Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mennyi idő után engednétek...

Mennyi idő után engednétek gyermeketeket, hogy a "férjetek" az új nőjéhez vigye?

Figyelt kérdés
A férjem megcsalt, 3 hónapja élünk külön, ő 1 hónapja költözött a nőjéhez.Oda nem engedem a fiam, s azt sem, hogy bemutassa a nőnek.6 éves, s mióta ez történt, hol székletvisszatartással, hol bekakálással küzd.Már kértem időpontot nevtanba.A férjem egyre jobban erőlteti, hogy vinné a gyereket a nőhöz.Válófélben vagyunk.
2016. nov. 19. 22:16
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
41%

4-es vagyok és nem értek egyet azzal, hogy az anya rossz hozzáállása a baj.

Anyámról ma se tudok sok jót elmondani, rengeteg hibát követett el, de se apámat se a családját soha nem szídta nekünk (van egy testvérem is), legalábbis amíg nagykorú lettem, addig biztosan nem.


És lehet hogy a jogrendszer ilyen, de undorító a szülők jogaival dobálózni, a gyerek meg szívjon csak. Mi van az ő jogaival??! Pl. hogy nyugodt, biztonságos és szeretetteljes légkörben nőhessen fel.

A váláskor épp ez a talaj csúszik ki nekik totálisan a lábuk alól. Apa-anya egysége a gyerek számára elválaszthatatlan.

És azt még beveszi valahogyan a kis gyomruk, hogy ezentúl külön laknak, de "mindenki ugyanúgy szereti őt", de ki a fene az a másik?!...

Ehhez idő kell!

Még a kistestvér érkezésekor is gyakori, hogy a gyerekek "visszafejlődést" mutatnak átmenetileg, pedig az sokkal kisebb trauma. Miért lenne az anya hibája, hogy bekakil szegény... :(


És az is fontos, hogy a gyerekek lelki alkata sem egyforma, de mindegyiket egyformán megviseli, maximum máskor és máshogy jön elő.


Válás=szívás, de mindenkinek. (Előbb utóbb még anbak is, aki látszólag "gondtalanul" lelépett egy másikkal.)


És persze fel lehet ebből állni, mind a szülnek, mind a gyereknek (nekem speckó 10 évembe telt kb.), de ne várjuk már el se anyukától, hogy "szuperkiegyensúlyozott" legyen, a gyerektől meg főleg ne...

2016. nov. 20. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
53%
szerinted ha itt fröcsög és tiltani akar jogtalanul, vajon milyen a hozzáállása?
2016. nov. 20. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Annak ellenére, hogy engem is elhagytak (korábban leírtam ide, hogy milyen körülmények között), szerintem az anya hozzáállása nagyban befolyásolja, hogy a gyereknek hogyan jön le a dolog. Főleg, hogy az övé már annyira nem kicsi, tehát megérti, amit mondanak neki.

A szeretetteljes légkör alatt ugye nem azt érted, hogy az apjához nem mehet el? Mert akkor ez önmagában egy ellentét. Hogyan lehet egy olyan közeg szeretetteljes, ahol az anya annyira nem bír "kibékülni" a helyzettel, hogy elengedje a gyereket az apjához.

Mondom, én teljesen megértem az anyát. De azért gondolni kellene arra, hogy mi a legjobb a gyereknek, és nem azt mondani, hogy ez a legjobb, mert valószínűleg nem.

Azért nem élhet együtt az apja az anyjával, mert ő van. Sajnos, ez van. És az a szomorú helyzet, hogy ma ez már tényleg nem egyedi, úgy is mondhatnánk, hogy egy teljesen természetes helyzet. Ezt kell vele megértetni, és nem hatalmi harcokba belemenni.

2016. nov. 20. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Akkor akik itt a fėrjem jogait hangoztatjåk, kėrdėseim:

Miėrt nem akarja elvinni 2 hetente egėsz hėtvėgėre a gyerekėt?

Miėrt mond le låthatåsokat, mert a nővel ėpp programja van?

Miėrt elėg neki a heti egy dėlelőtt?Akkor is van, hogy visszahozza hamarabb, mert nem tud mit kezdeni vele?

Miėrt a telefonjåt nyomogatja låthatåskor, a gyerek meg sīrva panaszolja, hogy apa nem jåtszott vele?

A gyereknek ės nekem kellett költözni, ovit våltani.Ez is nagy våltozås egy kisgyereknek.A gyerekünk mėg mindig emlegeti, apa hogyan üvöltözött velem.

De ėrtem az apai jogok...mindenekelőtt.

2016. nov. 20. 09:53
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
Szeretetteljes légkör alatt az apa-anya közötti kiegyensúlyozott kapcsolatot értem, ami elváltaknál értelem szerűen nincs...(És itt nem azt értem, hogy soha nincs egy vita, hanem hogy alapvetően szetetik egymást, és a problémáikat megoldják közösen.)
2016. nov. 20. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
31%

"Aki meg azt īrta, ilyen nő...miėrt, milyen nő vagyok?! "

Egy válás nemcsak egyik fél hibája. Nem csalt volna meg a férjed, ha normális nő vagy a számára. Nekem manipulatív, birtokló, sz@rkeverő nőnek tűnsz. Nem irigylem a fiadat. Pontosabban a fiatokat. Mert mint írtam egy gyerek nem egyedül a nőé. Ezt elfelejtik sokan. Nem idegeskedne a gyerek annyit, ha nem hinné, hogy bűn az apjához mennie. Szerintem miattad stresszel. Belebeszélsz minden hülyeséget és uszítod az új nő ellen. Teljesen felháborító a kérdésed is. Mennyi idő után engednéd a fiadat. Illetve nem adod oda az apának.

2016. nov. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

Adnåm, azt mondta nem kell.Mert nem tudnak hėtvėgėn bulizni.Addig sem kellett, amīg nem lakhatott a nőnėl.Addig sem akarta elvinni.

De låtom utolsô, te vagy tele gyűlölettel, ės mėg a szövegėrtės sem megy.

2016. nov. 20. 13:16
 18/23 anonim ***** válasza:
62%
Lehet, hogy van joga a férjednek látnia a gyerekét, de neked meg van jogod megtiltani neki, hogy idegen nőknek bemutassa! Miért csalt meg, és akkor akármikor láthatná!
2016. nov. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Miért csalt meg? Megcsaltad őt? Vagy gonoszkodtál vele? vagy egyszerűen rossz férfit választottál?
2016. nov. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

Beszėltem ma gyerekpszicholôgussal, vizsgålat nėlkül is azt javasolta, hogy egyelőre szokja meg, hogy nincs jelen minden nap az ėletėben az apja, szokja az ûj otthonåt, ûj ôvodåt.Egyelőre nem kell mėg egy traumåval terhelni, hogy apa måsik nővel van.

Az utolsô kėrdėsekre vålaszolva, a fėrjem ûgy döntött, ėlvezni akarja mėg az ėletet, bulizni stb.

2016. nov. 21. 18:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!