Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit tegyek/hogyan kezeljem/hog...

Mit tegyek/hogyan kezeljem/hogyan álljak hozzá, ha a lányom érettebb a koránál?

Figyelt kérdés

Az a baj, hogy nem igazán tudom megfogalmazni a kérdésem. Öröm és szomorúság ez nekem egyszerre, soha nem tudtam ténylegesen hogyan kezeljem.

Van egy 15 éves lányom. Mindig érettebb lélek lakozott benne, mint a kortársaiban. Olyan, mintha soha nem is lett volna gyerekkora. Nem játszott játékokkal, kiskorában az volt neki a szórakozás, hogy állatok latin nevét tanulja meg, az öregekkel fejt keresztrejtvényt vagy éppen magától tanult meg olvasni. Mindig szeretett egyedül lenni, magára zárta az ajtót és egy nap elolvasott 2-3 könyvet.

Ma már 15 éves, és egyre nehezebb vele. Nagyon szeretem, és félek hogy nem vagyok hozzá túl jó anya. Vannak barátai, de azt hiszem, csak kényszerből, hogy ne legyen egyedül az iskolában. Azok a lányok nem ilyenek, és érzem, hogy nincs odáig értük. Mindig csak az iskolában találkoznak, soha nem mennek sehová. Egyszer azt mondta, nagyon egyedül érzi magát, pedig itt vagyok neki én is és a családja is. Van egy barátja, aki szintén ugyanilyen típusú ember, fél éve együtt vannak, és annyira jó látnom, hogy tényleg komolyan gondolják. Elképesztően odáig van a nagyszüleiért, iskola után este fél hétig minden nap náluk van. Amikor az egyik nagyapja meghalt, teljesen magába zuhant kb. fél évre, mondta is, hogy szeretné felvenni az ő vezetéknevét is. Rettentően tiszteli az öregeket. Látom is, hogy sokkal jobban kijön a nála idősebbekkel és felnőttekkel. Valamelyik nap a szomszéd nálunk volt és gyereknek nevezte (tudom, az... de mégsem), nem szólt semmit csak bement a szobájába. Bekopogtam és megkérdeztem kér e kávét, és láttam hogy halkan sírdogál...

Soha nem járt bulizni (azt mondta nem is fog), teljesen elítéli ezt.

Nagyon érdeklődik a történelem, biológia, földrajz, filozófia, pénzügy, gazdaság iránt. Több mint 300 szépirodalmi könyvet elolvasott már. Több nyelvet is megtanult már magától alapszinten, egyet felsőfokon beszél, kettőt középfokon folyékonyan.

Próbáltam minél jobban jellemezni... Azt hiszem a lényeget leírtam. A 15 éves lányom olyan, mintha velem egyidős lenne. Nem is tudom, mit gondoljak. Nem mi neveltük ilyennek, magától lett ilyen. Néha örülök neki, néha nem. Ahogy idősödik, egyre jobban nehezemre esik hogyan bánjak vele.

Ő is tisztában van azzal, hogy még gyerek, de mégsem, és látom hogy megviseli...


2017. jan. 23. 14:41
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
25%
Nekem nagyon autisztikusnak, esetleg Aspergeresnek tűnik a leírtak alapján. Voltatok ilyen irányú vizsgálaton?
2017. jan. 24. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Hallottam már erről, de csak egy filmben, így nem foglalkoztam vele. A nagynényje, a húgom mindig pszichológust javasol, de nem is tudom...hisz velünk is meg tudná beszélni a dolgait, de túl zárkózott. Mit gondoltok erről az ötletről?
2017. jan. 24. 20:11
 13/15 anonim ***** válasza:
38%
Szerintem is rajta van az autizmus spektrumon, de valami pszichés gond biztos van! Én komolyan venném a helyedben és lépnék! Nem ismerem a lányod, de elég aggasztó, hogy a nagyihoz jár a barátai helyett. Nem depressziós? Nem nevet keveset, sír sokat? Alvása rendben van?
2017. jan. 24. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
40%
Főleg azért gondolok autizmusra, mert aspergereseknél tipikusan jellemző, hogy maguktól megtanulnak olvasni. Térkép, csillagászat, kresztáblák, vagy éppen állatok latin nevei iránt rajonganak. Az idősebbekhez vonzódnak. Kortársakkal nem, vagy nehezen építenek ki kapcsolatot.
2017. jan. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Én is azt gondolom, hogy mivel neked ez szorongást okoz, és ezáltal valószínű neki is, jó lenne, ha elmennétek pszichológushoz..

Kicsit furi valóban, túl felnőttes, túl komoly, és ugye 15 éves, nehéz kor előtt vagytok, nem tudom nincs e benne egy kis depresszió...

2017. febr. 8. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!