Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 8 éves gyerekemnek minden...

8 éves gyerekemnek minden alkalommal kakás lesz az alsónadrágja. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Iskolába is, itthon is. Jól bele van száradva , de mindig azzal mentegetőzik, hogy "gyorsan jött". De a fenét, az már órák óta ott volt. 5 évesen voltunk pszichológusnál, semmi nem változott. Gasztroenterológus szerint rendben. Volt már szidás, bünti, fenyítés,. dícséret, örömujjongás stb....egyszerűen semmi sem hat rá. Legutoljára már azt mondtam, miatta lett az egész család hasmenéses, beleértve őt is (ráadásul ő nagyon), hogy mindenhol a sz@ros gatyái vannak. Egyszerűen már kivagyok. Ha egyszer észreveszik az osztálytársai, az életben nem szálnak le róla. Adjatok tanácsot!!! Kb 5 éve kínlódunk ezzel.Kicsinek évekig szó szerint bekakilt. Nem volt hajlandó wc-be. Nem egyszer hoztam haza az oviból, teli gatyóval :(
2017. febr. 13. 21:46
1 2 3 4
 21/35 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem tudom mi oka lehet, eleibe sem tudtam. A világ legtermészetesebb dolga volt a wc, nem tabutéma. Sokszor velem is bejött, vagy nyitni kellett az ajtót (amikor nagyon kicsi volt) Sőt később már ciki, nem ciki, mutattam is, hogy anyának is van kakája. Pisi mindig ment bilibe, wc-be, soha nem pisilt be, miutén szobatiszta lett. Pisire kb 2,5 évesen.

Wc meleg, padlófűtés van, még az ülőke is meleg benne. ez nem lehet ok.

Egyszer anyósom mosatta ki vele a gatyáját, amikor vele volt, na akkor úgy sajnáltam. Szegény annyira undorodott. Csinálta sírva. Akkor jöttem szülőiről. Bár már itt én is ki voltam idegileg, a hosszú ilyen évek után, de ezt nem volt szivem nézni. Viszont nem mertem "megmenteni" sem. Nem tudtam mit tegyek, de tudtam az se biztos jó, ha most kikapom a kezéből és anyósommal összebalhézok. Utána, nem a gyerek előtt, megkértem ezt hagyja rám. De egyébként ez sem változtatott a helyzeten.

Nem tudom mit kell , de ez így rossz. Másik pszichológus csak az iskolai van már.

2017. febr. 13. 23:47
 22/35 anonim ***** válasza:
50%
Most hogy így leírtad a gatyanosást, lehet, hogy ez lenne a jó módszer. Van amikor nem a finom dolgok válnak be. Utálja kimosni akkor lehet, hogy el akarja majd kerülni a mindennapos mosást. Már finomkodtál vele eleget.
2017. febr. 14. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
89%

Kedves anyuka!

Nekem nincs gyerekem, de én ugyanebben a helyzetben voltam mint a fiad. Lány létemre. Ugyan arra nem emlékszem már hány éves voltam mire "kinőttem", mert kinőttem, de én sem voltam már kicsi gyerek.

Én éreztem mikor "kellett" ilyenkor úgy álltam, hogy ne lásson senki, a lábaimat keresztbe tettem és visszatartottam, még az elejében így voltam mint a fiad, egy kicsit mindig olyan lett a bugyim...ekkor nagyon szégyelltem magam, mindig mostam, én saját kézzel. Nem tudom miért csináltam, akkor sem tudtam megmondani. Soha nem vette észre senki szerencsére, nem piszkáltak miatta, de maga a tudat...elég volt hogy én tudtam, és persze az otthoniak. Egyébként most is van, hogy érzem, hogy kell, és tartogatom egy darabig. De már ennyi idő alatt megtanultam, annyira tartani, hogy nem lesz "olyan". De az a kiskori dolog már elmúlt.

Egyébként szerintem is mosasd ki vele, de csak amikor te vagy ott és ő. Se az apja se tesója ne lássa.

Amúgy elhiszem, hogy kivagy tőle, érthető. Az én anyukám is így volt.

2017. febr. 14. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
12%
Nedves törlőkendő a megoldás. A wc papír néha nekem sem elég.
2017. febr. 14. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
38%

Nekem van egy unokatestverem aki egyedul nem volt hajlando kitorolni a feneket, sott meg pisilni se ment egyedul mert o bizony nem fogja meg a kukacat.

Az anyukaja mindent rahagyott.

egyik nyáron a mamaeknal nyaraltunk jó sokáig.Emlékszem mindannyian unokatesok teljesen koszosak voltunk játszás kozben de Ő totál fehér ruhába patyolat tiszta volt. Fura gyerek volt.

Papám 1hét alatt teljesen megváltoztatta, elkezdett hisztizni,hogy neki pisilnie kell segitsen neki (hozzateszem 10eves volt)hat papa nem segitett addig hisztizett amig majdnem bepisilt hát a vegen elment egyedul utánna tobbet nem is szolt.

A kakival is hasonloan 3órat kiabalt a wc-rol h toroljek ki neki, nem ment senki nagynehezen megcsinalta maganak. Nagynéném nem ertette hogyan érték el pedig semmit se csinaltak vele,szo szerint.

Lehet meg kéne probálnod "ráhagyni", csinálj ugy mintha eszre se vennéd hogy olyan. Esetleg nagyszulok beszélnének vele,vagy valaki más a családban akihez el tudna menni egy hetvegere legalabb.

2017. febr. 14. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
58%
Nem tudom biztosra, de az, hogy neki kell kimosnia nem lehet rossz megoldás. Elvégre nagyfiú már, képes kell, hogy legyen kimosni. Meg kell neki magyarázni, hogy ez nem jó, nem szabad összekakizni a gatyát, mert mások érzik rajta, hogy büdös és kinevetik miatta, ráadásul az ilyen dolgokat mindenki maga után el kell, hogy takarítsa, így innentők fogva te nem mosod ki a kakis gatyót, hanem neki kell megcsinálnia. Kérd meg, hogy neked többé ilyet ne kelljen látnod, így ettől kezdve minden nap mossa ki a kakis gatyóját és nehogy betegye a szennyesbe! Azt kell megértenie, hogy ez nem egy olyan dolog, amit mások szeme láttára kell csinálnia és mindenképp tanulja meg az ilyen csúnya dolgoknak a nyomát eltűntetni maga után!
2017. febr. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
59%

Ha beszélgetsz vele erről, akkor ő mit mond, hogy miért tartja vissza?

Én is azt gondolom hogy ennek komoly pszichológiai háttere van, bármennyire is nagyfiú már.

2017. febr. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem ne ezen az oldalon kapott válaszokból meríts ötletet a megoldásra. Ez tuti, hogy lelki problémából ered, Ha személyesen nem elérhető másik szakember, akkor írj egy (vagy akár több) gyermekpszichológusnak, vannak netes oldalak ahol lehet tőlük kérdezni, vagy akár privát e-mailben. Azzal ha kimosatod vele, szerintem csak mégjobban megalázod, amíg nem oldódik meg ez a probléma lehet hogy hasznos lenne valami vékonyabb, kívülről nem látható tisztasági betétet hordania, úgy könnyebben tisztán tarthatná magát.
2017. febr. 14. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen megértelek, hogy nagyon bosszant és bánt téged ez a helyzet. De szerintem nem jó megoldás az ha kimosatod vele, vagy ha csúnyákat mondasz neki. Írtad, hogy már füllent is, hogy az nem kaka, hanem sár. Valószínű, hogy neki is kellemetlen ez, és már fèl a következményektől. Valamiért kialakult benne egy nagyon erős gát a kakilással kapcsolatban. Valaki írta, hogy azért csinálja mert viccesnek gondolja. Hát nem. Egy 3-4 éves lehet azért csinàlja, de egy 8 éves biztos nem. Nagy fiú már. Ő is érzi, hogy ez rossz, nyilván azért füllent, de ez már nagyon komoly lelki probléma. Mindenképpen vidd el pszichológushoz, vagy keress a neten ,,orvos válaszol,, oldalakat. A gyerekek borzasztó gonoszak tudnak lenni. Ha ezt egyszer észre veszik a társai, le nem szálnak róla többet. Biztos vagyok benne, hogy ez lelki eredetű, sürgősen keress valakit aki segít. Próbálj több utat is végigjárni. Elhiszem, hogy elfogyott a türelmed ennyi év után. De én biztos nem hagynàm annyiban, hogy egy pszichológus 3 éve kezelte és nem talált semmit és akkor befejeztük. Addig mennék ameddig valaki meg nem talàlja a megoldást. Te is beszélgess vele sokat erről. Hátha elmondja neked, mit érez olyankor, miért nem megy rögtön wc-re.
2017. febr. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Nem mond semmit, csak, hogy mindig gyorsan jön. Hát nem jön az gyorsan. Többnyire addig tartogatja, hogy beleszorul. Persze rossz lehet így kakilni, de a tartogatás miatt alakult ki. Gondoltam gyenge hashajtóra, de mikor kicsit hasmenéses volt, akkor meg folyton fullosan gatyába ment. Szerinte nem érzi. De biztos vagyok benne , hogy érzi, hisz akkor liheg, keresztbeteszi a lábát és örül ha "visszamegy".

Ezt mondtam én is, ha egyszer észre veszik, vége...:(

Megpróbálok másik városban szétnézni pszichológus ügyben. Csak ezt se mondják rossznak, akinél jártunk.

2017. febr. 16. 12:17
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!