Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Velem és a gyerekemmel van...

Velem és a gyerekemmel van baj vagy a körülöttem lévő emberekkel?

Figyelt kérdés
Nagyon egyedül érzem magam és úgy érzem kilogok a sorból az anyukák között.En alltalaban mindenkivel elfogadó vagyok,de körülöttem olyan ítélkező mindenki.Kifiam egy nagyon aktív kisfiu és elképesztő energiákkal bír.Kifaradhatatlan.Kitunik a többiek közül is.Nem mondom h emiatt nem nehéz v nem iszonyat energia a kordában tartása.Eros személyiségnek gondolom magam,mégis elbizonytalanodik néha,mint anya.Sokszor megkapom a többiektől h neveletlen a fiam v ő hordja a puskát nálunk.En nem gondolom így(akkor van vége a mesenek-jateknak-jatszoterezesnek amikor én mondom,alvás is akkor van amikor mondom,nem is hisztizik miatta)Viszont nem mindenben csinálja amit mondok(ne rohanj el,ne vedd a szádba,ne boritsd ki,ne dobald homokkal a többieket,ne vágd kupán lapáttal,ne vizezz,ne masszázs fel,ne menj bele a sarba,ne gyere ki az etetoszekbol...Ezekben nem fogad szót.Meg kéne büntetnem ezekért egy 2evest?Mindig raszolok,de én most büntetésre gondolok.Elvarhato ez még tőle?A többi anyuka úgy érzem idomított állatokat csinál a gyerekből.(hazaviszi a játszótérrel,mert nem úgy csinált valamit ahogy ő akarta,bezárja a szobaba amikor hisztizik v csak sír valamiért,nem kap turorudit amiért nem jön mellette az úton /ok is 2evesek)
2017. márc. 7. 14:09
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
95%
Egyebkent a porcelanos megjegyzesedre szeretnek reagalni meg. Van ket ismerosom akik gyerekkorunkban serultek meg a jatszoteren, bagatell dolog miatt. Az egyik esetben kis kavicsot dobott valaki a masikhoz es fejen talalta. NEM nagy kovet, kicsi kavicsot! A halantekan erte a dobas, olyan szerencsetlenul, hogy verrog keletkezett, ami az agyaba kerult. Agymutetre szorult, tulelte de nagyon sulyos epilepszias maradt. A masik eset ugyanez, csak ott a gyerek szemebe ment. A bal szemere teljesen megvakult. Igaz, ezeknek baromi kicsi az eselyuk, de senki nem akar igy jarni, ugyhogy nem kell lenezni azokat akik menekulnek. Az utolagos bocsanatkeres vajmi keveset er.
2017. márc. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
95%

Nezd, olyan nincs, hogy korulotted mindenki hulye. Ha egyontetuen feltik a gyerekeiket vagy egyontetuen helytelenitik a nevelesi modszered, abban lehet van valami. Mas lenne ha csak 1-2 anyuka csinalna ezt, de azt nem hiszem hogy MINDEGYIK anyuka tulaggodo es MINDEGYIK gyerek kikozositi es bantja a tiedet.



Nalunk is van kisgyerek akire hiaba szolnak tizszer, tovabbr is a tobbiek fejere szorja a homokot. Anyuka probal raszolni es bocsanatot keretni a gyerekevel de par perc es a gyerek megint csinalja. Nem tulaggodas amikor ez zavar masokat, tenyleg pokoli idegesito.

2017. márc. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
100%

"Ha történik vmi incidens akkor én határozottan megfogom,odamegyek.."


Miért, hol vagy??? Nem a gyerek mellett? Akkor meg tudnád ezeket akadályozni, és még a "baj" előtt elmondani, hogy ezt nem szabad.

2017. márc. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
100%

Egyebkent az, ha valaki hazaviszi a jatszorol a gyereket ha az nem fogad szot, maximalisan jo megoldas! Meg kell tanitani nekik az ok-okozatot. A te gyereked lehet azert nem fogad szot (legalabbis tartosan) mert nem tudja mivel jar ha rosszat csinal. Az nem ok-okozati tanitas hogy "mondd Pistike, hogy bocsika!" Ebbol nem tanul meg sokmindent.


Olvasd el Joe Frost Szuperdada c. konyvet, pont nehezen kezelheto gyerekekre ad tippeket, a sorozatot is letoltheted.

2017. márc. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 A kérdező kommentje:
Ott vagyok mindig a nyomában.Nem hagyom felügyelet nélkül és nem én vagyok a padon ücsörgő anyuka aki a telefonját nypmkodja.Ezek a dolgok ugyanúgy ahogy az én gyerekem is pillanatok alatt megcsinálja úgy a tobbieke is.Igy történnek a balesetek,hiába van ott az anyuka 10centire.Azokrol az anyukakrol beszélek akik egy csoportban jönnek le a szintén ugyanennyi idős gyerekükkel.En nem látok kivetnivalót abban,ha pocsolyába ugrál v fetreng a homokba,felmászik a maszokazik v netán leszakad a dombról.Ok meg igen,mert akkor nyilván nem lehetne telefonosnal v trecselni.Sot játékot is mindig én viszek amivel az ő gyerekük játszik.Ha előfordul h kupán vágja őket v homokot szor(ezeket nagyobbaktol látja) az is amiatt van,mert mondjuk utálatos akkor vele,pedig övé a jatek
2017. márc. 7. 15:05
 16/43 anonim ***** válasza:
96%

Nem ertem a kerdes lenyeget, ha folyamatosan vedekezel....ok nelkul egy komplett kozosseg nem nez csunyan senkire!

Keress masik jatszoteret es figyeld meg, ott is ez van-e, bar meg mindig ugy gondolom, ha elviszik a gyereked kozelebol a sajatjaikat, az nem azert van, mert a tied leszaladhat a dombrol az oveke meg nem........

2017. márc. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
87%

Elnézést, hogy apuka létemre szeretnék belekotyogni a gyermeknevelés rovatba.

De én úgy tapasztalom, egy gyereknek teljesen felesleges tiltani akármit.

Éppen most fedezi fel a világot. Ha a fejed tetejére állsz, akkor is ki fogja próbálni. Főleg ha tiltod. Az úgy izgalmasabb.


A tiltás helyett az ésszerű megengedés hatásosabb.


a) Ne lépj a tócsába!

b) Gyere, kerüljük ki a tócsát.


a) Ne szaladj ki az útra!

b) A járda végéig mehetsz egyedül, de a végénél meg kell várnod engem!


Szóval a lényeg, hogy ne arra utasítsd, hogy mit ne tegyen, hanem arra hogy mit tegyen, és azt hogyan csinálja. Ne tagadóba legyen a mondat, hanem állító módban.



Amúgy szándékosan gumicsizmát adok rá, amikor esik az eső. Egy gyerek számára nagy gyönyörűség, amikor beleléphet a tócsába. Még biztatom is, hogy:

- Most lépj bele a tócsába. Lassan menjünk, mert ha összecsapsz, te tisztítod ki a nadrágomat.

A többi gyerek meg irígykedve nézi az én gyerekemet, mert nekik az anyukájuk nem engedi meg a tócsába gázolást.

Ha tocsogni akar benne, még azt is lehet, csak akkor kissé eltávolodok, hogy a fröcskölés ne érjen :-)

2017. márc. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
100%

Utolso teljesen igazad van de itt most nem errol van a fo temazas :) :)

Nem azert felti a gyerekeit egy jatszoternyi anyuka mert xy pocsolyaba mehet. Azt probaljuk pont kideriteni mi lehet az oka csak nem jutunk egyrol a kettore.

2017. márc. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
89%
Meg azt sem hiszem egyebkent hogy a jatszoteren a kerdezo gyereken kivul mindegyik olyan sanyaru sorsu hogy semmit nem csinalhat, es az osszes anyuka telefont nyomkod, itt ferditesek/tulzasok vannak jobbra-balra.
2017. márc. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
78%
A porcelános megjegyzésre csak annyit, hogy a lányomnak is a fejére szórták a homokot, nem nagy dolog, csak mi emiatt szemklinikára jártunk, mert a szemhéja alá ment a honokszem és felkarcolta a szaruhártyáját. Ki kellett fordítani a szemhéját, úgy kiszedni az orvosnak a homokot,szegény hányt az idegességtől, utána egy hétig 3 óránként kellett cseppenteni a szemébe. Az orvos szerint ilyenkor heges maradhat a szaruhártya, ami miatt romolhat a látása. És ez csak egy kis homokszórás. Úgyhogy ilyenért például én is elmegyek a játszótérről.
2017. márc. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!