Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mi lehet a probléma a 8 éves...

Mi lehet a probléma a 8 éves kislányommal?

Figyelt kérdés

8 éves kislányom mióta iskolás lett (most kezdte a második osztályt) bekakil.

Van,hogy pár egymást követő nap de viszont van,hogy heteket "kihagy".

Teljesen tanácstalan vagyok nem tudom,hogy mit lehetne tenni,lelki problémája lehez?vagy valami más? vagy már csak valami szakember segíthet ebben?

Kérlek segítsetek

előre is köszi!!!


2016. okt. 17. 23:30
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Ez otthon vagy az iskolában történik vele? Ha a suliban, akkor lehet, hogy a mosdó siralmas állapota miatt nem szereti használni az ottani vécét, azért történik a baleset. Ha otthon kakil be, lehet szorongás vagy érdemes gluténérzékenységre gyanakodni. Egy ismerősöm gyerekénél ez volt az egyik tünet a kisiskolás betegségére.

Ez ebben a tanévben kezdődött vagy amikor az első osztályt kezdte?

2016. okt. 18. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Otthon vagy a suliban? Nappal vagy éjjel?
2016. okt. 18. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Először én is arra gyanakodnék, hogy a mosdó állapota miatt nem mer elmenni az iskolába. A másodikos fiam még pisilni se megy el a suliban, azt mondja annyira undorító a wc. Fogalmam sincs hogy tudja egész nap visszatartani. De amikor hazaérünk rögtön rohan.
2016. okt. 18. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a gyors válaszokat! :)

Elő szokott fordulni az iskolában és itthol is egyaránt nappal az estékkel nincs gond, a sulis wc is tiszta mint itthol.

Már volt a tavaly is ilyen úgyhogy nem csak ebben a tanévben fordult elő.

Kérdeztem tőle,hogy miért kakil be, azt válaszolta,hogy szégyell kakilni mert büdös.

Elmagyaráztam neki,hogy ezt nem kell szégyelni mert mindenkinek az...

Egyszerűen nem tudom már,hogy mit tegyek vagy mondjak neki...

De úgymond "haladunk"mert a tegnapi nap nem történt semmi...igaz most itthol vagyunk sajnos mert beteg..

2016. okt. 18. 14:27
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Arra tippeltem volna hogy a suliban szégyenlős kakálni amikor más lányok is vannak a lány WC-ben. De az hogy otthon is bekakil.. ez így fura. Azért 8 évesen ez már aggasztó, valami nem okés, szerintem egy gyerek pszichológushoz vidd el. Majd az megszakérti mi állhat a háttérben.
2016. okt. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Kérd pszichológus segítségét. Szorong valamiért, nem kell tudni neked megoldani. Ez nem egy természetes fiziológiás állapot. Segít a szakember. :)
2016. okt. 20. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Vidd pszichológushoz!!!

A Pedagógiai Szakszolgálatoknál ingyenes az ellátás. Sorban állás van, de ezzel a problémával szerintem előre vesznek.

2016. okt. 21. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Ennyire komoly lenne a baj... :(

nem gondoltam volna...

de most mondjuk megint nincs egy jo par napja semmi...

akkor ezekszerint csak az lesz a megoldas ha szakemberhez fordulunk...

de ez hogy megy? keressek egy pszichologust es vigyem el hozza? mert en nen tudom hogy hogy megy ez...

es ez segiteni fog mert nagyon feltem elvinni mert nagyon lelkis..

2016. okt. 21. 12:25
 9/18 A kérdező kommentje:
felek hogy tobb kart teszek esetleg mint most van...
2016. okt. 21. 12:26
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Én tutira a gyerekorvosunknál kezdenék, ő tudja hova küldjön tovább.
2016. okt. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!