Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 8 éves gyerekemnek minden...

8 éves gyerekemnek minden alkalommal kakás lesz az alsónadrágja. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Iskolába is, itthon is. Jól bele van száradva , de mindig azzal mentegetőzik, hogy "gyorsan jött". De a fenét, az már órák óta ott volt. 5 évesen voltunk pszichológusnál, semmi nem változott. Gasztroenterológus szerint rendben. Volt már szidás, bünti, fenyítés,. dícséret, örömujjongás stb....egyszerűen semmi sem hat rá. Legutoljára már azt mondtam, miatta lett az egész család hasmenéses, beleértve őt is (ráadásul ő nagyon), hogy mindenhol a sz@ros gatyái vannak. Egyszerűen már kivagyok. Ha egyszer észreveszik az osztálytársai, az életben nem szálnak le róla. Adjatok tanácsot!!! Kb 5 éve kínlódunk ezzel.Kicsinek évekig szó szerint bekakilt. Nem volt hajlandó wc-be. Nem egyszer hoztam haza az oviból, teli gatyóval :(
2017. febr. 13. 21:46
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
Amikor így látod rajta hogy kell neki akkor zavard el wc-re.
2017. febr. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
80%

Én is másik pszichológust javasolnék.

És mivel anonim oldal, leírom, hogy nekem felnőttként is voltak a közelmúltban ilyen problémáim sajnos. A gondot az okozta, hogy egész egyszerűen FÉLEK a nagyvécézéstől, mert az aranyerem miatt fájdalmas. Ezért inkább halogatom, ameddig csak lehet, míg a végén persze még nehezebb lesz. De az emberi elme nem feltétlenül racionális, pláne egy gyerek esetében. A félelem nagy úr, megakadályozza a logikus gondolkodást.

Szerintem a kisfiadnál nagyon fontos lenne feltárni az okot (nem biztos, hogy tudatos szinten van, ezért kellene a pszichológus!) és az vezetne el a megoldáshoz.

2017. febr. 20. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:

Én is egy másik pszichológust javasolnék!!!

Több más probléma mellett ez is gondunk volt a kisfiammal, hogy mikor már szaladni kellett, csak akkor volt hajlandó a wc-re elindulni. Ovis korában több helyen is voltunk és mindenhol azt mondták, hogy minden rendben van.

Aztán most, iskolás korában derült ki, hogy Aspergeres, és ez a fajta utolsó pillanatban való érzékelés is a tüneteggyüttes része. De pl. rendszeresen túlette magát, mert nem érzékeli a jóllakottságot sem. Azt sem érzékeli időben, hogy el kellene indulni wc-re menni. Vagy a játékba is nagyon bele tud feledkezni. Nekem is azóta állt össze minden, mióta tudom, hogy autista. És tudom, hogy nem ő tehet róla.

2017. márc. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 A kérdező kommentje:
Mesélnél egy kicsit többet a fiadról, kedves utolsó! Akár privátban is! Mik utalnak még az autizmusra? Mert gondolom, nagyon kirívó dolgok nem lehetnek, ha nem vették észre hamarabb.
2017. márc. 6. 19:25
 35/35 anonim ***** válasza:

A váltás megy nehezen.

Ha jó az idő, nehéz rávenni arra, hogy menjünk ki a kertbe. Ha kint vagyunk, nyűgös, ha be kell jönni ebédelni.

Nehezen tanulta meg a hintán lökni magát. Még nem tud rendesen biciklizni. Labdajátékban ügyetlen. Az utcán talált kavicsokat, mint a kincseket gyűjti. Számon vannak tartva, minden darabot megismer. Nincs humorérzéke. Gyakran szó szerint ért mindent, nem lehet rébuszokban, hasonlatokkal fogalmazni neki.

2017. márc. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!