Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Miért bántja a kiskutyát?

Miért bántja a kiskutyát?

Figyelt kérdés

2,5 évesem minden alkalmat megragad, hogy bántsa a 10 hetes kiskutyát, de nem tudom miért. Egyik állatot sem bántja, de ezt a kis árvát mindig, ha fél percre nem nézek oda, már csapkodja, próbálja megrugni. 100x rászoltam már. K int van a kutya, szóval csak akkor van vele ha kint vagyunk.

Mit tehetek? Félek ha nagyobb lesz meg fogja harapni :(



2016. dec. 11. 12:25
1 2 3 4 5 6 7
 51/62 A kérdező kommentje:

A kutyát nem ütjük a 2 évest igen. ..

Ész :)

2016. dec. 13. 09:32
 52/62 anonim ***** válasza:
97%

Mert az aztán "ész", hogy a kutya szenved amiatt, hogy a gyerekedet nem tudod leállítani. És képzeld, a kutyának is lehet néha nevelő célzattal "pofont" adni. Csak a szent gyereknek nem...

Sikerült amúgy megnevelni a gyereket, vagy még mindig üti-veri a kutyát?

2016. dec. 13. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/62 A kérdező kommentje:
Már nem érdekli a kutya. Minden csoda 3 napig tart.
2016. dec. 13. 09:50
 54/62 anonim ***** válasza:
76%

Nálunk is történt ilyen.

Két és fél éves volt a bátyám mikor, mikor a nővérem megszületett.

Akkor lehetett még kölyök a Lady, a skót juhász.

Bátyám jópárszor gyötörte, míg nagyim meg nem emelte a hajánál fogva, úgy ahogy ő a kutyával tette.

De Lady nem felejtett.

Mikor kölykei lettek, és a bátyám meg akarta nézni őket, beleharapott a kezébe. Eltelt 30év és még mindig látszik, ráadásul a gyűrűs és a kisujja nem működik rendesen.

2016. dec. 16. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/62 anonim ***** válasza:
95%
Az utolsónak a története tökéletes példa! .... Engem nagyon sok állat nevelt már meg és mind nagyon hasznosnak bizonyult! Nem bántottam, vagy szekáltam őket, de a komondorunk például nem akarta, hogy megpusziljam az orrát, hát 15 centiről a képembe vicsorgott és morgott, holott ő jött oda hozzám, hogy simogassam meg, de csak úgy, ahogy ő gondolta. :D Konkrétan 3 éves voltam - kristálytisztán emlékszem a sztorira -, mikor nagyon tetszett a német juhászunk farka és minden áron meg akartam tapintani. A szüleim addig mondták, hogy nem szabad, amíg egyszer a kutya hátra nem fordult és a fejével ellökött. Bevertem a fejemet, szaladtam sírva, hüppögve, hogy a "Kicsi, a Kicsi..." Megkérdezték, hogy megfogtam-e a farkát, mondtam, hogy meg, megkérdezték, hogy megharapott-e, mondtam, hogy igen (holott nem is), mire az volt a válasz, hogy ugye, hogy mondtuk, hogy nem szabad megfogni a Kicsi farkát! És folyt tovább az élet!... (Aztán órákkal később kihallgattak, amint a Kicsivel szemben ültem, fogtam a mancsát, mert nagy pacsis volt az öreg, simogattam a nyaka oldalát - mert ülve csak azt értem el - és elcsukló hangon esedeztem a bocsánatáért, mert azt mondtam, hogy megharapott, pedig nem is, meg azért, hogy megfogtam a farkát, pedig ő azt nem szereti. Majd elérzékenyülve jöttek a felnőttek megmenteni, hogy ne sírjak, a Kicsi nem haragszik! :D ) De azt nem tűrte volna egyik családtagom sem, hogy bántsak egy állatot, mert nekem úgy tetszik! Még egy pókot sem volt szabad eltaposnom - nem is volt rá ingerenciám! Ja, és fél éves koromtól kezdve volt a lakásban macska, akit annyira szerettem, hogy néha elbőgtem magam az örömtől, ha megláttam. A családi sztorikból tudom, hogy képes voltam mindenki döbbenetére másfél évesen fél napokat tölteni azzal, hogy lassan, guggolva, két méterről követtem a macskát és ciccegtem neki, mert tudtam, hogy nem szabad erőltetni, majd odajön hozzám a Gizi, ha akar!.... De nem lehet mindenki kulturált emberi lény, mint amilyen a családom és én vagyunk!...
2016. dec. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/62 anonim ***** válasza:
26%
te tuti nem vagy normalis. egy ilyen hulye kolyok melle mastiffot venni, na azt hiszem kicsit nagyobb lesz megtanitja rendre a kolykodet.
2016. dec. 25. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/62 anonim válasza:
0%
Jézusom, mennyi beteg ember van, nem csoda, hogy olyan eltorzult ez a társadalom meg ez a világ, amilyen. Az egyik válasznál volt egy felsorolás, ahol a 4. pont volt a neveld meg a gyereket. 5. Lehetne a dobd ki/verd meg a gyereket, mert hozzá mert érni a szent kutyához... Gratulálok, hogy is egyesek szerint a gyereket kellene agyonverni, a meg majd harapós kutyát bevinni a lakásba 10 hetesen egy újszülött mellé, hogy minden összef*sson de higiénikus. Minden esetre örüljetek, hogy nem velem találkoztatok össze, ha valaki az én gyerekemre merne kezet emelni egy hülye állat miatt, addig élne...
2017. jan. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/62 anonim válasza:
0%
Ja a pókos válaszolónak... Én kiskorom óta PÁNIKSZERŰEN rettegek mindenféle póktól, ha a közelemben van, én kérek meg valakit, hogy verje agyon, mert nem merek a közelébe menni, annyira félek. Most elképzeltem, hogy valaki azt mondja nem mert szegény pók, inkább dögölj meg szívinfarktusban Böske :D Ezzel csak azt akartam érzékeltetni, micsoda egy csodás értéktorzult világban élünk...
2017. jan. 1. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/62 anonim válasza:
Ha bántja, meg is érdemli, hogy megharapja. Sőt... ;)
2017. jan. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/62 anonim ***** válasza:
#57, mert ha egy gyerek hányja-fossa tele a lakást az sokkal higiénikusabb :'D neked se legyen soha állatod...
2017. jan. 7. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!