Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » A fiam ellotpta osztálytársa...

A fiam ellotpta osztálytársa telefonját. Hogy büntessék meg?

Figyelt kérdés
2016. nov. 5. 00:37
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
49%

Kicsapás.

Az ilyen diák nem való oda.

Te vagy az? Szülőkkel elbeszélgetni, intő, stb., iskolától eltanácsolni. Én nem sz@rakodnék az ilyenekkel...

2016. nov. 5. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
64%

Első válaszoló, te maga lehetsz a megtestesült tökély.

Hány éves gyerekről van szó? Mert nem mindegy hogy 7 vagy 16 éves. Az én lányommal is voltak évente 1-2 alkalommal ilyen gondok nagycsoportos óvodás és elsős kora között. Nagyon nehezen viseltük, mert a mi családunk becsületes, tisztességes család. Nem is értettük ő miért ennyire más és nagyon bántott minket hogy vajon mit gondolhatnak rólunk mások ezek után. Aztán első osztály végére valahogy megjött az esze, most 4.-es azóta sem csinált ilyet.

Gondolom otthon már elbeszélgettetek vele, ez az első lépés. Második hogy valamivel te is megbünteted. Eltiltod egy időre valamitől amit nagyon szeret. Az igazgató személyesen is meg kellene dorgálja és egy beírás a minimum. Illetve az egész osztály előtt adja vissza a telefont és kérjen bocsánatot normálisan. Valószínűleg ez lesz a legnehezebb és legkínosabb számára, remélhetőleg elveszi a kedvét az ismétléstől.

2016. nov. 5. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
31%

jaj már 1., válaszoló ne légy ilyen álszent...ki nem fújt meh ezt azt gyerekkorában a suliból/osztálytárstól stb...csúnya dolog ez biztos, de szerintem egy tini, vagy egy kisgyerek még annyira mem érti a pénzt, nem tudja milyen munka áll mögötte (talán az sem tudja, akitől az adott dolgot ellopta). én is csentem el anno pénzt, tollat, csokit (boltból, osztálytárstól) de ma már biztos hogy nem tennék ilyet, mert tudom hogy más komoly munkával keresi meg ezekre a pénzt és felnőtt korra fejlődik ki igazán az ember erkölcse ezekben a dolgokban...

kérdező, neked az a feladatod, hogy segítsd őt ennek a fejlődésnek az útján. elsőkörben azzal, hogy adja vissza a telót valamilyen szöveggel (attól óva intenélek hogy őszintén kelljen elmondania mit tett a gyereknek, mert ezzel sak kiutálják és megalázod...gyerekkori lopásnál szerintem a "vallomás tétel" csak olaj a tűzre). viszont a személyes tárgyak értékelésére jó megoldás lehet, ha bűntetésképp le kell mondania egy szeretett tárgyról...pl vesztek neki egy sima telefont, az okos telefonját meg adja oda nektek X időre..vagy valami mást tárgyat adományozzon valakinek aki rászorul. ez az első lépcső..a második hogy dolgozzon, mivel még fiatal, hétvégén nektek, pénzért...ez persze nem biztos hogy bűntetés neki, lehet örulne is neki, ezért legyen a fizetség aranytalanul keves, a munka pedig fárasztó...így jobban érti majd, milyen nehéz megkeresni a pénzt....pl hétvégente házimunkát csinálja ő, 200 ftért....bűntetés

2016. nov. 5. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
29%
vletlen elkuldte..annyit akartam mg irni hogy szobafogsag tv elzarqs stb szerintem nem jo bujtetes, nem fogja felmrni a tettei sulyat
2016. nov. 5. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
35%
Ki kell csapni
2016. nov. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
64%

3as, nem tudom te milyen környezetben nőttél fel, de az én osztályomban nem lopott senki, egyáltalán nem természetes.


Mondjuk nem ártana tudni hány éves. Ha van telefonja elvenném, csak iskolába mehetne nincs semmi más program.

2016. nov. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
46%

Lesülne a bőr az arcomról,hogy ilyen gyerekem van

Az igazgató helyében kirúgnám az iskolából

Nem tudom,hogy másoknál ez normális-e,de semmi komoly büntetést nem adnának a gyereknek

A gyereknek az egész osztály előtt kéne visszaadni a telefont + kellene mellé adnia valami nagyobb értékű "ajándékot"

A szülő helyében pedig megverném a gyerekem és megvonnám tőle azokat a tevékenységeket/tárgyakat amiket szeret

A gyerekeim iskolájában elmondták ha bárkiről kiderül hogy valamit ellopott azonnal repül az iskolából

Nem is történt egy lopás se

2016. nov. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 hokai2 válasza:
12%
Ugyan az a büntetést kell alkalmazni, mint a múlt heti bicikli lopásért.
2016. nov. 6. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
41%
Tudni kéne a korát és az okot, ami miatt kialakult a lopás. Büntetéssel az alap probléma nem fog megoldódni, serdülőknek való viselkedés terápia kellene. Nem mindig a szülő tehet a gyermek genetikai pszichés problémáiról, de szakember bevonásával sokat javíthat a helyzeten. A problémás gyermekek segítségre szorulnak, sokan nem szándékosan teszik, amit tesznek. Meg kell tanítani nekik a helyes viselkedést. Szakszolgálathoz, pszichológushoz kellene fordulni.
2016. nov. 7. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
3%
Nem kell megbüntetni! Adja vissza a telefont és mondja azt véletlenül került hozzá. Vagy mondja azt megőrzésre vette át mert különben a gazdája elvesztette volna a figyelmetlensége miatt.
2016. nov. 9. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!