Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek

A kérdés

A 7 éves húgom állandóan hisztizik. Mit csináljak, hogy leszokjon róla?

Csak úgy ok nélkűl elkezd bömbölni van hogy ő sem tudja mi a baja. Általában gyorsan abba hagyja de már elértük azt a szintet hogy minden órában elkezd hisztizni valami miatt. A léckéjét gyakran nem hajlandó megcsinálni. Eléggé feszült itthon a hangulat de csak nem ragad rá ennyire egy 7 évesre. Az idősebbik húgommal (12 éves) meg állandóan veszekednek. Nekem is mindig beszól még ha semmi oka sincs rá.

Mit csináljak vele hogy végre lenyugodjon és normálisan viselkedjen? El kéne vinni pszichológushoz?

Keress kérdéseket hasonló témákban: kistestvér, nyafogás, gyereknevelés, pszichológus

2016. ápr. 13. 20:53  Privát üzenet  

A válaszok

Neked semmit.

A szüleidnek kéne jobban odafigyelni az ilyen dolgokra és következetesebbnek lenni, illetve máshogy hozzáállni.

Csak az lesz hisztis gyerek, a dackorszak után, mivel a dackorszakból már egy 7 éves bizony kinőtt, akit hagynak, hogy hisztis legyen.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/3Időpont 2016. ápr. 13. 20:56 Privát üzenet
A szüleidnek kellene nevelési tanácsadóba vinni. Neked nem kell nevelni a testvéred.

A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/3Időpont 2016. ápr. 15. 11:39 Privát üzenet
Én neveltem a testvérem és olyan lett mint én. Amúgy amikor hisztizett olyan 6 évesen én akkor voltam 15 és teljes nyugalommal ki tudtam jelenteni, hogyha nem hagyja abba akkor belefolytom a WC-be. És voltak egyéb érdekes felvetéseim is. Sokat ordítoztam vele, és nagyon nagy volt az elvárás is otthon. Azt nem mondanám, hogy normális ember lett belőle, de nem hisztizett sokat.

A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/3Időpont 2016. ápr. 15. 21:35 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
7 éves fiam állandóan hisztizik, hogy velünk akar aludni, fél éjszaka, mit tegyek?
Van egy 10 hónapos lányom, de azt akarja, hogy állandóan cipeljem. Ha belerakom a járókába, kompba, babakocsiba, hisztizik, rugdos, meg tépi a hajamat. Hogy lehet erről...
4 éves gyerek. állandóan hisztizik, mit csináljak?
4 éves lányomat hogyan szoktathatnám le a hisztiről? Állandóan ezt csinálja, utcán, boltban, mindenhol. Oviba is hisztizik, amikor megyünk haza délután. Mit csináljak vele? Már...
6 éves fiammal nem bírok, állandóan hisztizik. Hatalmas hisztiket vág, ordít mint akit ölnek minden ok nélkül piti dolgok miatt. A tesókat piszkálja, és nekem nem akar szót...
3 éves fiam állandoan bög mindenen hisztizik! Hogy szoktasam le?

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a Problémás gyerekek rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!