Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Miért bántja a kiskutyát?

Miért bántja a kiskutyát?

Figyelt kérdés

2,5 évesem minden alkalmat megragad, hogy bántsa a 10 hetes kiskutyát, de nem tudom miért. Egyik állatot sem bántja, de ezt a kis árvát mindig, ha fél percre nem nézek oda, már csapkodja, próbálja megrugni. 100x rászoltam már. K int van a kutya, szóval csak akkor van vele ha kint vagyunk.

Mit tehetek? Félek ha nagyobb lesz meg fogja harapni :(



2016. dec. 11. 12:25
1 2 3 4 5 6 7
 31/62 A kérdező kommentje:

Írtam, hogy fűtött helyen van :)

Ha nem olvasod el arról nem tehetek :)

És igazából a többire is válaszoltam már :)

2016. dec. 12. 05:22
 32/62 anonim ***** válasza:
76%
Nem az a baj, hogy hidegben vagy melegben van, hanem hogy KISBABA KUTYA, hozzá kéne szoknia a családhoz, nem maradhat ennyit egyedül mikor nemrég szakadt el az anyjától, egy kisbabát se hagysz egyedül hanem mellette vagy! Ne kínozd szegényt, egy kiskutyának a falkája mellett a helye, hogy érezze a biztonságot! Nem mellesleg ennyi kölyök mellett hogyan jut idő a kutya napi szintű sétájára, fárasztására? Vagy gondolod ha kétszer kimenetek, megrugdossa a gyerek az elég? Vidd be magatok mellé, hogy a családjával lehessen!
2016. dec. 12. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/62 anonim ***** válasza:
83%

Gondolod, hogy sétáltatják a kutyát? Tuti hogy nem. Tényleg a házban lenne a helye, de akkor meg folyamatosan tudná terrorizálni a gyerek, szóval nem is tudom eldönteni melyik a rosszabb szerencsétlen állatnak...

Mikor megnő, akkor meg gondolom kennelbe zárják, nehogy a kis babucika közelébe mehessen (főleg ha a kutya nevelésével is olyan sikeresek lesznek, mint a gyerekével) aztán ott élheti le a kutya az életét.

2016. dec. 12. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/62 anonim ***** válasza:
13%
Aki azt tanácsolja, hogy üsse meg a gyereket, az kapott a szüleitől? Mert én eleget kaptam ahhoz, hogy rájöjjek, hogy pocsék dolog, és a szülők a pillanatnyi idegbajukat vezetik le így. A szüleimmel nem túl jó a kapcsolatom és a mai napig emlékszem a sok igazságtalan megalázó pofonra, meg a ne a fejét üsd kiáltásokra. Nem azért, mert fájt, hanem mert megalázó ès igazságtalan.
2016. dec. 12. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/62 anonim ***** válasza:
79%
Nem a legjobb módszer, de látszik, hogy a kölyke túl retardált, hogy felfogja ha szépen mondják neki.
2016. dec. 12. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/62 A kérdező kommentje:
Egy 2,5 éves gyerekről beszélsz!!!!
2016. dec. 12. 08:30
 37/62 A kérdező kommentje:
De már látom, hogy valaki kitett a kutyás topikba egy kerdest a tenyésztőnkről. Aki amúgy itt lakik nem messze. Az Ő tanácsaira csináltuk meg a helyét. Itt (ahol élünk) sehol nincs bent a házban a kutya.
2016. dec. 12. 08:36
 38/62 anonim ***** válasza:
73%
Egy dolog, hogy melegben van. Kettő az, hogy a kutya társas lény. FALKÁJA VAN. A falka pedig legtöbbször együtt van. Nem az van, hogy napi 2 órát van falkában és akkor is bántja a neveletlen kölyköd. Tedd már ki a város közepére a gyereked és naponta 2 órát látogasd meg. Egy 10 hetes kutya 2,5 hónapos. Hogyha 1 évet veszünk kutyáknál felnőtt kornak, akkor nem sokkal több, mint a kölyköd. Nem tudom milyen pocsék tenyésztőtől vetted...
2016. dec. 12. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/62 anonim ***** válasza:
89%

"Aki azt tanácsolja, hogy üsse meg a gyereket, az kapott a szüleitől?"


Na álljunk meg egy percre! Itt nem arról van továbbra sem szó, hogy verje agyon, főleg nem ok nélkül, de te most kiforgatod a dolgot, mert téged úton-útfélen vertek.


Kérlek, igen, volt, hogy kaptam, pl. mikor filccel összefirkáltam a falat, meg mikor elkezdtem kitépkedni a könyvből a lapokat, és képzeld, szerintem meg is érdemeltem, egyébként meg nem is emlékszem rá, mert kb 3 éves lehettem. Annyira kicsi korára meg nem is nagyon emlékszik az ember. És igen, volt, hogy nagyobbként is kaptam, nyilván szelektál mindenki, és ha nem volt jogos, akkor arra jobban emlékszik. Én szerintem olyan 2évente kaptam nyaklevest, de akkor tuti tettem érte. És hű de mély nyomot sem hagyott.

2016. dec. 12. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/62 anonim ***** válasza:
89%
Azt, hogy hogy neveled a gyereket, nem szólok bele, bár tőlem kapna sallert, de egy ősanyát általában nem lehet meggyőzni. Amire en reagálnék, az az, hogy mit számít neked, hogy nem szokás a környéketeken benn tartani? Nálunk sem, mégis mindkét kutyánk benn van (50 és 25 kg). Pont tojok arra, hogy mások mit gondolnak. Terhes vagyok, ha meglesz a gyerek, akkor sem lesznek kicsapva a kertbe. Nekem ők is a gyerekeim. Több helyen latom ezt a "felénk nem divatot".... Ki nem tojja le, hogy mások hogy cseszik el a kutya életét?
2016. dec. 12. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!