Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mi a véleményed erről? (pofon...

Mi a véleményed erről? (pofon a gyereknek)

Figyelt kérdés

Egy nagyobb gyereknek ha a szép szó és a büntetés sem használ, olykor egy pofonnal helyre lehet billenteni az agyát. (nem arra gondolok, hogy ettől érteni fogja a matekot vagy véletlenül kárt csinál, hanem pl mikor hisztizik és a szép szó meg a figyelmen kívül hagyás nem ér semmit.)


Néha elgondolkodom mikor egy gyerek úgy beszél az anyjával az utcán mint egy utolsó ...-val akkor miért nem vágja szájon az édesanya? vagy mikor egy gyerek a bevásárló központban földhöz vágja magát és vörös fejjel ordít, hogy neki nem elég x játék+csoki hanem ez meg az kell és még a szüleit is rángatja, azok meg bambán néznek ki a fejükből. Az ilyen gyerekeknek egy anyai/apai pofon azonnal véget vetne a hisztinek és társainak.

Miért estek át az emberek ennyire a ló túlsó felére?

Nem a gyerek megalázását és ütlegelését dícsérem, de visszagondolva anno igen is mi is megérdemeltünk 1 pofont, vagy a fenekünkre csaptak mikor már a szép szó és a bünti nem ért semmit, nem ért tudtuk, hogy itt a határ ennél nem megyünk tovább. És nem rettegtünk hogy megint kikapunk csak tudtuk, hogy ha erélyesebben szóltak ránk, akkor bizony ideje lesz visszavenni.



2016. dec. 16. 15:44
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
75%

véletlen elküldtem

szóval, nem az a cél, hogy ezzel neveljen vagy féljen, de igen is van olyan szituáció, mikor már én érzem úgy, hogy szájon kéne vágni egy gyereket...

2016. dec. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
82%

Nem vagyok híve a verésnek!!!

De azt sem fogadom el, hogy az a gyerek fél és retteg a szülőjétől, aki nevelő célzattal RITKÁN kap egy pofont. Régen mondhatnám természetes dolog volt, a neveléshez tartozott egy-egy atyai tasli. Sok idős ember (köztük orvosok, írók) mesélik, hogy bizony kaptak, ha megérdemelték. Így váltak tisztességes emberré. Tisztelték a szüleiket, tanáraikat, az idősebbeket. Nem félelemből, hanem mert tudták hol a helyük. (Érdekes módon az iskolákban is nagyobb volt a fegyelem. Vajon miért? Apukám mesélte, hogy ha az iskolában kapott egy körmöst, esze ágában sem volt otthon panaszt tenni a tanárra, mart az apjától kapta volna a másikat, mert nem viselkedett rendesen az iskolában. Ma meg még a beírást sem hagyja szó nélkül sok szülő, alapból a tanár a hülye...)

2016. dec. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
93%
Néha kellhet egy pofon. Nem lesz tőle baja. A mai világba főleg! Az se lesz jobb ha ő pofoz meg 16 évesen ha rákérdezel mi az a fehér por a táskájában. Jobb most mint később sírni hogy mi vezetett oda..... Kell!! Szörnyű de szükségszerű. Mert nem a gyereknek fáj jobban hanem a szülőnek aki adja ezt mind tudjuk.
2016. dec. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:
egyetértek!
2016. dec. 18. 00:06
 15/26 anonim ***** válasza:
91%

Egyetértek az írásoddal.

Egy-egy jól elhelyezett pofon, vagy fenékre/kézre csapás bizony el kell. Viszont az is igaz, hogy ahhoz hogy a gyerek ide jusson, hogy ennyire nem hat rá semmi, már a szülőnek is van egy kis hibája.


Minket sem ütöttek vertek, mégis tudtuk, hol a határ. Egyedül a kamaszkori lázadáskor volt az, amikor tényleg jól jött az az 1-2 pofon. És lám itt vagyunk. Nem szenvedtem se lelki sérülést, se semmit.

Igaz, hogy nem esett jól, és volt egy-egy olyan eset kiskoromban ami még mindig fájó emlék [bár azt nem a szüleim csinálták] de ettől függetlenül józan elméjű felnőtt lettem.


Nem tudom miért, de a nálam 10-15 évvel fiatalabbaknál nincs meg az aranyközépút. Vagy tiltják és terrorizálják, vagy le se szrják. Nagyon kevés esetben van meg az egyensúly. Szerintem itt ezen van a lényeg.

2016. dec. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
Én is úgy gondolom, hogy néha 1-1- jól elhelyezett pofon, vagy kézre/fenékre csapás nem árthat. De amikor megtörténik, mindig nagyon rosszul érzem magam tőle, hiszen olyat teszek a gyerekkel, amit én nem tűrnék el. Amit ha velem tenne a párom, azonnal összepakolnék és otthagynám. De a gyereknek nincs választási lehetősége.
2016. dec. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem teljesen rendben van egy pofon, vagy kézre ütés, esetleg egy gatyakiporolás! Kicsiknek persze csak és kizárólag icipici legyintések, de azt nagyon komoly tekintetnek kell kísérnie és nagyon nagy verbális hűhónak "Úgy elverlek, mint a kétfenekű dobot!", "Irgum-burgum!", meg ehhez hasonlók (nálunk a hívószó annak idején az volt anyu részéről, hogy "Elég legyen, mert előveszem a FAKANALAT" XD ) mert ugye nem az a lényege, hogy bántsuk a gyereket, hanem az, hogy tudja, hogy mi a "legnagyobb büntetés" és lehessen azt mondani, hogy "Ne feleselj, mert előveszem a fakanalat!"... és nem kell különösebb magyarázkodás, meg kommentár, ha gátat akar szabni az ember a gyerek randalírozásának, csak mondani a megfelelő mondatot. Persze később el lehet magyarázni neki, hogy miért nem helyes hisztériás rohamot produkálni a boltban, de a boltban viszont nem kell magyarázkodni neki, csak kiadni a parancsot. :D (Amikor a gyerek szalad az úttest felé, akkor sem kezdesz el magyarázkodni, hogy "Kicsi fiam, állj meg, ne szaladj, mert elüt az autó és anya nagyon fog sírni", helyette megállítod egy szigorú "ÁLLJ!"-jal, és majd csak aztán meséled el, hogy miért volt helytelen! :D Hát nem?! :) )

Én soha nem féltem anyutól, pedig ő osztogatta a pofonokat, meg a nyakasokat, cserébe apámtól, aki soha nem ütött meg egyenesen rettegtem! Bármit csináltam, lelki terror volt a büntetés. Mondok egy példát: Kérdezte az 5 éves tőlem, hogy mit beszéltünk anyuval reggel. Én mondtam, hogy semmi érdekeset. Mire apám, "Hazudsz!!!" Nem, mondtam, csak füllentettem! "Nem! Te hazudtál nekem! A saját apádnak! Mi lesz a következő?! Leszúrsz álmomban?!"..... Folyamatosan azt kívántam, hogy inkább vert volna el, mint a szódás a lovát, minthogy így bántson... Ezt viszont majdnem mindenki megcsinálja kicsiben a gyerekével ("Légy jó kislány anya kedvéért!", "Nem!", "Miért nem? Nem akarod, hogy anya boldog legyen?!") .... Szóval érted! Sokkal emberségesebb egy nyakleves - tényleg indokolt esetben, ráijesztéses jelleggel -, mint az utóbb említett zsarolás és érzelmi sokkban tartás! Nekem legalább is ez a véleményem! :)

2016. dec. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
köszönöm én is teljesen így gondolom!
2016. dec. 23. 21:13
 19/26 anonim ***** válasza:
100%
Semmiképp ezelőtt 10 éve a legnagyobb lányomanál néha elcsattant 1 pofon mert én anno fakanálal kaptam ,sőt anyukám megrugdosott kitépte a hajam stb, sajnos ez nekem én mint 20 on éves anyuka ez úgymond természetes volt hogy 1-1 kisebb pofobt adtam a gyereknek ,és mai napi ott van a lányomba a tüske felhányja emlékszik rá , pedig nemsokára nagykorú lesz,nagyon bánom már vissza gondolva, viszont ma úgy büntettem hogy telefon ,füllhallgatót elveszem annál nagyobb bünti számára és a kisebbek számára nincs ,vagy kedvenc mese elvonása stb ,semmiképp ne kövessétek el a hibát, kissebbik gyereknek egytől 3 ig számolok és tudja a dolgát vagy maximum magasabb hangon figyelmeztetem , és hiába kap mindent meg a lalányom hiába kértem ezer bocsánatot ,mindig mondja hogy anya emlékszel ,tehát semmit nem értek el veréssel max hogy meggyűlől titeket, nekem is anyum akár mennyire teper hajt bennem van a tüske iránta
2016. dec. 24. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:

"anyukám megrugdosott kitépte a hajam "

Egy anyai pofonról beszélek, nem egy idegbeteg állatról. A te édesanyád sajnos a 2ik. Sajnálom

2016. dec. 24. 19:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!