Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » A kisgyerekem (most lesz...

A kisgyerekem (most lesz három éves, rászokott, hogy evés közben elmászkál az asztaltól, nem tud az evésre koncentrálni-ezt hogyan orvosoltátok?

Figyelt kérdés
Már kértem rá szépen is, meg már olyan is volt, hogy 20 percre rá megettem a maradékát, majd jött, hogy éhes. Ezt hogy tehetném helyre, milyen módszereket ajánlanátok? Ha valaki konkrétan ilyen problémát oldott meg, azt is megírhatja.
2016. okt. 31. 09:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Leultettem és elmondtam, hogy most eszünk. Addig eszünk, amíg fel nem áll, tehát ha feláll, nem kap többet. Később sem, csak majd a következő etkezesnel. Amikor láttam, hogy felallna, újra figyelmeztettem. Egyszer próbálta ki, hogy felallt és később enni kért, nem kapott, többet nem is állt fel.
2016. okt. 31. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerű. Leülünk enni, felvázolom hogy most eszünk, ha feláll, számomra azt jelenti, hogy nem éhes, úgyhogy számára véget ért az étkezés, akár hogy hisztizik, vacsoráig nincs kaja, de nasi se. Hamarosan visszaszokik a normális emberi szokásokra.
2016. okt. 31. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Ügyesek vagytok! Az én kislányom elég önfejű ( ezt nem bántásból írom, amúgy egy szuper kis csajszi) és még szopit is szokott kapni, úgyhogy valszeg nem nagyon hatja meg, hogy egy óra múlva éhes lesz.
2016. okt. 31. 10:47
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
De, meghatja, ha nem adsz neki egy óra múlva enni. Tehát ha 12kor leultok ebédelni és ő 12:05kor feláll, akkor legközelebb majd uzsonnat kap, tudom is én, 3 órakor.
2016. okt. 31. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
97%
Meg fogja hatni, hisz s kulcsszó hogy vacsiig NINCS kaja, se szopi, se gyümölcs se joghurt se cukros üdító, se kakaó se SEMMI. csak víz.
2016. okt. 31. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
32%

Szerintem sem fogja meghatni. Három gyerekem háromféle étkezés terén.

Egyik soha semmilyen körülmények között nem ült bele a székébe enni. Kivárom, hogy megértse. Nem tudok mást tenni.

2016. okt. 31. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
65%
Hogyne tudnál mit tenni, utolsó. Nem adsz neki enni, ha nem ül le. Hidd el, még fogja tanulni. Te vagy a szülő.
2016. okt. 31. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
40%
6os, te is olyan liberális szülő vagy aki szabadtartásban neveli a gyerekét, csakhogy a kis lelke ne sérüljön?
2016. okt. 31. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Én igazán nem vagyok egy keménykezű szülő, de amikor az enyém csinálta ezt, hogy felugrált, kétszer szóltam neki, harmadszorra az egész kajáját elveimmel ellentétben kidobtam a kukába. Volt nagy sírás, de elhiheted, többet nem csinálta. Ha megetted a maradékát, és 20 perc múlva kitalálja, hogy mégis éhes, akkor így járt. Nem olyan kicsi már, hogy ne fogná fel, hogy bizonyos cselekedetek bizonyos következményekkel járnak.

Egy közel 3 éves gyereket pedig nem kéne már rendszertelenül, minden nyekkre megszoptatni. Amíg nassolásként szopik, nyilván nem fog rendesen enni.

2016. okt. 31. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha egy gyerek nem tudja együltében megenni az ebédjét, akkor az a gyerek nem éhes, vagy nem ízlik neki az ebéd. Esetleg megy a tévé, vagy valami más elvonja a figyelmét, bár szerintem ha elég éhes, még ez sem feltétlenül probléma. Nálunk mindenesetre a tévé mindig ki van kapcsolva, ha eszünk. 2 ovis gyerekem van.

Én azt nem engedem meg a gyerekeimnek, hogy elvigyék az ételt az asztaltól. Ha enni akar, üljön le az asztalhoz. Arra figyelek, hogy ebéd előtt 1 órával már ne egyen, nálunk cukros nasik és üdítők sincsenek. Gyümölcs és víz van főétkezések között. Édes desszert csak ebéd és vacsora után, ha rendesen ettek. Azt igyekszem elkerülni, hogy evés közben bármiből veszekedés alakuljon ki, fontos a jó hangulat, nyugalom. Ha keveset esznek valamilyen okból, nem erőltetem az evést. Ha felállnak az asztaltól, megkérdezem, hogy befejezték-e, és ha igen, a maradékot megehetjük-e. Ha igen a válasz, ahhoz tartom magam. Azt megfigyeltem, hogy ha elég fehérjét esznek főétkezéskor, tovább tart a jóllakottságuk, és nem lesznek túl hamar újra éhesek.

2016. nov. 1. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!