Szoszátyár gyerekek?

Figyelt kérdés
Kisfiam 3 éves koráig nem beszélt egy szót sem. Azóta viszont le sem lehet lőni.Olyannyira hogy soha be sem áll szája, mindenhez van hozzáfűznivalója,persze korának megfelelően (5 éves) Mindenkinek mindent elmond,gondolkodás nélkűl. Az oviban, a boltban, a hvatalban, ismerősnek, ismeretlennek. Az életünk nyitott könyv. Próbálunk nem előtte beszélni itthon, de az sem lehet, hogy a férjemmel nem beszélünk, beszélgetünk. Próbáltuk játékosan megbeszélni vele hogy ez nem lesz így jó, volt amikor megbüntettük, mert sajnos bajba kevert minket hivatalos szervek előtt.De egész egyszerűen semmi sem segít. Nem érti meg hogy nem kell mindent továbbadnia amit hall. Mintha közléskényszeres lenne. Van valaki hasonló cipőben? Hova fordulhatnék?Mit tehetnék?
2016. nov. 15. 10:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, bocsi. Én is ilyen voltam, oviban. Családi viszályikat robbantottam ki a rokonságba. Tudtam én egy idő után, hogy ez nem jó, de fontosnak éreztem magam ha kifecseghettem egy titkot. Mire elkezdődött a suli, kinőttem, sőt talán túlzottan zárkózott lettem. Óvatosan fegyelmezd, engem nem bántottak miatta, de később az ellenkezőjébe fordult át.

Előbb-utóbb megjön az esze, ne bántsd miatta.

2016. nov. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy imád beszélni és ezt nem akarom kiölni belőle, mert a családban nálunk fontos a kommunikáció.

De valahogy meg kellene értetni vele, hogy vannak olyan helyzetek amikor komoly bajba keverhet bennünket ha válogatás nélkül mindenkivel mindent megoszt.

2016. nov. 15. 12:07
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ameddig lehet próbáljátok nem előtte megbeszélni a dolgokat vagy épp fordítottan az ellentétét mondjátok annak amit gondoltok. Ha sok mindenre emlékszik vissza, esetleg meglehetne próbálni mese mondó versenyeket.

Kifogja nőni ezeket egy idővel.

2016. nov. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Csakis olyan dolgokat kell előtte megbeszélni, melyek nyilvánosak lehetnek. Nem is tartozik rá a többi, túl is terheli. Eközben szépen tanítgatni a határokra.
2016. nov. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

ne beszéljetke előtte olyanokról amivel komoly bajba keverhet..bár én el se tudom képzelni, hogy én mit mondhatnék a férjemnek, amivel a gyerek bajba keverhet? :-DD

Max ilyet, hogy kitekerem a szomszéd nyakát, ha tovább kalapál...

Majd a gyerek előadja a rendőrnek, hogy anya kiterkerte a szomszéd nyakát..:-D


A mi lányunk 6 éves, és már ennél is rosszabb..mert már az összefüggéseket is kezdi kapizsgálni...ez nem beteges, ne fordulj sehova vele, nektek kell kontorllálni, hogy mit beszéltek előtte...

2016. nov. 15. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Hm. Ez több mindentől függ. Érdemes lenne pont annyit foglalkozni vele, "leterhelni", kimeríteni, hogy már ne legyen energiája ilyesmire. Vigyétek úszni, focizni, sielni, szinte bárhová, ahol kicsit elfáradhat. A másik megoldás lehet egy nyelvtanulás is, mondjuk, ha belefér az időkeretbe (napi másfél óra), tanítsátok őt angolul vagy németül.
2016. nov. 16. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat!

Az 5-os beletrafalt,volt hasonlo "ugyunk" a rendorseggel.

Igyekszunk nem elotte megbeszelni a dolgokat vagy kodolva,viragnyelven hogy ne ertse,de neha egy egy elejtett fel mondat kicsuszink a szankon amit nem kellett volna,az o kis szivacs agya egybol felszivja es a megfelelo szituacioban akar hetekkel kesobb visszamondja.Pedig ilyenkor kulon megkerjuk ra hogy ne mondja el,tartsa tiszteletbe amit mondunk mert apanak/anyanak ezert azert fontos.

A mesemondo versenyen elgondolkodom,az meg masban is elonyere valhat.

Amugy egy angol nyelvu oviba jar (apa kulfoldi)mellette uszni,focizni,(az o keresere)de jobban mar nem akarom leterhelni,szeretnem ha hagyomanyosan vett gyerekkora is lenne,amikor jatszik es neki kell tudnia lekotni magat.

2016. nov. 16. 07:20
 8/12 anonim ***** válasza:

5 vagyok..húha..:-D

Bocsi, gondolom nem volt vicces, de igy olvasva mégiscsak az...


hát kitartás, majdcsak túljutunk ezen is...:-)

2016. nov. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Komoly titkok lehetnek ebben a családban... Egy ekkora gyerektől fölösleges titoktartást kérni, mert nem bírja el, megterheli! Ha hivatalos szervek előtt is bajba kerültök a gyerek miatt, akkor nálatok komoly gáz lehet!

Tegyétek rendbe a dolgaitokat és ne a gyereket terheljétek vele.

2016. nov. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Igen,utolag mar nekunk is vicces,akkor nem volt az :)

Nincsenek komoly titkaink,csak biztos veled is van olyan hogy mergedben olyat mondasz,amit mi felnottek tudunk hogy nem igaz,nem fog bekovetkezni,csak kicsuszik a szankon,de egy gyerek meg ezt nem tudja es a tortenteket szepen kiszinezve egesz sztorikent talalja.

2016. nov. 17. 07:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!