Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Velem és a gyerekemmel van...

Velem és a gyerekemmel van baj vagy a körülöttem lévő emberekkel?

Figyelt kérdés
Nagyon egyedül érzem magam és úgy érzem kilogok a sorból az anyukák között.En alltalaban mindenkivel elfogadó vagyok,de körülöttem olyan ítélkező mindenki.Kifiam egy nagyon aktív kisfiu és elképesztő energiákkal bír.Kifaradhatatlan.Kitunik a többiek közül is.Nem mondom h emiatt nem nehéz v nem iszonyat energia a kordában tartása.Eros személyiségnek gondolom magam,mégis elbizonytalanodik néha,mint anya.Sokszor megkapom a többiektől h neveletlen a fiam v ő hordja a puskát nálunk.En nem gondolom így(akkor van vége a mesenek-jateknak-jatszoterezesnek amikor én mondom,alvás is akkor van amikor mondom,nem is hisztizik miatta)Viszont nem mindenben csinálja amit mondok(ne rohanj el,ne vedd a szádba,ne boritsd ki,ne dobald homokkal a többieket,ne vágd kupán lapáttal,ne vizezz,ne masszázs fel,ne menj bele a sarba,ne gyere ki az etetoszekbol...Ezekben nem fogad szót.Meg kéne büntetnem ezekért egy 2evest?Mindig raszolok,de én most büntetésre gondolok.Elvarhato ez még tőle?A többi anyuka úgy érzem idomított állatokat csinál a gyerekből.(hazaviszi a játszótérrel,mert nem úgy csinált valamit ahogy ő akarta,bezárja a szobaba amikor hisztizik v csak sír valamiért,nem kap turorudit amiért nem jön mellette az úton /ok is 2evesek)
2017. márc. 7. 14:09
1 2 3 4 5
 41/43 anonim ***** válasza:
64%
#39 Nem kötekedni akarok, de én ezt a módszert nem találom túl jónak. Lehet, hogy így visszateszi a játékát, de azt tanulja meg, hogy ha tiltasz valamit és ő mégis csinálja, annak nincs következménye. És akkor ha azt mondja az anya, hogy ne nyúljon a vasalóhoz vagy igyon mosószert, akkor is azt fogja csinálni, mert azt szokta meg, hogy tilás ellenére is lehet?
2017. márc. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/43 anonim ***** válasza:
62%

Hu ez tenyleg nagy baromsag mar bocsanat....honnan fogja megtanulni hogy mi a kulonbseg a "trukkos" tiltas es a valodi tiltas kozott? Marmint ha tiltod a jatek elpakolast, o csakazertis elpakolja. Oke, de nincs ert bunti, hogy tiltott dolgot csinalt azaz NEM FOGADOTT SZOT. Egy szofogadatlan gyerekkel ez a "taktika" a legnagyobb botorsag amit elkovethetsz....

Masreszt ha majd azt mondod, "nehogy atszaladj az uton" nyilvan akkor is termeszetesnek veszi majd, hogy megtegye... huh, nem tudom ki volt az a dilettans aki ezt kitalalta de tuti nem pszichologus volt.

2017. márc. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 Snapette ***** válasza:

38-as válaszát találom itt a legjobbnak. Ehhez hozzátenném, hogy vannak dolgok, amiket én sem értek mindig a játszóteres közösségekben, és néha túlzónak tartom a gyermeken lógást a szülők részéről (kisebb vitákat hagyom, hogy ők intézzék egymás közt), de vannak dolgok, amiket határozottan nem szabad, és abból ha egy is előfordul, akkor megyünk onnan. Én nem tartom kötelezőnek, hogy mellettem jöjjön mindig azzal a feltétellel, hogy a járdán marad mindig, és ez mindig nagyszerűen működött, de az tény, hogy ha hiszti van, akkor a szobájába küldöm, és ott kitoporzékolhatja magát, s majd előjön, mikor lenyugodott, és elgondolkodott a dolgon, s utána beszélgetünk.

Ugyanakkor nálunk bevált az "elszámolok háromig" módszer is, de azért, mert az mindig egy-kettő-három, és nem kettő s fél, meg kettő és háromnegyed, és a három után jön a beígért büntetés.

Fel kell készülni pár kényelmetlenségre, mert senki nem örül, ha a játszótérre érkezés után tíz perccel szedelőzködnie kell, és menet haza, de be kell tartani, mert ha nem, akkor nem lesz eredmény. Igen, egy kétévessel lehet kicsit lazább az ember, de most kell a szabályokat felállítani, mert hatévesen már késő lesz. Ugyanakkor vannak olyan helyzetek, amikor nem lehet teljesen érthetővé tenni egy kétéves számára a dolgokat, annak ellenére hallgatnia kell a szülőre. Van olyan például, amikor sietni kell, és lehet, hogy ő pont nem fogja fel, hogy miért, de attól még nincs idő fél órákig rimánkodni neki, hogy tegye ezt vagy azt. Meg kell tanulja, hogy vannak helyzetek, amikor tenni kell, és kész.

Ezeket jobb, ha most tanulja meg, mert ha nem, iszonyú sok gondja lesz a napközis, sulis beilleszkedéssel. Annak amúgy is van még millió másik árnyalata, legalább ilyen alapszinten ne legyen probléma.

2017. márc. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!