Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Fiamnak esze ágában sincs...

Fiamnak esze ágában sincs tanulni, elvehetem tőle a 130 ezres telefonját amit az apjátol kapott?

Figyelt kérdés
Egyedül nevelem, en vagyok érte a felelős. Minek tanuljon, majd apa veszi neki amit akar. En pedig ugy gondolom, hogy ha "dolgozni" nem akar nagy igenyei se legyenek!! Szülők válaszoljatok légyszi!
2013. nov. 25. 18:54
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%

Elveheted, de gondolom családi botrány lesz belőle.

Apa nem tud hatni rá?

2013. nov. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%
Ha különéltek és az apa vette akkor szerintem nem, akkor szólj az apának ő vegye el.
2013. nov. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
82%
Tán az apjával kéne beszélni, hogy álljon le, mert nem vezet sehova. Ha apuci is ellenfordul és ketten értetitek meg a gyerekkel, hogy ez nem így működik akkor elértek valamit. Nem a gyereket kell meggyőzni. Ha az apjával egymás mellé tudtok állni, és ha majd megy az apjához, ezért meg ezért, és apa is azt mondja, ha majd látom a tanulmányi eredményeidet és valamit fel tudsz mutatni, akkor majd kénytelen lesz neki állni tanulni.Amíg ez nincs meg halott ügy...Mondd meg az apjának, hogy egy senki lesz a fiából és ő tehet majd róla, ha véletlen apuci elhalálozik, kisfia meg culáger lesz egy építkezésen, mert rohadtul nem érdekelte a jelenlegi sorsa, amikor még van lehetőség mit kezdeni az életével
2013. nov. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
Utolsó igazad van de az apjával nem lehet megbeszélni neki az a célja, hogy a gyerek szemében én legyek a rossz ő pedig az aranyos apuci.... És sajnos még nem látja be, hogy minden tekintetben jót akarok neki:(
2013. nov. 25. 19:13
 5/31 anonim ***** válasza:
81%

Az teljesen mind1 szerintem hogy kitől kapta azt a telefont itt nem ez a lényeg.

Most még ne vedd el szerintem tőle.

Ültesd le, mond el neki, hogy miért fontos, hogy tanuljon. Ne azért legyen jó, mert máskülönben büntetést kap, hanem azért mert valamilyen szinten fogja fel, hogy azt saját maga érdekében tanul nem miattad.

Engem pl. mikor 6.-ban bukásra álltam anyum elvitt a szomszédos gyárba. (az ottani főnökkel megbeszélte, hogy pár hétig dolgoztasson még anyum fizetett a főnöknek ezt persze utólag pár év múlva mondta el) Hagy ne mondjam, hogy hatodikos létemre hajnalban keltem, mentem melózni szalagra, válogatnom kellett a rohadt répákat a sok öreg fogatlan nő között. Nem nézek le semmi munkát, de 1 hét után sírva mentem haza, hogy tanulni akarok, azóta diplomám van. VAgy ha te úgy gondolod rá a telefonnal lehet hatni akkor adj neki időt a javításra, előre közöld vele, hogy el fogod venni ha nem változnak a jegyei. És csak akkor add neki vissza, ha látod az akarást rajta. Bár ahogy én a gyerekeket ismerem ez a fajta megvonásos büntetés hosszú távon nem sokat ér.

2013. nov. 25. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
Attól, hogy elveszem a telefonját még egy olcsóbbról hivhatja nyugodtan. Ha esetleg visszaadom neki, megint belesza..k a tanulásba. Már százezerszer elmagyaráztam neki miért kell tanulni, ez az utolsó próbálkozásom ami hatásos lenne ha az apja is ezt akarná... A gyári munka, megdolgoztatás jó ötlet, nyáron ki fogom próbálni:)
2013. nov. 25. 19:45
 7/31 anonim ***** válasza:
Pedig valahogy szedd rá az apját, hogy most az érdekellentétek mit sem számítanak. Értesd meg vele, hogy ezzel a viselkedéssel a fiát teszi tönkre, nem pedig téged.
2013. nov. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a fiad?
2013. nov. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:
11 eves
2013. nov. 25. 20:40
 10/31 anonim ***** válasza:
100%
Ne várj nyárig a melóval. Téliszünetben is mehet, ne várd ki a bukást. Autómosó, hólapátolás, fenyőárusnál is segíthet. Ha nem tanul, akkor suli után is akár. Legalább hasznosan tölti az időt, és nem monitort bámul.
2013. nov. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!