Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan lehet egy két éves...

Hogyan lehet egy két éves gyerek mellett tanulni?

Figyelt kérdés
Itthon vagyok a 2 éves lányommal, a nagyobbik 3. osztályos, tehát napközben iskola. Vesztemre beíratkoztam főiskolára, levelezőre most szeptembertől. Lassan kezdődik a vizsgaidőszak, eléggé sok tanulnivaló lenne .... ki hogyan tanult egy kétéves gyerek mellett? uis, az én kétéves gyerekem, ha "leülnék" tanulni, vagy pl. számítógép elé ülnék, nemes egyszerűséggel hisztéria rohamot kap .... sír, üvölt, mindenáron oda akar jönni hozzám, stb, stb, senki, semmi nem tudja lefoglalni ..... amúgy is eléggé nehezen kezelhető kislány, nem egyszerű vele, de most szinte "meg van őrülve" ... ez normális???? vagyis csak és kizárólag ÉJSZAKA tanulhatok??? biztosan ezer meg ezer ember csinálta már ezt rajtam kívül, de hogy csinálják???? sok sok tanácsot, tapasztalatot várok ...... köszi!!
2016. okt. 24. 10:13
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
83%

Elmondom, hogy csinálják: van segítségük. Ha tanulni kell, nagymama elviszi magához a kétévest.


Egyszer valaki azt írta, ő babakocsitolás közben olvasgatta a diákat a mobilján (felsőoktatás). Na most akkor az vagy kva primitív tananyag volt, vagy kva kevés. Megnézném, 200 oldalnyi szakirodalmat hogy olvas el és jegyzetel ki babakocsizás közben.

2016. okt. 24. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Én nem este tanultam, hanem hajnalban. :) Előbb keltem egy órával, kijegyzeteltem, átolvastam amit kellett.

Napközben pedig etetés közben felmondtam a gyereknek a "leckét", hintázás közben énekeltem neki a fogalmakat, stb. Másképp én se tudtam volna felkészülni a vizsgákra.

Ha gyorsan tanulsz, akkor megoldható így is, ha kicsit több idő kell a magolásra, akkor sejtelmem sincs. :)

Esetleg adj neki is "feladatot": mesekönyvet, színezőt, papírokat, amikkel le tud téged utánozni.

2016. okt. 24. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
segítségem nincs, ill. van, de nem használható ... :-) ... :-(.... férjem szinte 24 órát dolgozik ... az én anyám itt van velünk, de nem tud a kicsivel nagyon bánni .... magyarán nem tudja a kicsit lefoglalni, hogy én tudjak tanulni a házon belül .... meg nincs is itthon egész nap, még melózik ő is ....
2016. okt. 24. 10:34
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem - ha nem a délutáni alvás alatt és nem éjszaka, akkor - csak úgy, ha valaki vigyáz rá és lehetőleg még külön térben is vagytok.
2016. okt. 24. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
89%
Első vagyok, 1 éves múlt a gyermekem és semmi pénzért nem tanulnék mellette, mert úgysem tudnék elmélyülni a tananyagban,(főleg úgy, hogy nem is magyar a szöveg) ha most rajzpapírt kell adnom, 15 múlva inni, most építőzne, most felmászott, segíts anya lejönni. Hopp, tízórai idő, pelenkacsere. Na most játszott 20 percet, de jó! De a 20 perc alatt is fél szemem rajta. Van alvásideje, jól alszik, de néha a 2 óra helyett csak 1-et alszik, szóval nem lehet vele fixen tervezni. Na meg olyankor tudok haladni kicsit a házimunkával, főzéssel, de ha nem sikerül haladnom, hát istenem, nem tragédia. A tanulásra meg nem legyinthetnék, h sebaj.
2016. okt. 24. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
84%
4-es vagyok. Nagyi vagy hétvégén apa vigye játszótérre, kirándulni, játszóházba, vendégségbe... stb. vagy menj el te addig pl. könyvtárba vagy legalább zárkózz külön szobába. Én dolgoztam gyerek mellett és (bár az embernek néha szíve szakad) nem lehet másképp megoldani, mert hiába vigyáz rá más, hozzád fog odaszaladni félpercenként.
2016. okt. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
88%
Amikor alszik. Sehogy máshogy nem lehet, ha nincs segítséged. Tapasztalat, én is csináltam.
2016. okt. 24. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
88%

Úgy, hogy minimálisra redukálod a házimunkát, pl. rendelsz kaját, fogadsz bejárónőt, a maradék teendőt a gyerek ébren töltött idejében végzed, amikor alszik, akkor meg tanulsz. Amikor tudnak rá vigyázni (hétvégén), akkor meg elmész könyvtárba pl. Be kell osztani a tanulnivalót, és kőkeményen betartatni mindenkivel, hogy azt a napi 2-3 órát, amit otthoni tanulásra tudsz fordítani, zavartalanul hagyják meg neked.

Én éjszakai bagoly vagyok, úgyhogy nem volt gond, hogy éjjel sokáig tanultam, nappal meg aludtam a gyerekkel egyet. Ha más a bioritmusod, akkor így próbáld megoldani, ahogy írtam.

2016. okt. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim válasza:
69%

Nem egyszerű, de nem is lehetetlen!:D (tapasztalat)

Én az egyetem utolsó évét csináltam meg két pici mellett (2 hónapos volt az egyik és 2 és fél éves a másik fiam).

Volt segítségem (bejárónő, bébiszitter, az összes nagyszülő a férjem mellett, keresztszülők), de így is nehéz volt. Én sosem voltam az a típus, aki este 10-kor nekiült és hajnalig tanult, egyszerűen nem ment, maximum ha nagyon elhavazódtam. Szóval én délelőtt tanultam másfél-2 órát, aztán délután is, olyankor a férjem volt a gyerekekkel. Persze nem minden nap, hétvégén pl. nagyon ritkán, csak vizsgaidőszakban.


Nálatok a bölcsi nem jöhet szóba?

2016. okt. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Én is kizárólag éjszaka tanultam. Nappal lerendeztem a házimunkát. Este 9-től 1-ig mehetett a tanulás, szakdoga írás. Mikor mi. A vége felé amikor már nagyon közel volt az államvizsga akkor elvitte az apukája anyósomhoz és akkor nyomtam egész nap.
2016. okt. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!