Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Miért hisztizik másoknál a...

Miért hisztizik másoknál a gyerekem?

Figyelt kérdés
Általában, ha ott vagyok vele és vendégségbe megyünk, vagy jön valaki hozzánk, végig ordítja a napot és hisztizik.(nem mindig, de ez a gyakoribb.) Ha velem van egyedül, akkor ezt nem csinálja. Most 20 hónapos, kb. 2 hónapja kezdett el így viselkedni. Ha vigyáznak rá rokonok vagy barátok,akkor sem dilizik, csak amíg haza nem érek. Meghallja a hangomat, és elkezd "hisztis hangon" a saját nyelvén beszélni és rohan ki az ebédlőbe. Miért csinálja ezt? Anyás lenne vagy éppen ellenkezőleg? Ti hogyan oldottátok meg ezt? Két hónap, és bölcsis lesz. Attól félek, hogy kb. rá fognak szállni és bántanti fogják folyamatosan, mert így viselkedik. Vagy büntiben lesz vagy nem kap enni stb...Lehet rémeket látok, de nem vagyok ott, nem tudom,hogy mi történik....Egyébként sem egy nagy étkű és ha valamit nem jól csinál étkezés közben (mondjuk mutatom neki, hogyan egyen az evőeszközzel), akkor elkezd csapkodni meg hisztizni és azt hiszi, hogy nem engedem, hogy egyen. Ekkor leszáll a székről és inkább nem eszik órákig megsértődve...Mit tegyek?Ezt fogja csinálni a bölcsiben is? (egyébként szépen eszik már 7 hónapos kora óta, nem az, hogy tiszta dzsuva minden.) DE! Most meg úgy csinál,mint aki nem tudja használni a villát meg a kanalat...Szakértővel hiába beszélek, ugyanazt mondják, amit egyébként is csinálok..próbálom játékosan tanítani próbálom neki elmagyarázni, de nem enged semmit...úgy érzem nem vesz komolyan egyáltalán. volt már valaki hasonló helyzetben? Ha igen, hogyan oldottátok meg? Előre is köszönöm a válaszokat.
2016. nov. 15. 11:18
 1/4 anonim ***** válasza:

sokszor van a gyerekekben az, hogy csak akkor mer oldottan viselkedni, magát elengedni, ha anya is jelen van, ilyenkor bátran kiöntik, kiadják magukból a frusztrációikat, addig pedig csak belül szoronganak. ezért kaphat az anya drámát, amikor megérkezik, mert csak vele tud oldódni


tanács: olyan játékok, amelyben kiélheti a frusztrációit, levezetheti az indulatait, esetleg dobálós játék, vagy gyurma gyömöszölni, vagy hangosan dobolni valamin, stb vagy elterelés, nálunk pl sokat segít, ha textilpelust teszek a fejére, vagy az enyémre, vagy gyorsan kiszaladok sipákolva, hogy segítség xy mérgeeees, segítséééég :) erre mindig jön utánam mosolyogva :)meg hasonlók és egyből más lesz a hangulat és visszakerülünk a kerékvágásba


más jellegű nyűgösségnél, hisztinél nálunk a szeretet jön be. olyankor valahogy én nem tudok ideges lenni (ha épp nem kell rohanni,)hanem átmegyek törődős kedvesbe valamiért,magyarázom neki, hogy most dühös vagy, mert ez meg mert az, de tudod így meg úgy most ez van(pl mert tudom, fáradt vagy és olyankor óó minden baj van minden baaaj, tudja anya) és lesz majd máshogy is, stb vagy néha nekem vicces i, mert olyan cuki, amikor mérges, de rosszul esik neki, ha rajta mosolygok, így próbálom mindig legalább a pókerarcot felvenni.


tegnap este pl amikor azon hisztizett hogy nem aar kiságyban aludni és mutogatott a nagyágyra, elkezdtem viccesen utánozni én meg mutogattam az ő ágyára és ugyanúgy nyarvogtam mint ő, ebből is nevetés lett és bebújt a takarójához :)

2016. nov. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a tanácsodat általában szoktam ilyen "terelést" csinálni,beszokott vélni, de nem mindig. A textil pelusos öltet nagyon aranyos ki fogom próbálni. Talán ha többet lesz a kortársai között, akkor "ráébred" a dolgokra. Köszönöm:)
2016. nov. 15. 11:33
 3/4 A kérdező kommentje:
Elnézést a gépelési hibákért
2016. nov. 15. 11:34
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha kettesben vagytok, rá figyelsz..:-)) ezért 'hisztizik' ha vendégségben, vagy egyéb helyen vagytok..-anya figyelméért, szeretetéért..:-))

a bölcsiben nem fogja ezt csinálni, ott majd tartja magát, szépen megtanulja a szabályokat, és kész... de ha nem, ha kicsit problémásabb lesz, akkorse szabad büntetni, neked meg főleg nem..az legyen a nevelőnő dolga. :-)


Képzeld el, hogy mit érez egy ilyen pici gyerkőc? anya, a mindenség eltűnik egész napra, és otthagy..én iszonyatosan sajnálom, hogy beadtam bölcsibe, a bölcsi csak egy gyerekmegőrző, tisztelet a kivételnek..meg annyira kicsik 2 évesen még, hogy szinte fizikailag, lelkileg kikészülnek, ha heti 5x7-8-9 órát ottvannak..:-(

Egyébkéntmeg kezdődik a dackorszak, szóval pontosan azokat nem fogja csinálni, amivel tudja, hogy hatni tud rád..szóval ne légy ideges semmiért, és akkor csökken a hiszti is...:-)

2016. nov. 15. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!