Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 8 éves gyerekemnek minden...

8 éves gyerekemnek minden alkalommal kakás lesz az alsónadrágja. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Iskolába is, itthon is. Jól bele van száradva , de mindig azzal mentegetőzik, hogy "gyorsan jött". De a fenét, az már órák óta ott volt. 5 évesen voltunk pszichológusnál, semmi nem változott. Gasztroenterológus szerint rendben. Volt már szidás, bünti, fenyítés,. dícséret, örömujjongás stb....egyszerűen semmi sem hat rá. Legutoljára már azt mondtam, miatta lett az egész család hasmenéses, beleértve őt is (ráadásul ő nagyon), hogy mindenhol a sz@ros gatyái vannak. Egyszerűen már kivagyok. Ha egyszer észreveszik az osztálytársai, az életben nem szálnak le róla. Adjatok tanácsot!!! Kb 5 éve kínlódunk ezzel.Kicsinek évekig szó szerint bekakilt. Nem volt hajlandó wc-be. Nem egyszer hoztam haza az oviból, teli gatyóval :(
2017. febr. 13. 21:46
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
53%
Igen, gyerek is vihet magával törlőkendőt. A lányom is visz és a wc deszkát is áttörli vele mielőtt ráül. pedig ő kakilni csak otthon szokott.
2017. febr. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 A kérdező kommentje:
Ezt is magyaráztam, istenem már mindent úgy érzem kipróbáltam. Elmondtam neki tönkreteszi a beleit és ezért lett beteg a múltkor. Nagyon kivolt. biztos nem szép dolog, de összehoztam a bekakilással meg a tartogatással. 2 napi tartott, hogy elment úgy wc-re, hogy nem kakás gatyát tolt le. :(
2017. febr. 13. 22:12
 13/35 anonim ***** válasza:
100%

Próbáljatok erre egy rutint kialakítani hogy otthon tudja elintézni nyugiba,akár reggel akár suli után, senki nem zavarja, ha kell maradj ott vele.

Beszéljetek róla higgadtan hogy miért tartja vissza??

2017. febr. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 A kérdező kommentje:
Pörgős fiúgyerekről beszélünk, szinte fiús osztályból.Nem fog magával hordani nedves törlőkednőt. Örülünk, ha a wc papírt nem felejti el a suliban levinni. De nem akkil a suliba, csak gatyába, itthon meg ki tudja törölni, ha nem rászáradtan ül rá és kakil.
2017. febr. 13. 22:14
 15/35 A kérdező kommentje:

Azt mondta nem érzi. Nem tudom elhinni. Erre nem kaptam orvosi magyarázatot.

Pszichológus azt mondta félti, sajátjaként tekint rá. Na jó, kis óvodás volt. De már azért nagyfiú, hogy ne értse meg :(

2017. febr. 13. 22:15
 16/35 anonim ***** válasza:
100%
Én biztos felkeresnék egy MÁSIK pszichológust, sürgősen! Ez komoly lelki trauma neki és egyre rosszabb lesz, főleg ha te is bántod(ha csak szavakkal is) ez miatt.
2017. febr. 13. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
78%

Nekem is volt a tisztasági csomagomban mindenféle törlőpapír. Azt mindig vittem magammal.

A kisfiad tudat alatt nem meri elengedni az érzelmeit, aztán hopp, bekövetkezik a robbanás. Meg kell tanulnia kifejezni az érzelmeit, majd elengedni őket. A probléma mélyén a bitalom hiánya rejlik, meg kell tanulni bízni a körülötte lévő emberekben.

Annyira szorítja a fenekét, hogy már "zabszem sem fér belé". Izgul. Aztán elfárad és bekakil. Az elengedés arra utal, hogy megbízik a körülötte lévőkben. A szorítás által próbálja kifejezni, hogy tehetetlennek érzi magát egy nála nagyobb hatalommal rendelkezővel szemben. Fél, hogy elveszíti az irányítást, ezért az egyetlen lehetséges módon próbálja fenntartani az élete felett gyakorolt kontrollt.


A bili körüli harcok nem ritkák. Vannak gyerekek, akiknek a szülő megparancsolják, hogy órákig üljenek rajta, mert így akarják rájuk kényszeríteni akaratukat. A székelés a megadás, alárendelődés aktusa: a kisfiad nem meri (joggal) kiengedni a kezéből az irányítást.


Ne szégyenkezz miatta! Csak ő legyen a fontos neked! Ne éreztesd vele, hogy csalódást okoz neked. Jó úton vagy affelé, hogy megtörd őt.

2017. febr. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
44%

1. Ne hazudj neki! A család hasmenéséhez ennek semmi köze.

2. Ilyen előzmények után én is lemosatnám vele a wc ülőkét (otthon), és minden este a gatyáját. Holnap délután még egyszer és utoljára figyelmeztetném, kilátásba helyezve, hogy mosás és takarítás lesz holnaputántól. És ehhez szigorúan ragaszkodnék, ha kell, hosszú távon is, tehát legyen rá idő! Sem leckeírás, sem késő van, le kell feküdni nem lehet kifogás. Természetesen kézzel, mert nyilván te sem rakod be csak úgy a többi ruha közé. Tehát kimossa kézzel, csak akkor mehet a szennyesbe.

2017. febr. 13. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
88%

Nekem a lányom nem akart inni.Mármint ivott de nem elegendőt és meguntam, hogy a 7 éves gyereknek folyton számon kell tartanom, hogy mennyit ivott.

Egyszer leültem és tök nyugisan elkezdtem neki mondani, hogyha nem iszik eleget le fog állni a veséje, kórházba kerül stb...

Végül azt mertem mindani neki, hogy belehalhat.

Na akkor nagyon beijedt.Azóta odafigyel, hogy eleget igyon.

8 éves nem kicsi, ha visszatartja talán meg lehetne ijesztgetni a bélcsavarodással.

2017. febr. 13. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
63%

Ezen ne lepődj meg, hogy csak a támadásokat kapod, itt nem igen tudnak normálisan szólni az emberhez, csak mintha a seggükből rángatnák elő a másikat... Ez egy ilyen "közösség"...


Én azt tanácsolom, hogy ennek az okát kell koderíteni és ha a pszichológus nem hozott eredményt legutóbb, akkor másikhoz kell menni. Mindenképp az okot kell kideríteni, mert lehet, hogy az csak egy kis semmiség, mégis, ha nincs kiderítve és nem találtok rá megoldást, akkor hosszú távon, felnőttként is problémák lesznek ebből. Például én is a végletekig tartogattam, mikor kicsi voltam. Ugyan nekem nem pottyant be egy kicsi sem, de végül napok múlva véres jelenetek voltak mindig a wc-n. Nem igazán törődtek vele a szüleim. Egyszer elvittek az ügyeletre, hogy 1,5 hete nem kakiltam, ott azt mondták, hogy egyek szilva lekvárt és ezzel le is lett tudva az orvosi kezelésem. Felnőtt koromra ebből az lett, hogy semmi bélmozgásom nincs szinte és ezen egyáltalán nem segít se mozgás, se semmi féle diéta, rostban gazdag ételek, semmi, mert ez nálam is pszichológiai probléma, nem egészségügyi. Csak pár éve esett le a tantusz, hogy ez az egész nálam annak köszönhető, hogy a wc-ben nem volt fűtés olyan hiddg volt az a helység, hogy pisin kívül mást csak nagy kényszer esetén voltam hajlandó ott végezni, mert nem akartam percekig fagyoskodni bent. Ezért inkább tartogattam. Ha ez akkoriban kiderül, akkor most lehet, hogy nem tartok itt, hogy hetente egyszer tudok wc-zni, akkor is mantráznom kell magamnak, hogy ez nem az a wc, ebben meleg van, fűtve van az egész lakás, nem kell fagyoskodnom, kakiljak nyugodtan.

Valószínű, hogy a fiadnál is van valami oka annak, hogy nem hajlandó beülni a wc-re. Talán aggódik, hogy kihallatszanak hangok, vagy fél, hogy valami feljön a wc-ből, miközben rajta ül... Nem tudom, de sok oka lehet. Hazudni nyilván azért szokott, mert szégyelli magát miatta. A fenyítés szerintem azért nrm jó, mert így még jobban bizalmatlanná válik és nem meri elmondani, hogy mi a baj. Első körben próbáld meg kedvesen, megértően kifaggatni, hogy mi az oka annak, hogy tartogatja, miért nem megy rögtön wc-re, amikor érzi, hogy szükséges. Ha nem mondja el, sehogy nem lehet kofaggatni, akkor pszichológus.

2017. febr. 13. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!