Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Miért bántja a kiskutyát?

Miért bántja a kiskutyát?

Figyelt kérdés

2,5 évesem minden alkalmat megragad, hogy bántsa a 10 hetes kiskutyát, de nem tudom miért. Egyik állatot sem bántja, de ezt a kis árvát mindig, ha fél percre nem nézek oda, már csapkodja, próbálja megrugni. 100x rászoltam már. K int van a kutya, szóval csak akkor van vele ha kint vagyunk.

Mit tehetek? Félek ha nagyobb lesz meg fogja harapni :(



2016. dec. 11. 12:25
1 2 3 4 5 6 7
 11/62 anonim ***** válasza:
31%

Nálunk kutya, macska ki van "b.szva"! Amit kölyökként megengedsz neki azt később is akarja majd, következetesen kell az állatot is nevelni, nem csak a gyereket. Itt nem szokás beengedni a házba, régen sem volt szokás mégse volt ebből probléma. Nem a fűben sárban, vagy járdán, ház tövében kell fedetlenül fagyoskodnia.. a garázsajtó fel van nyitva, ott van a kutyaház plédekkel kibélelve és ennyi.

Masztiff, amíg kölyök és játékos nem fog a gyerekben kárt tenni, de nem marad mindig az. Eltudom képzelni mit jelent nálad az hogy rászólok.. "jajj Pistikém hát ne rúgd már azt a szegény kutyát, mert fáj neki" Nem tudom mi a francnak nektek kutya ha még a gyerekeddel sem tudsz határozott lenni! Ráordítasz és ha nem hagyja abba beviszed, vége a kinti játszásnak. Ha legközelebb is csinálja megint ráordítasz és ha nem hagyja abba rácsapsz egy anyait, semmi baja nem lesz, max meglesz nevelve ami igencsak ritka manapság.

2016. dec. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/62 A kérdező kommentje:

Megbüntetem ha úgy viselkedik, abban viszont nem hiszsk, hogy erőszakra-erőszak a megoldás. De tényleg inkább arra lennél kiváncsi, hogy miért csak a mi kutyánkkal ilyen?

Ha beszél róla azt mondja szereti. Ők választották a kutyát.

Veszi ki a tejet a hűtőből, hogy adjunk a kiskutyának. De amikor kiérünk már megzakkan. A másik két gyerek simogatta, ő meg rácsapott. Már menekül előle, szegény.

2016. dec. 11. 15:20
 13/62 anonim ***** válasza:
58%

Nem csapunk a gyerekre, teljesen igaz, de a kutyára sem.


Remélem nem azért csapkodja, mert tőletek így látta.


Esetleg amit el tudok képzelni a féltékenység lehet. Minden alkalommal, mikor kimentek a kutyához, meg kell vele ígértetni, hogy nem bántja. Ha kiementek és a gyerek rosszul reagál a kutyára, látványosan sajnálni kell a kutyát, és éreztetni a gyerekkel, hogy rosszat tett. Elmondani, hogy mennyire fáj ez a kutyának és milyeb szomorú. A kutyát simogasd ilyenkor, ne a gyerekhez érj hozzá. Kérdezd meg, hogy érti e, hogy a kutya szomorú és fáj neki. Aztán kérdezd meg, hogy milyen érzés, hogy a kutya azért szomorú, amiért bántotta. Aztán ha már elég pocsékul érzi magát a gyerek, hívd oda, és kérdezd meg, hogy tudja e mit kell csinálni, hogy a kutya jól érezze magát. Dicsérd meg, ha megsimogatta. Ne hagyd őket kettesben.


Másik lehetséges ok. Csak akkor figyeltek rá, ha a kutyát bántja. Több figyelemre van szüksége, kutya nélkül játssz vele.


Harmadik lehetséges ok. Új helyzet, érzetessétek vele, hogy ő a fontosabb, néha hagyjátok figyelmen kívül a kutyát, ha mindketten ott vannak. Ez a kutyának is jót tesz, érezni fogja a helyzetét a falkában. Ha kint vagytok ne a kutya legyen a központ.


Negyedik ok. Csak simogatott eddig kutyát, gőze nincs, hogy mit lehet vele kezdeni. Labdadobás, parancsok, frizbi, mutassátok meg, mit lehet a kutyával kezdeni.


Ötödik ok. Azthiszi a kutya a játékával bántja(harapdálás, ugrálás) és igy védi magát a gyerek, mert nincs más eszköze, hogy lerázza a kölyökkutyát.


Tanítsátok meg a gyereket és a kutyát is viselkedni, hogy megértsék, milyen szerepet töltenek be a családban.

2016. dec. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/62 anonim ***** válasza:
24%

Nem lehet, hogy fél tőle? Ő megy a kutya után, hogy bántsa, vagy csak akkor bántja ha az odamegy hozzá?


A félelmed egyébként jogos, én csak játékból húzgáltam a kutyánk fülét, pedig ezerszer szóltak, hogy nem szereti. Egy darabig tűrte (gondolom kíváncsi voltam meddig) aztán megkapott. De jól megkegyeztem egy életre, hogy a kutya fülét nem piszkáljuk, mert tényleg nem szereti.

2016. dec. 11. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/62 A kérdező kommentje:

Nem ugrál rá a kutya.

A másik két gyerek dobálja neki a labdát. De most is bent van a kutya a helyén (bemenekült szegény) és Ők hárman játszanak. Nagyon anyás most az biztos, alig tudom letenni, egész nap ölbe lenne.

2hónapja született meg a húgi, de kb 3,5 hónapja ilyen ölbaba.

Ezt el is tudnám fogadni, hogy féltékeny lenne, de miért csak a mi liskutyánkra? Ezt nem értjük.

2016. dec. 11. 15:56
 16/62 A kérdező kommentje:
Ő szalad a kutya után. A kutya meg mostmár menekül előle.
2016. dec. 11. 15:57
 17/62 anonim ***** válasza:
93%

Jahh hát akkor valószínűleg a húgi miatt van. Féltékeny a kishúgára és a kutyán vezeti le, mert ő a másik a családban aki még kisebb nála.


Szerintem sok ez neki, hogy új kutya meg új tesó is egyben.

2016. dec. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/62 anonim ***** válasza:
38%
Hülyeség, hogy sokak szerint nem való kutya ekkora gyerek mellé. Érdekes módon a normálisan nevelt gyerekek tudnak bánni 1-2 évesen is vele. Egy akaratos hisztigéptől persze nem lehet mást várni.
2016. dec. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/62 A kérdező kommentje:
Akkor megfogja szokni, szerinted?
2016. dec. 11. 16:04
 20/62 anonim ***** válasza:
95%

1. 10 hetes kutyát nem szabad kint tartani, főleg ilyen hidegben nem! Majd később ki lehet szoktatni ha mindenáron akarod, de most veletek a helye legalább ezen a télen BENT!

2. Újszülött mellé nem ajánlatos kölyök kutya.

3. TEJET A KUTYÁNAK TILOS! Főleg ilyen kicsinek, megfosathatja amibe könnyen belepusztul.

4. Neveld meg a gyereked.

2016. dec. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!