem. Állandóan veszekedtem, kiabáltam stb.

Kinőttem.

Nem volt sosem apám elhagyott minket sőt lemondott rólunk az új család miatt, akivel jó kapcsolatban voltam mamám ő meghalt 15 éves koromba ott körül hagyott el apám is azóta is utálom szegényt.

Anyámon meglátszanak a keserves évek.

Bátyám pszihiátrián feküdt a zárt osztályon, vertük egymást, köpködtük egymást.

Annyi hogy én ezek mellett a dolgaim mellett rendmániás voltam. Ne kérdezd miért!

Mindenesetre mostanra már azt tudom mindani 29 évesen 2 gyerekkel hogy teljesen normális vagyok. Anyámmal jó kapcsolatom van, tesómmal is, apámat azóta is utálom.

Ezeket sajnos hosszú évekbe telik feldolgozni.

2016. okt. 7. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem keresss egy NORMÁLIS pszichológust, aki TÉNYLEG foglalkozik is a gyerekkel meg a problémáival - mert a gyereknek valami komolyabb gondja van, ez NEM rosszaság!

Lehet, hogy a válás viselte meg, lehet, hogy a válást megelözö idöszak (amikor még "teljes" családban élt), esetleg akkor vagy azóta valaki rólad mondott valami gonosz vagy gusztustalan dolgot, stb - de ezt egy szakember tudja csak kideríteni.

2016. okt. 7. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
57%

marha türelmes vagy

én már nem tudnék így állni ehhez ennyi éven át


nálam van egy határ ha átlépi bizony simán lekeverek neki egy akkorát mint egy ház és kb leordítom a fejét

14 a lányom eddig 1x vesztem vele össze nagyon, akkor spec a telefonját is ripityára törtem...

eddig mindig sikerült kissé emelt hangon de rendezni a problémákat


de ennek előtte írd meg neki levélben h mi mindenben bántott meg

őszintén meséld el neki h te mit éltél át ezekben az években miatta

mond el neki h mennyire szereted és mennyire fáj amit tesz

és h nem érted h miért ilyen kegyetlen veled


a végén kérd meg h írja le ö is levélbe az elmúlt 6 évet


hátha ez segít h megértsétek egymást


ezt próbáld meg még:

ha haza értél minden nap öleld meg puszild homlokon és mond neki h szereted

kell erő hozzá de idővel hátha segít

2016. okt. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:
Kedves Utolso! Ezen már túl vagyunk sajnos.
2016. okt. 7. 17:47
 6/35 anonim ***** válasza:
88%

2 vagyok.


Annyit kihagytam hogy ebben a nehéz időben öngyilkos akartam lenni meg is próbáltam de hivta anyám a mentőt. Kimosták a gyomrom infuzióra kötöttem es beutaltak pszihológushoz. Oda kellett járnom 1 évig. Aztán valahogy egy kicsit jobb lett, de mégis a barátaim hoztak ki a kakából.

Bátyám mai napig kezelésre jár, nincs senkije csak anyám sosem lesz, csak a család neki. Minis voltunk családterápián kb hülyének néztek minket. Úgyhogy ilyen helyen letojnak nagy ivből.

Jó pszihológust kell keresni aki tényleg foglalkozna vele!

Tesóm a másik véglet volt mert Ő meg betörte az ajtót kizárt minket a lakásból kidobta a macskám az ablakon és a stb...

Bátyám amitől ilyen lett az az hogy elváltak a szülők, meghalt mama és elhagyta a barátnője egy 7 évig tartó kapcsolatban. Elkezdett drogozni és elvesztett a kapcsolatot a világgal, de anyám nem mondott le egyikünkről se.

Gyógyszert szed élete végéig mindig rálesz utalva valakire képtelen dolgozni.

Ezek a dolgok egy tinédzsernek mélyről fakadnak. Nagyon mélyről!

Keress olyan fórumokat, blogokat, oldalakat ahol olyan pszihológus van akinek a munkája 5☆

Sosem szabad feladni!

2016. okt. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnàllak és minden tiszteletem a tiéd, hogy ìgy bìrod.

Keress normàlis szakembert,mert akinél voltàl semmit nem ér. És te is menj el, jót fog tenni, hogy kibeszélheted magad és tàmogatàst kapsz.

Kitartàs.

2016. okt. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:
Jartam én is,amig a tb finanszírozta. Sajna, hiába fizetek sokat van egy max óraszám. :( Maganra nem futja. :(
2016. okt. 7. 20:46
 9/35 anonim ***** válasza:
100%

Nevelési tanácsadót keressetek fel, itt komoly gond van, be kell avatkozni, nem megy interneten keresztül! A lányodnak is terápiára van szüksége, valószínűleg neked is, de rendszeres konzultációra mindenképpen. A nevtan ingyenes, mind a terápia, mind a konzultációs része.

Hány szakembernél jártál eddig? Hány alkalommal? Ő utasított el, vagy te léptél ki? Miért?

2016. okt. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
100%

2, 6 vagyok


Akkor a háziorvosoddal nem tudom milyen viszonyban vagy és miben jártas ha jóba vagytok esetleg informàlódj tőle. Vagy a gyetknek a háziorvosával.

Nem tudnak esetleg olyan helyet vagy emberz aki erre szakosodott és lelkiismeretes is na meg nem kell fizetni.

Ezt tudom meg tanacsolni.

2016. okt. 8. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!