Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők, ti hány évesen engedné...

Szülők, ti hány évesen engednétek el a gyermeketeket otthonról engedély nélkül? Hány éves kortól nem szóltok bele, hogy hova, mikor, kivel mehet?

Figyelt kérdés
Persze nem külföldre vagy másik városba menésre gondolok, hanem itthon a városban. Barátnőknél alvás,házi bulik,szórakozóhelyekre járás stb.

2015. jún. 9. 17:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
67%

a férjem 34 éves, de nem engedem úgy el itthonról, hogy nem mondja meg hova megy és mikor jön...ez a minimum, ha bármi történik vele, hol keressem?? tehát olyan, hogy a gyerekem engedély nélkül elmegy, nem mondja hova, és hogy mikor jön, olyan nem fordulhat alapjáraton elő sem 10, sem 15, sem 22 évesen, míg velem lakik.

Az persze más tészta, ha megtagadja a választ :)

2015. jún. 9. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
70%
Ilyen nincs, hogy egy család egy tagja úgy megy el itthonról, hogy ne tudjuk, hogy hova megy, mikor,és kivel. Felnőttek sem, gyerekek sem. Szóval akkor lehet valaki ennyire szabad, ha fogja magát és elköltözik. Mi tudni szeretjük, merre a család.
2015. jún. 9. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
95%
Egyetértek az előzővel. bocs de már a kérdésben te magad is megfogalmazod "engednéd el engedély nélkül". Vagy elengedem és ebbe belefér, hogy elmegy a barátaival a városba fagyizni suli után, de még ha pontos utitervet nem tudok is, tududom, hogy kivel ment el, és hol keressem és akkor elengedtem. Vagy engedély nélkül ment el, és akkor nem tudok róla, és az egsy más tészta, aminek következménye van.
2015. jún. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
91%
Amikor én voltam tini elengedtek anyuék szinte bárhova de mindig tudniuk kellett, hogy kivel hova megyek és mikor érek haza. Szerintem ez alap együtt lakó családtagoknál, a férjemet is szeretem tudni, hogy hova megy és mikor várható. Nem azért mert nem bízok benne vagy zaklatni akarom hanem ha bármi baj van tudjam már hol-merre kell keresni, illetve mikortól kéne aggódnom ha még nem ért haza. Ha már elköltöztél otthonról az más tészta de amíg ott laksz a szüleidnél és felelősséggel tartoznak érted addig igenis te meg annyival tartozol nekik, hogy tudják kivel és hol vagy, mikorra várjanak haza.
2015. jún. 9. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Nem úgy gondoltam, hogy bejelentés nélkül megy el otthonról, hanem hogy odajön és azt mondja, hogy ő most el megy a barátnőjéhez vagy ma ott alszik a barátnőjénél. Erre gondoltam. Szóval, hogy hány éves kortól engednétek meg neki, hogy úgy menjen el otthonról, hogy ő elszeretne menni és nem az hogy napig várnia kell az engedélyetekre. Remélem most már érthetőbb mi az amire kíváncsi vagyok :)
2015. jún. 9. 17:38
 6/15 anonim ***** válasza:
engem 18 éves koromtól kezdve engedtek el így, de előtte meg túl nagy volt a szigor, úgyhogy meg is lett a böjtje párszor
2015. jún. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
62%
18 után, és ha magának finanszírozza.
2015. jún. 10. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

16 éves koromban én már csak mondtam, hogy mennék ide meg oda, ha úgy állunk kérnék buszra pénzt.

Mondjuk nekem akkorra viszonylag komoly tinédzser kapcsolatom volt, és nem voltam megbízhatatlan... Sosem adtam okot a bizalmatlanságra.

2015. jún. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Én 15-16 éves koromtól általában mondtam a szüleimnek, hogy mennék x helyre. Ha nem volt más program, akkor alapból nem szóltak bele. Ha pénz is kellett az adott programhoz, akkor ha tudtak adtak, ha nem, akkor nem, és ennek függvényében döntöttem el, így is akarok-e menni. Ha csak a parkban ücsörögni mentünk, akkor persze nem volt ellene kifogásuk.

Természetesen nem pökhendin kijelentettem, hogy márpedig megyek, hanem elmondtam, mit szeretnék, és megvártam, kifogásolják-e.

Természetesen azt megmondták, mikorra menjek haza, de sokszor aludtam ott valamelyik barátnőmnél, ezzel sem volt semmi gondjuk.

Már 19 leszek lassan, de mindig elmondom, hová megyek, mikor jövök.

2015. jún. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Elmegyek éjszaka, bulizni, máshol aludni 15-16 éves koromtól volt engedett. Szóltam előre, mondták hogy ok.
2015. jún. 10. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!