Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hiperaktív gyerek mellett...

Hiperaktív gyerek mellett lehet egyáltalán vendégeket fogadni?

Figyelt kérdés

Már előre féltem,hogy miként fog alakulni a mai vendégség ,mert ugye tél van és nem lehetünk kint a szabadban a pagodában,nem szaladgálhat szabadon a hiperaktív kisfiam.


A félelmeim nem voltak alaptalanok :-O !!! Sőt!!!


A vendégek megérkezésétől nem telt el sok idő kb fél óra és már teljesen elvesztette a gyerek az önkontrollt ,teljesen felpörgött,az ebédnél nem ült meg...aztán elkezdte a figyelemfelkeltés ama módját ,hogy nagyon csúnyán kezdett el beszélni,gusztustalan dolgokat (az ember végtermékei szerepeltek és emellé az emésztés hatására termelődő levegőről beszélt nem éppen választékosan ).


Hiába kértem,aztán figyelmeztettem,aztán kivontam a helyzetből ,végig csakis eme dolgok körül forgott a gondolatmenete ,holott tudja,hogy ezzel ki tud kergetni a világból.

A rokonokat kérleltem,hogy ne nevessenek rajta,mert direkt azért csinálja a produkciót.


Aztán mikor lejárt a bűntetés ismét próbáltam a vendégek közé visszaengedve,kérleltem,sőt könyörögtem neki,hogy ne szégyenítsen a csúnya beszéddel,de hiába volt bármi ,furcsán nevetett,teljesen befolyásolhattalanúl ismételgette a gusztustalan,csúnya mondatokat.


Egy idő után már próbáltunk inkább a fegyelmezés helyett beszélgetni is,mert hogy azért jöttek a vendégek,ekkor méginkább rákezdett a csúnya beszédre.


Két poharat összetört...


Tisztára kikészültem,mert nem értem,hogy vendégek nélkül egész tűrhető már a viselkedése,javulóban van az egy évvel ezelőttihez,akkor miért kellett a vendégek előtt így produkálnia magát,ilyen felháborítóan ...


2011. dec. 10. 20:33
 1/9 anonim ***** válasza:
57%
Egy egészséges gyerek is felpörög ha vendégek vannak. Ne csodálkozz. Tovább a megkezdett úton, és később javulni fog a helyzet.
2011. dec. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

DE tündér vagy!!!



Köszönöm szépen!

2011. dec. 10. 20:43
 3/9 anonim ***** válasza:
48%

Az unokaöcsém is ezt csinálja a családi banzájokon mindenki jót derül rajta a kapatos nagypapa meg gazdagitja a szókincsét ne azon már nem nevet senki föleg a nagyi.

Próbáld nem kimutatni hogy zavar a csúnya beszéd mert annál jobban csinálja.

2011. dec. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Bizony, ha a gyerek rájön, hogy a csúnya beszéd buli, akkor csinálja ezerrel. Főleg, ha reagálsz rá. Még akkor is, ha a reakciód esetleg düh. A legjobb tudomást sem venni róla. Én egyszer kerültem a csúnyaszájú gyerekem csapdájába. Szóval, sokat voltam kórházban, gyermekem addig a unokatesók és haverjaiktól tanult mindenféle csúnyaságot, meg egy dalt is, mely a hátsófertály gázkibocsájtása előtt tiszteleg. Eljött a kincsem ötéves státuszvizsgálata. Beültem vele a váróba a védőnőhöz. Mindannyian tudjuk, milyen jól víz-hangzanak egy kongó rendelő falai. Naná, hogy kisfiam rákezdett a fng dalra. Egyébként ritkán énekel a drágám, de ezt a dalt elejétől végéig élvezettel eldalolta. Igen vörös voltam amikor bementünk a védőnőhöz. Viszont nem mondtam neki semmit. A védőnő mondta, hogy hallja, sokat volt a rokonoknál. Én csak bólogattam, ő mosolygott. Eltelt fél év, kicsimnél, egyre ritkábban jönnek elő a tanult baromságok. A gyerekek elevenek, rakoncátlanok. Ám idővel szelídülnek.
2011. dec. 10. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nyáron sokat voltak nálunk az unokabátyusok ,akik nyáron bíztatták a csúnya beszédre ,hatalmasakat nevettek rajta.


A végére megmondtam nekik,hogy úgy próbáljanak tanítani neki további csúnya szavakat és úgy próbáljanak nevetni ,ha az eddig tanultakat előadja,hogy nagy baj lesz...de addigra már késő volt...


Egész nap ,szinte az összes mondatába belefoglalja a kaki,pisi,fing stb szavakat és ezek csúnyább változatait is,közben nevet,hogy ez menniyre vicces én meg most már annyira el vagyok keseredve,hogy azt sem tudom mit csináljak vele.

Ha rokonok jönnek méginkább provokálja magát,mégha büntetést is kap,akkor sem képes kihagyni.

2011. dec. 10. 22:48
 6/9 anonim ***** válasza:

Az én gyerekem nem hiperaktív, viszont hajlamos túlpörögni. A büntetés nem jött be, mert pörgött tovább, figyelmeztetés stb szintén nem használ ilyenkor.

Ami használ az a figyelem elterelés, jó oké elmondtad, megcsináltad, de gyere csináljunk valamit.

Illetve ha megbeszéljük előre mi a helye viselkedés, mit várok el. De mindig a pozitívat. Mit csináljon.

Tehát, nem azt, hogy légyszíves ne beszélj csúnyán, hanem, hogy szépen beszélj, mert én is így beszélek, ha vendégek vannak (persze ő azért elmondja, úgy gondolod, ne mondjam azt, hogy k...va anyja.és mondom igen erre). Nem azt mondom, hogy ne kiabálj, hanem, hogy halkan mond.

És nem veszek tudomást a kiabálásról, csúnya beszédről, viszont a jót azonnal és azért megdícsérem.

Két okból is működik, egyrészt mert az agyában a jó pörög, nem a rossz (ahogy írtad, hogy az agya csak a csúnya beszéd körül forgott-és minél inkább mondod, ne beszélj csúnyán, annál inkább)Másrészt meg nem veszíti el a kedvét, hiszen, ha már az első csúnya mondat kicsúszott, megkapta a büntetést, minden mindegy alapon megy a dolog. Már úgyis elrontotta-szóval adni kell lehetőséget, hogy jóvá tegye.


És azt javaslom, hogy beszélgessetek a vendégségről, de ne leszidd. Mond el, hogy nem viselkedett valami szépen, legközelebb majd... és fog ez menni, mert ő sokkal jól neveltebb, okosabb ennél. Persze ezt tudják a vendégek is és biztos meglepődtek, hogy egy ilyen buta viselkedést láttak, de mindenki hibázik, de ez hozzánk tartozik. És szoktam ilyenkor magamról egy példát, hogy egyszer én is csúnyát mondtam egy bácsinak és megbántam, próbálok nem csúnyán viselkedni.És nagyon szeretem őket, csak a viselkedésüket nem Ez nagyon feldobja őket, hiszen valóban, ebből az egy vendégségből, hosszú távú következtetést nem lehet levonni, nem kell ebből nagy ügyet csinálni, így sikerült kész. Lesz még lehetőség változtatni rajta.

2011. dec. 10. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

hu csajok, nagyon nehez lehet egy hiperaktiv gyerekkel! Minden elismeresem a tietek.


Es ha megprobalnal hatni ra, meg az erkezesuk elott? Mondjuk "anyu azt szeretne, ha buszke lenne rad, amikor itt lesznek a vendegek"

2011. dec. 12. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

"Es ha megprobalnal hatni ra, meg az erkezesuk elott? Mondjuk "anyu azt szeretne, ha buszke lenne rad, amikor itt lesznek a vendegek"



Ezt megtettem ,beszéltem vele előre,mert tudtam ,hogy teljesen kifordul majd magából,mikor elmentek a vendégek,akkor iszonyú fáradt volt és akkor már bírtam vele,akkor ismét beszéltem vele,hogy ezt máskor nem kéne.


DE én úgy vettem észre,hogy mikor ilyen helyzetben van,akkor teljesen elveszti az önkontrollt,méginkább mozgékony,méginkább a központban akar lenni,ha csúnya beszéddel akkor úgy,ha bűntetést kap,nem érdekli,akkor sem tudja megállni,hogy visszafogja magát.

2011. dec. 12. 10:02
 9/9 anonim ***** válasza:

nagyon nehez lehet.

Az en lanyom nem hiperaktiv, de ha vendegek vannak, o is sokkal rosszabb. 2,5 eves kisangyal, de olyankor a kozpontban akar lenni, jatszani akar csak velem, bezarja az ajtot stb.

Nalam hat altalaban, hogy azt mondom neki h "szeretnek buszke lenni rad"

2011. dec. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!